Neler Yeni

Topladığım bu sistem alınır mı?

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Hazer
yani 3060ti almak ne kadar mantıklı?attığım sistemde tek - yön anakart o kadar,upgrade konusuna gelirsek kasa xpg kasa kaliteli ,upgradeye gerek yok m2ssd 1tb yapıp alabilirsniz eğer yetmezse hdd alablrsnız dediğim gibi tek sorun anakart bu da bu bütçede düşünülmesi gereken bir şey değil
Ki alacağınız sistem 5600 ,ddr4, 3060ti ve 25k veriyorsnuz kazık fiyat.
Tamam hocam biraz daha düşünüp araştırayım o zaman teşekkürler.
Alınmaz leş fiyat
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.akakce.com/monitor/en-u...ll-hd-freesync-oyuncu-u-fiyati,275468247.html
montör olarak bu daha iyi gider
Monitör için o kadar bütçem yok maalesef yine de teşekkürler.

Can...

80+ Platinum
Tamam hocam biraz daha düşünüp araştırayım o zaman teşekkürler.

Monitör için o kadar bütçem yok maalesef yine de teşekkürler.
kasaya saçma bir fiyat ödemezsen bütçen olur hocam :kekw:

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Hazer
kasaya saçma bir fiyat ödemezsen bütçen olur hocam :kekw:
Neye güldüğünüzü anlamadım hocam sistemi almadım daha zaten birde diğer ekipmanlarım da eksik onları da alacağım monitöre çok fazla para veremem verecek olsam bahsettiğiniz bütçede MSI G2412 var gider onu alırım.

xTURANN

80+ Bronze
Doğru hocam benim upgrade olmaz dediğim kısım şöyle parçaların her geçen gün fiyatı artıyor bu yüzden ileride birden fazla parça değiştireceğim zaman cebimden çok daha fazla para çıkacak mesela ben warcry kasa almak istiyordum 4k fiyatı aşırı pahalanmış indirime düşer vs ayrı konular benim yapmak istediğim şey tüm parçaları orta halli seçmek idare eder mi eder param olunca ekran kartını değiştirir yine 4060 - 4060 Ti - 4070 alırım @Klaus1 dediği gibi hazır sistemler ekran kartı ve işlemciye önem veriyor kalan parçalar dandik kalıyor hepsini upgrade etmek ile tek bir parçayı upgrade etmek artık bütçe meselesi maalesef ama yine de önerinizi dikkate alacağım teşekkürler.
Anlamadığın yer şu ;
Hazır sistemlerde upgrade etmek istediğimde anakart, ssd, ram hepsini değiştiricem mantığında yürüyorsun.
Bu mantığın neye dayanıyor ?

Ayrıca upgrade öyle bir şey değil. Mesela AMD Uyumlu anakartın var, M2'de var üzerinde RAM'de. Sen Gidip Kasa + İşlemci değişeceksin. Anakartına uygun, bütçene uygun alabileceğin en iyi işlemciyi alabilirsin. Bunun için anakart, ram, ssd hepsini falan değiştirmene gerek yok.
28k'ya 2.el ekran kartlı bir sistem alman çok boş bir şey. Söylüyoruz sana, hazır sistemler daha mantıklı. Evet amaçları belki stok eritmek, belki işlemci + ekran kartı hariç daha düşük kalitede parçalar koymak olabilir ama işin sonunda daha uyguna daha iyisini alıyorsun.

Forumu dinle, hazır sistem al. Boş yere fazla para çıkmasın cebinden.

Can...

80+ Platinum
Neye güldüğünüzü anlamadım hocam sistemi almadım daha zaten birde diğer ekipmanlarım da eksik onları da alacağım monitöre çok fazla para veremem verecek olsam bahsettiğiniz bütçede MSI G2412 var gider onu alırım.
bunu da anlayamıyorsan neyse diyorum ki sisteme boş para vermezsen kazık yemezsen monitöre 400 500 TL daha verecek bütçen olur diyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostlar selamlar, Konu başlıkta ki gibi bir sistem toplamaya çalışıyorum hem iş hem de fps oyunları için orta halli ve upgrade açık şekilde sizce sistem nasıl olmuş eksikleri var mı yeterli mi veya f/p başka ekleyebileceğim parça / parçalar var mı değerlendirip yorumlarsanız çok sevinirim.

CPU: AMD Ryzen 5 5600 3.5 GHz (Turbo 4.4 GHz) 6 Core 12 Threads (3950 ₺)

Motherboard: GIGABYTE B550M AORUS ELITE AM4 DDR4 Micro ATX (3850 ₺)

GPU: 3060 Ti (8000 ₺) / İkinci el alacağım için piyasa fiyatına göre yazdım.

RAM: Kingston Fury Beast 16 GB (2x8) 3600 MHz CL17 (1458 ₺)

M.2 SSD: ADATA Legend 850 Lite 1 TB (1913 ₺)

Cooler: ID Cooling SE 214 XT ARGB (980 ₺)

Case: Zoko Amiral DK431 4x12 cm ARGB Fans Mesh Panel E-ATX (1718 ₺)

PSU: High Power Element BR 650W 80+ Bronze (2095 ₺)

Monitor: ASUS VP249QGR 24" 144 Hz 1 ms Full HD FreeSync IPS (4200 ₺)

Total: 28.164 ₺
al mesela o anakartı almanın gram mantığı yok daha uyguna bile sıfır b550 var

xTURANN

80+ Bronze
bunu da anlayamıyorsan neyse diyorum ki sisteme boş para vermezsen kazık yemezsen monitöre 400 500 TL daha verecek bütçen olur diyorum
Birde seçtiği monitör kötü. Eski nesil yapıda. Pivot değil. Sabit açıda xD

Can...

80+ Platinum
Birde seçtiği monitör kötü. Eski nesil yapıda. Pivot değil. Sabit açıda xD
bir sen biliyorsun aynen :D panel kalitesine bakarım gtg sine bakarım pivotu umrum da olmaz bu bütçede en mantıklı monitör dediğin msi da böyle ama sen bilirsin :D pivot dediğin şey 200 250 TL kırık monitörlerden çıkma rahatlıkla bulunuyor

xTURANN

80+ Bronze
bir sen biliyorsun aynen :D panel kalitesine bakarım gtg sine bakarım pivotu umrum da olmaz bu bütçede en mantıklı monitör dediğin msi da böyle ama sen bilirsin :D pivot dediğin şey 200 250 TL kırık monitörlerden çıkma rahatlıkla bulunuyor
Paneline laf etmedim zaten. Ben de Uzun Süre ASUS VG248QG Kullandım. Şuan boşta yatıyor. Aynı Fiyata Pivot Olan Monitörlerde var.
Bu bütçelerde almışken niye en iyisini almasın ki ?
4 - 4.5k'ya pivot, IPS / TN Paneller var.
Ayrıca :D :D :D :D kusura bakma her cümlede kullanmadan duramıyorum :D :D :D

Top Bottom