Neler Yeni

Yardım Termal macun yenileme zamanı nedir?

uok825

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Utku Ömer Kılıç
6-12 ay içerisinde değiştirmen önerilir.

Emre Baş

80+ Gold
Macun kalitesine göre değişir en geç 15 ile 18 ay olmalı

Çakıcı

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
tercan
arkadaşlar 3 ay önce leptopumun işlemcisine termal macun sıktım bunu kaç ayda bir yapmam gerek bilmiyorum
Benim sistemi monte ettirdiğim bilgisayarcı 6 ay demişti. Ama iyi bir termal macun 2 yıl götürüyor bundan eminim. Diğer taraftan Kardeşimin laptopunun macunu 8 sene de 2 defa değişti :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Çağrı köseler
Instagram
Lexon_cs
Steam
Lexon"
arkadaşlar 3 ay önce leptopumun işlemcisine termal macun sıktım bunu kaç ayda bir yapmam gerek bilmiyorum
Ben eskiden 1 senede bir yeniliyordum ama artık marka değişikliği yaptım ve 3 ayda bir değiştiriyorum marka farkı çok var

ahmetim_64

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Ahmet Karagöz
Facebook
albay6464
Macun Arabanın Yağ Bakımı Gibi Zamanı Geldi Mi Yenilenmesi Daha İyi Olacaktır.

BatuuKYs

80+
Ben eski kasamda (since 2008) 2 hafta bir değiştiriyordum. İşlemcinin ısınma durumuna bağlı tam bir şey söylenemez bu konuda 2 ayda 3 ayda değiştir diye.

AlpacinoTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Celal Güzel
@Ardabas ama unutma termal macunların iletkenlik değeri olur :) iletkenlik değeri eğer yüksek olursa sıcaklık konusunda başın ağırmaz, eğer düşük iletkenliği olan macun kullanırsan gün geçtikçe macun soğutma işini adam akıllı yapamayacak sende sürekli macun değiştirme ihtiyacı duyacaksın :)

Top Bottom