Neler Yeni

Toplama PC için yardım Talebi.

aliksCo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali ihsan çoban
Kendimi zora sokup içime sinmeyen bir bilgisayar toplamaktansa biraz geniş vadede fırsat buldukça bir bilgisayar toplamak istiyorum, alacağım bilgisayar uzun bir süre beni götürecek ve yenilenmeye müsait bir bilgisayar olsun istiyorum . ekran kartı minimum 4070 gücünde olmalı buna uygun bir bilgisayarı parça parça toplayacağım.
öncelik sırasına göre hangi ekipmanı almamı önerirsiniz.. Dipnot ; teras katta oturuyorum yazın çok sıcak ve uzun süre açık kalmaya musait yapıda bir sistem önerirseniz mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
320
İsim
yunusemre
Kendimi zora sokup içime sinmeyen bir bilgisayar toplamaktansa biraz geniş vadede fırsat buldukça bir bilgisayar toplamak istiyorum, alacağım bilgisayar uzun bir süre beni götürecek ve yenilenmeye müsait bir bilgisayar olsun istiyorum . ekran kartı minimum 4070 gücünde olmalı buna uygun bir bilgisayarı parça parça toplayacağım.
öncelik sırasına göre hangi ekipmanı almamı önerirsiniz.. Dipnot ; teras katta oturuyorum yazın çok sıcak ve uzun süre açık kalmaya musait yapıda bir sistem önerirseniz mutlu olurum. şimdiden teşekkür ederim
ucuz fıyattan ekran kartı bul ustune ınsa edersın ama bu aralar fıyatlar dusucek denılıyolar

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Kaan
Bütçen ne kadar?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Ziya Üstün
Bütün parçaları almadan sistemi açamayacağınız için herhangi bir öncelik sırası yok. Sadece kasayı en sona bırakıp uzay montaj kullanabilirsiniz. Pc için harcayacağınız toplam bütçe nedir? Ekran kartı işlemci ve anakartı biraz arka plana atabilirsiniz çünkü fiyatlar düşme eğiliminde. İlk olarak sıvı soğutma ile başlayabilirsiniz çünkü fiyatları şu anda cidden çok iyi durumda. Kasa psu beraber alırsanız da corsair 4000d psu ile beraber çok iyi fiyatta

aliksCo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali ihsan çoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçen ne kadar?
bütçe sadece kasa için 40 -50 arası. grafik olarak zorlayacak bir oyun oynamıyorum sadece Riseonline mmorg oyunu. Fifa serisi. bu seriyi bana uzun dönem oynatsın kasmadan donmadan. Bu oyunları online oynuyorum bu sebeple akıcı performans vermeli düzenli şekilde yeri geliyor pc 1 gün açık kalıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

g
Bütün parçaları almadan sistemi açamayacağınız için herhangi bir öncelik sırası yok. Sadece kasayı en sona bırakıp uzay montaj kullanabilirsiniz. Pc için harcayacağınız toplam bütçe nedir? Ekran kartı işlemci ve anakartı biraz arka plana atabilirsiniz çünkü fiyatlar düşme eğiliminde. İlk olarak sıvı soğutma ile başlayabilirsiniz çünkü fiyatları şu anda cidden çok iyi durumda. Kasa psu beraber alırsanız da corsair 4000d psu ile beraber çok iyi fiyatta
gördüm onu tereddütte kaldım. dediğim gibi teras kat çok sıcak bir ortam. 240mm e kadar soğutucu destekliyormuş kasa sorun olurmu. hemen sipariş verebilirim

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Ziya Üstün
Üst tarafa 240 ön tarafa 360 desteliyor. Arctic 360 alıp öne takabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Kaan

itopyadakine bakabilirsin uzun zamanlar götürür seni.

aliksCo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali ihsan çoban
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üst tarafa 240 ön tarafa 360 desteliyor. Arctic 360 alıp öne takabilirsiniz
ön tarafı sitede okuduğum yorumlar ve izlediğim videolarda önermiyolar, benimde donanım bilgim olmadığı için direk ikna oldum üst tarafa takacağım bir kasa alacağım 240mm de hiç bir sorun olmaz derseniz 2. Bir aklımda kalan soru kasa ebatı küçükmü acaba güncel ekran kartları için bir boyut problemi yaşatır mı?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Ziya Üstün
4000d gayet büyük bir kasa ancak yine de ekran kartı uzunluğunu kontrol etmede fayda var. Aslında borular aşağıda kalacak şekilde öne takmak en ideal montaj türü. Sıcaklığa bile etkisi olabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aliksCo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali ihsan çoban

itopyadakine bakabilirsin uzun zamanlar götürür seni.
hazır sistemlerde 1-2 parça güzel koyuyolar diğerleri hep idareten. birde 48 bine felan daha fp kasalar var gibi hocam teşekkür ederim çabanız için. psu felan düşük . güncellemeye açık olması adına i5 işlemci doğru bir seçenekmi ? zaten hazır sistem kaçırılmayacak bi fırsat değilse istemiyorum
Kasa ve soğutucu güzel olsun istiyorum öncelikeri onlara vercem anakart ekrankartı işlemci indirime girince kendim ekliyim istiyorum bu 3lüdeki tercihim nasıl olcak bilmiyorum hangisi ne ile uyumlu kavrayamadım.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Ziya Üstün
Güncelleme açısından am5 tek seçenek. İntel bu sokete yeni işlemci çıkartmayacak

aliksCo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ali ihsan çoban
Güncelleme açısından am5 tek seçenek. İntel bu sokete yeni işlemci çıkartmayacak
corsair 4000d. kasa-/ itopyadan alcaktım psu içinde yok yazıyor sepette 5400 küsür lira olan )
am5 işlemci
240 mm (ortalamanın üstü bir sıvı soğutucu)
gigabayte 7700xt 12 gb ekran kartı
b650 ddr5 anakart
silicon power 2tb us 70 m.2 gen.4 ssd(elimde mevcut)
corsair vengance 16x2 ram 5200 mhz
sanırım bir eksik kalmadı bunlar birbiriyle uyumlumudur? birde ses kartı vs gibi şeyler anakarttamı oluyor ayrı almak gerekiyormu?

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,291
İsim
Hamza Ziya Üstün
Uyumlu ancak alacağınız modeller önemli. Anakart wifi modelse ekstra kart almanıza gerek yok.

Top Bottom