Neler Yeni

Termal Macun Taşar mı?

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Satürn
nohut büyüklüğünde ya da x olacak şekilde , normal miktarda sürüp üstüne kule tipi soğutucu koyduktan sonra taşabilir mi? taşarsa sıkıntı çıkar mı? ilk yapışım olucak o yüzden tedirginim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Sametcan Türk
kardeşim merak etme taşsa bile bir şey olmaz benim tavsiyem az bir şey sık kredi kartı varsa az bir şey kesip küçült onunla yavaş yavaş işlemcinin üzerine dağıt yetmezse az daha sıkarsın hem daha garanti olur. ince bir tabaka sürmeyi unutma ama.

kivircix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mete Köse
Yoğun şekilde sıkarsanız taşma ihtimali var. Çok yoğun olmamak şartıyla X şeklinde sürebilirsiniz. Ben genelde böyle yapıyorum şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Hiç risk almamak istiyorsanız da banka kartı veya macunu kolay yaydırabileceğiniz bir kart yardımıyla çok ince bir tabaka oluşturacak şekilde de sürebilirsiniz.

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Satürn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yoğun şekilde sıkarsanız taşma ihtimali var. Çok yoğun olmamak şartıyla X şeklinde sürebilirsiniz. Ben genelde böyle yapıyorum şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Hiç risk almamak istiyorsanız da banka kartı veya macunu kolay yaydırabileceğiniz bir kart yardımıyla çok ince bir tabaka oluşturacak şekilde de sürebilirsiniz.
bölgenin 4/3ünü kaplıycak şekilde kare ince sürsem sonra kule tipi soğutucu ile taşmaz herhalde

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
nohut büyüklüğünde ya da x olacak şekilde , normal miktarda sürüp üstüne kule tipi soğutucu koyduktan sonra taşabilir mi? taşarsa sıkıntı çıkar mı? ilk yapışım olucak o yüzden tedirginim.
Sıktığın miktara göre değişiklik gösterir ama taşma ihtimali var.
Sıktıktan sonra kendiniz yayabilirsiniz. Yüzeyi kapatsanız yeterli, kalın olması gerekmiyor.

MamiKK

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,244
İsim
Muhammed
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, AnaKart, İşlemci
Hocam ben X şeklinde sıktım ve X in etraflarınada nokta nokta koydum ama fazla olmadan yaptım herhangi bir taşma olmadı, sizde göz kararı fazla sıkmayın zaten fazla olup olmaması önemli değil dağılması önemli, kule tipi soğutucuyu yerleştirince dağılıcak zaten o otomatik

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Satürn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben X şeklinde sıktım ve X in etraflarınada nokta nokta koydum ama fazla olmadan yaptım herhangi bir taşma olmadı, sizde göz kararı fazla sıkmayın zaten fazla olup olmaması önemli değil dağılması önemli, kule tipi soğutucuyu yerleştirince dağılıcak zaten o otomatik
sağolun hocam

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Ben nohut tanesi kadar sıkıp sogutucuyu direk monteliyorum. Kendiliginden yayiliyor zaten tasma falan da olmuyor mis gibi. :)

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Ben nohut tanesi kadar sıkıp sogutucuyu direk monteliyorum. Kendiliginden yayiliyor zaten tasma falan da olmuyor mis gibi. :)
Güncel işlemcilerin boyutları farklı olduğu için, bu yöntemde CPU'nun bir kısmı boşta kalabiliyor.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,515
İsim
Yusuf
nohut gereksiz çok bence. taşması vs önemli değil gereksiz kalın termal macun sürülmemesi daha faydalıdır. 2 mercimek tanesi kadar büyüklük bir işlemci için hayli hayli yeterli olacaktır. çizdim aşağıda. çünkü kuletipide bastığında termal macunu yayacatır.
tvs.jpg

Top Bottom