Neler Yeni

Topladığım sistem mantıklı mı ve ekran kartı öneri

Volkan:/

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Volkan
Merhaba dostlar parça parça güzelce bir sistem topladım sizce fakat aklıma takılan bir sorun var ekran kartı alacağım fakat satıp hazır sistem mi alsam diye saçma düşünce içindeyim fakat parça kalitem güzel bunu düşürmek istemiyorum ama ekran kartı alsam hazır sistem daha mantıklı gibi gelecek gibi oluyor LÜTFEN beni aydınlatın

İstediğim ekran kartı da Colorful Colorful RTX 4060 iGame Ultra bu

Thermalright Phantom Spirit 120 se rgb ekstra fiyatta yok

Ryzen 5 7600 6199 tl ye aldım
Msi pro B650s Wifi 5699 tl
Xpg Lancer 6000mhz cl30 2149 tl
Kingston exceria g2 1tb 1280 tl
İntel Arc A750 2.el 4000 TL'ye aldım (bunu saymaya gerek yok)
Msi Mag Forge 320r 2461 tl

Fsp Hydro GPro 750w Gold 2149 tl
TOTALDE :19.937 TL

Sistem düz hesap 35 bin tl tutuyor
şimdi gelelim eskileri sattığımı var sayalım
Ryzen 5 7600 2699 tl ye denk gelmiş oldu
Msi pro B650s Wifi 1799 tl ye denk geldi
Xpg Lancer 6000mhz cl30 950 ye denk geldi

TOTALDE : 11.338 TL
Ekran kartını da alırsam 26 228 tl yapar
Eskileri satıp aldım cebimden çıkan fiyat bu aslında

Son düzenleme:

jordanmsd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mesut Sarıkaya
Merhaba dostlar parça parça güzelce bir sistem topladım sizce fakat aklıma takılan bir sorun var ekran kartı alacağım fakat satıp hazır sistem mi alsam diye saçma düşünce içindeyim fakat parça kalitem güzel bunu düşürmek istemiyorum ama ekran kartı alsam hazır sistem daha mantıklı gibi gelecek gibi oluyor LÜTFEN beni aydınlatın
İstediğim ekran kartı da Colorful Colorful RTX 4060 iGame Ultra bu

Ryzen 5 7600 6199 tl ye aldım
Msi pro B650s Wifi 5699 tl
Xpg Lancer 6000mhz cl30 2149 tl
Kingston exceria g2 1tb 1280 tl
İntel Arc A750 2.el 4000 TL'ye aldım (bunu saymaya gerek yok)
Msi Mag Forge 320r 2461 tl

Fsp Hydro GPro 750w Gold 2149 tl
TOTALDE :19.937 TL

Sistem düz hesap 35 bin tl tutuyor
şimdi gelelim eskileri sattığımı var sayalım
Ryzen 5 7600 2699 tl ye denk gelmiş oldu
Msi pro B650s Wifi 1799 tl ye denk geldi
Xpg Lancer 6000mhz cl30 950 ye denk geldi

TOTALDE : 11.338 TL
Eskileri satıp aldım cebimden çıkan fiyat bu aslında
Ekran kartı al. Genelde bu kalitede hazır sistem yapmıyorlar çünkü.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Volkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı al. Genelde bu kalitede hazır sistem yapmıyorlar çünkü.
sence yukardaki ekran kartını mı alayım yoksa daha başka bir kart olur mu sıfır istiyorum yada ikinci el kutu fatura garantili farklı modeller
sonuçta bana gelişi 11500 gibi bir şey 20k lık bir kart alsam bile hazır sistemler arasında böyle bir sistem çıkaramazsın diye düşünüyorum

jordanmsd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mesut Sarıkaya
sence yukardaki ekran kartını mı alayım yoksa daha başka bir kart olur mu sıfır istiyorum yada ikinci el kutu fatura garantili farklı modeller
sonuçta bana gelişi 11500 gibi bir şey 20k lık bir kart alsam bile hazır sistemler arasında böyle bir sistem çıkaramazsın diye düşünüyorum
Bu ekran kartını al. Forumdaki insanlar bu serinin çok kaliteli olduğunu söylüyor.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Volkan
Bu ekran kartını al. Forumdaki insanlar bu serinin çok kaliteli olduğunu söylüyor.
eskileri satmadığımı bile var saysam fiyat 35k için ideal oluyor değil mi bu sistem kendimi inandırmam lazım psikolojik olarak :D bende biliyorum ama inandıramıyorum kendimi

jordanmsd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Mesut Sarıkaya
eskileri satmadığımı bile var saysam fiyat 35k için ideal oluyor değil mi bu sistem kendimi inandırmam lazım psikolojik olarak :D bende biliyorum ama inandıramıyorum kendimi
36K ya 7800xt kartlı sistemler var ama nvidia ya takıntınız varsa bilmem.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Volkan
36K ya 7800xt kartlı sistemler var ama nvidia ya takıntınız varsa bilmem.
amd kart düşünmüyorum hocam o sistemlerin parça kalitesi nasıl zaten bana gelişi 26 338 civarı oldu bu sistemin sonuçta upgrade yaptım eskileri sattım 26 k ya zaten bulunmaz bu kalitede sistem 35 e de bu parça kalitesinde yok gördüğüm kadarıyla ve hepsini isteyerek seçtim oda artı

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
amd kart düşünmüyorum hocam o sistemlerin parça kalitesi nasıl zaten bana gelişi 26 338 civarı oldu bu sistemin sonuçta upgrade yaptım eskileri sattım 26 k ya zaten bulunmaz bu kalitede sistem 35 e de bu parça kalitesinde yok gördüğüm kadarıyla ve hepsini isteyerek seçtim oda artı
"amd kart düşünmüyorum hocam o sistemlerin parça kalitesi nasıl" demişsin, yanlış anlamadıysam kalitesini sorgulamışsın. Bilgin olsun ki Amd kesinlikle "yan çar" bir marka değildir, haberin olsun. Nvidia'yı Iphone gibi Amd'yi ise Samsung gibi görme sakın.
Nvidia render gibi işlerde ve diğer alanlarda üstünken Amd saf güç ve oyun alanlarında üstündür. İkisinin kullanım alanı ve özellikleri farklıdır. Amd taş gibi markadır, hatta Intel'in DDR5 de getirdiği perfomansın daha üst düzeyini DDR4'de geçmiştir o kadar iddialı markadır. Amd "çooooooook çok" eskiden, "mağra döneminde" sıkıntılı seriler çıkarıyordu oradan ağızlarına sakız etmişler markayı kötülüyorlar fakat kullananlara sorarsanız Nvidia da ne kadar sıkıntı varsa Amd'de de o kadar sıkıntı olduğunu anlarsınız. Ha Nvidia "kötü" değil haberiniz olsun. Eşitler, hatta son teknolojilerini yani 4090TI ve Amd muadili kısmında Nvidia "Sanırım" önde ama eğer olay 4090TI değilse Amd'nin geri kalır yanı yok, hatta bazı "çok önemli" konularda artısı vardır. Güvenebilirsiniz.

ProCoup

80+ Bronze
Reis o ekran kartını alacağına o fiyata 4060 Ti ler var onlara bakın derim. +10 ,+20 fps sonuçta
Mesaj otomatik birleştirildi:

"amd kart düşünmüyorum hocam o sistemlerin parça kalitesi nasıl" demişsin, yanlış anlamadıysam kalitesini sorgulamışsın. Bilgin olsun ki Amd kesinlikle "yan çar" bir marka değildir, haberin olsun. Nvidia'yı Iphone gibi Amd'yi ise Samsung gibi görme sakın.
Nvidia render gibi işlerde ve diğer alanlarda üstünken Amd saf güç ve oyun alanlarında üstündür. İkisinin kullanım alanı ve özellikleri farklıdır. Amd taş gibi markadır, hatta Intel'in DDR5 de getirdiği perfomansın daha üst düzeyini DDR4'de geçmiştir o kadar iddialı markadır. Amd "çooooooook çok" eskiden, "mağra döneminde" sıkıntılı seriler çıkarıyordu oradan ağızlarına sakız etmişler markayı kötülüyorlar fakat kullananlara sorarsanız Nvidia da ne kadar sıkıntı varsa Amd'de de o kadar sıkıntı olduğunu anlarsınız. Ha Nvidia "kötü" değil haberiniz olsun. Eşitler, hatta son teknolojilerini yani 4090TI ve Amd muadili kısmında Nvidia "Sanırım" önde ama eğer olay 4090TI değilse Amd'nin geri kalır yanı yok, hatta bazı "çok önemli" konularda artısı vardır. Güvenebilirsiniz.
Haklısınız Hocam bende GTX 1070 vardı Yazılımdan dolayı Gpu kullanımı %-1 Oluyordu sistem kitleniyordu.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Reis o ekran kartını alacağına o fiyata 4060 Ti ler var onlara bakın derim. +10 ,+20 fps sonuçta
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklısınız Hocam bende GTX 1070 vardı Yazılımdan dolayı Gpu kullanımı %-1 Oluyordu sistem kitleniyordu.
Aynen hocam adamlar RX570 den RTX 3090TI'a geçiyor, sonra "Amd pişmanlıktır, yazılımı kötü" diyorlar "driver problemi" diyorlar. Bi zahmet o seri şu devirde sıkıntılı olsun yani. xD 🤣

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,740
Üyeler
152,319
Son üye
Boran06
Top Bottom