Neler Yeni

Çözüldü✓ Termal Macun önerisi

eren28tr

80+ Platinum
Ha pardon ben yanlış anlamışım, eyv. İki tane birden ürün almak istemiyorum, önceliğim işlemci. Pump out yaşasak, bir kısmı dışarı sızsa çok sorun olmaz bence? Viskozite değerleri pek uzak değil birbirlerinden ama anlayamadım. Yoğunluktan kaynaklı mı yaşanıyor bu olay?
Yani o kadar detaylı bilgim yok ama kryonaut extreme ekran kartı için Uygun değil bir süre sonra dışarıya akıyor termal macun kullanılamaz hale geliyor her viskozitesi yüksek termal macun pump out yapmayacak diye bişey yok.

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,879
İsim
Metehan Akyalı
Yani o kadar detaylı bilgim yok ama kryonaut extreme ekran kartı için Uygun değil bir süre sonra dışarıya akıyor termal macun kullanılamaz hale geliyor her viskozitesi yüksek termal macun pump out yapmayacak diye bişey yok.
Ya öyle tabii ki de, tamam teşekkürler hocam dikkate alacağım.

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
haiko haikoloji

Pullsar Ice Dragon Thermal pad / 17.0 W/mk​

Pullsar Ice Dragon Termal Macun / 15.7 W/mk​

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
haiko haikoloji
Thermal Pad'in et kalınlığı ne olmalı sizce?

ŞUNU alayım diyorumda.
Daha önceden söküm yapmış mıydınız? Bu çok kalın. Haberiniz olsun da...2.5mm den sonra iş biraz tehlikeye biniyor gibi :)Bence almadan önce ekran kartını sökün ve karton koyarak kalınlık testi yapıp sonra da onu kumpasla ölçün. Ya da kumpasla eşdeğer bir cetvel de olabilir. En son satın alma işlemine geçersiniz bence.

Son düzenleme:

Squirtle48

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,879
İsim
Metehan Akyalı
Daha önceden söküm yapmış mıydınız? Bu çok kalın. Haberiniz olsun da...2.5mm den sonra iş biraz tehlikeye biniyor gibi :)Bence almadan önce ekran kartını sökün ve karton koyarak kalınlık testi yapıp sonra da onu kumpasla ölçün. Ya da kumpasla eşdeğer bir cetvel de olabilir. En son satın alma işlemine geçersiniz bence.
Yapmıştım ama üzerinden baya bi zaman geçti. Ne gibi tehlikeye giriyor? Yüksek iletken falan diyor sorun olmaz gibi düşündüm, öyle diyorsanız ölçüm yapıp ona göre sipariş vereyim, teşekkürler. (y)

haiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
haiko haikoloji
Yapmıştım ama üzerinden baya bi zaman geçti. Ne gibi tehlikeye giriyor? Yüksek iletken falan diyor sorun olmaz gibi düşündüm, öyle diyorsanız ölçüm yapıp ona göre sipariş vereyim, teşekkürler. (y)
İki materyal arası sıkışmalara neden olmaması için
Mesaj otomatik birleştirildi:

İki materyal arası sıkışmalara neden olmaması için. Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda ekran kartı ısındıkça eğilme ve kamburlaşma yapar. Kamburlaşmadan sonra PCB üzerinde yollarda yırtılmalara neden olur.

Top Bottom