Neler Yeni

TOPLADIĞIM SİSTEME ÖNERİ, ALTERNATİF

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Caner Kaygusuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

özelleştirmeden diğer parçaları kendinize göre ayarlarsınız
Benim bütçemde monitör klavye mouse kulaklık falanda var. Teşekkür ederim öneri için tekrar bir değerlendirme yapacağım. Gaming Gen tr ye çok fazla kötü yorum var. Bunun hakkında bilginiz var mı? Güvenebilir miyim.

whisper snow

80+ Silver
Benim bütçemde monitör klavye mouse kulaklık falanda var. Teşekkür ederim öneri için tekrar bir değerlendirme yapacağım. Gaming Gen tr ye çok fazla kötü yorum var. Bunun hakkında bilginiz var mı? Güvenebilir miyim.
daha önce alişveriş yapmadım ama kötü yorumlar her firmada var itopyadada var vatandada var incehesaptada var

evet bütçenizi biraz aşabilir diğer parçalar ile bütçeyi esnetebilirseniz gayet güzel olur fakat 30k aşmamak istiyorsanız 3070 li bir sistemde düşünebilirsiniz

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle böyle bir zamanda böyle bir derde düştüğüm için özür dilerim ama hayat akıyor ve fiyatlar artıyor acele etmeliyim.
Bir süredir bilgisayar almak istiyorum;
Sistemimin beni uzun yıllar götürmesini ve günün şartlarında üst düzey olmasa da kaliteli ve maximum verimliliği sağlayan ama bu verimlilik ve kaliteyi en ucuza verebilen bir sistem istiyorum. Tıpkı gerçek bir DA takipçisi gibi
Görselde seçtiğim ürünler itopya üzerinde stoklardan seçildi ve istediğim her segmentin en ucuz olan ürünü,

İşlemci : Vakti zamanı gelince ekran kartı güncellemesi yapıldığınında daha üst seviye kartlara yetebilmesi açısından ve dar boğaza sebebiyet vermemesi için r5 ya da i5 olması bakımından tercih edildi.
Anakart: Bu işlemciye uygun olarak yine ilerisi düşünülerek hız aşırtma ya da aşırı yük durumlarında ileride sisteme zarar vermeden daha verimli çalışabilmesi açısından son çıkan b550 ve b660 serilerinden tercihen en ucuz kart seçildi.
Ramler : 2*8 olması ve 3600mhz de olmasıyla ramlerden alınabilecek stoktaki en f/p ürün seçildi.
Ekran kartı: RTX teknolojisi ile 3060ti lerden en ucuz kart seçildi ve ileride yapılacak monitör ve kart güncelleme ile 2k deneyimini düşünüyorum.
Kasa ve psu: çok kalitesiz olmadan güvenilir bir markadan ihtiyacı karşılayacak 2li set halinde en ucuz olan ürün seçildi.
SSD: 1tb olması açısından yine stoktaki ürünlerden okuma yazma değeri bir tık daha ucuz ssdye göre biraz yüksek olan ürün seçildi.
Klavye: Stoktaki mekanik klavyelerden güvenilir ve segmentindekilere göre kaliteli markaların arasında en ucuzu
Mouse: Ortalama bir fiyata yine marka kalitesi ve sensörü ile sıkıntı yaşatmayacak bir ürün seçildi
Kulaklık: Yine belli bir marka seviyesinde ama en ucuz olan ürünlerden f/p olarak düşündüğüm bir ürün
Monitör: IPS olması, yüksek Hz ve Düşük gecikme değeri şartı ile ayrıca 27inc olan f/p bir monitör olarak seçildi.

Bu sistemin parçaları ve fiyatı görselde mevcut.
Sizlerden önerim böyle bir sistem alınır mı veyahut neleri değiştirebilir? Yanlış düşündüğüm şeyler varsa belirterek, güvenilir internet sitelerinden (her ürün bir siteden olması önemli ayrı ayrı uğraşmak istemiyorum) toplama bir sistem önerisi ve ya hazır sistem önerisi yönelendirebilirsiniz. Ekran kartını kesinlikle RTX istiyorum teknolojisi için. Fakat RTX kartlı hazır sistem çok fazla yok olanlar da diğer yan ürünleriyle benim tercihlerime hiç uygun değil ve fiyatları kendim toplamaya göre çok yükseliyor. RX6700 6800 kartlı daha uygun olan sistemler var fakat yine yan ürünleriyle pek özelleştiremiyorum istediğim gibi toplarsam yine fiyat artıyor bu kadar verirsem RTX kartlı sistem toplarım diyorum. RTX için bu aralıklarda para harcamaya değer mi ? İleri ki yıllarda mı bu teknolojiye yönelmeliyim? Diğer parçaları ucuz ve giriş segmenti olan başka sitelerde 17-20 bin TL arasına 6700 6800lü hazır sistemler var onlardan alıp geçeyim mi?.
Donanım arşivinin önerdiği sisteme yetişemedim gerçekten 12bin deli bir fiyattı. fakat hem işlemci hemde ekran kartı tercihlerim için yetişsem de almak pek içimden gelmezdi.

Bliyorum çok şey istiyorum ama bu konu hakkında detaylı öneriler verirseniz sevinirim. Gerçekten kafam çok karışık hazır sistemler ve dışarıdan tek tek toplamaya göre fiyatlar ve sistem parçaları o kadar değişken ki karar vermek için net bir kriterim sadece en başta yazdığım şey. Hatta bütçeyi 10bin daha arttırıp 3070 ve 2k monitörle bir sistem de dizebilirim. Para, çok sıkıntı değil ama enayi gibi her şey istediğimiz gibi olacak diye çok yüksek paralar harcamanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Siz değerli arkadaşların önerisine kesinlikle açığım kararlarımı değiştirmem için ikna edilmeye ihtiyacım var sadece. AMD ekran kartlarına sıkıntılı diyen de çok RTX kesinlikle müthiş diyende çok, haliyle kart tercihim rtx sadece bütçesel düşünsem amd alır geçerdim.
Hocam Kesinlikle Kasa Psu yu değiştirin farklı bi forumda rampage güç kaynağı yüzünden anakartındaki transistörleri patlatmış
Dediğim kişinin videosuda bu

Hocam 30K ya monitor ve ekipmanlar da dahil galiba.
Değil sadece kasa monitör klavye falan ekstra masraf

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Caner Kaygusuz
Kral mouse pade kadar atmışsın eyvallah çok sağol :D. Evet mantıklı bir seçenek olabilir değerlendireceğim. Ekipmanları farklı yerlerden alırsam daha farklı şeyleride değerlendirmeye alabilirim. Benim o listede seçtiklerim hepsi aynı yerden olsun diyeydi hem ödeme hem fatura için onunla ilgili farklı bir düşüncem var ama çok sağol teşekkürler. Varsa bulabilirsen yine bir kaç link daha beklerim.

whisper snow

80+ Silver
Kral mouse pade kadar atmışsın eyvallah çok sağol :D. Evet mantıklı bir seçenek olabilir değerlendireceğim. Ekipmanları farklı yerlerden alırsam daha farklı şeyleride değerlendirmeye alabilirim. Benim o listede seçtiklerim hepsi aynı yerden olsun diyeydi hem ödeme hem fatura için onunla ilgili farklı bir düşüncem var ama çok sağol teşekkürler. Varsa bulabilirsen yine bir kaç link daha beklerim.
Rica ederim hocam yurttaslara yardim etmek icin burdayiz :) Tabii gonderirim indirim vs. yakalarsam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Caner Kaygusuz
Hocam Kesinlikle Kasa Psu yu değiştirin farklı bi forumda rampage güç kaynağı yüzünden anakartındaki transistörleri patlatmış
Dediğim kişinin videosuda bu

Değil sadece kasa monitör klavye falan ekstra masraf
Teşekkürler, henüz kesin kararım yok sadece öneri için bulabildiğim şekilde paylaştım. Önerileriniz önemli dikkate alacağım sağolun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Caner Kaygusuz
arkadaşlar şu sisteme ne diyorsunuz?
25bin bu sistem 7bine 2k ekran alacağım ve 3bine de klavye mouse kulaklık aldım mı 35bine çıkaracağım bütçeyi 5 bin fazla verip 3080e geçmek mantıklı mı ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,971
Üyeler
142,063
Son üye
AkiBey
Top Bottom