Neler Yeni

toplanın beylr bugün başıma gelen birşeyi anlatacağım+termal macun

Excator23cm

80+ Gold
arkadaşlar hatırlarsanız eskiden cpu 94 derece gördü diye konu açmştım sonra dandik bir termal macun alıp (rampage) sürdüm ama 1 derece bile düşmedi
bugün ise sipariş ettiğm artix xm4 termal macunum geldi fan amd wraith max tı çıkardım ama kablolarını çıkarmadım termal macunu sürdüm fakat takarken fan ayağını kırmışım nasıl oldu anlamadım bile bunu daha önce 2 kez yapmıştım yaklaşık 2 saat boyunca aynı ayağı aradım ama bulamadım en sonda bir yerde ryzen3 3100 ün ayaklarını buldum ümidimi kesmedim geldim denedim uğraşlar sonucu yaptım :)
valorantta bile 94 dereceyi gören işlemcim 2 spike hücüm attım 53 dereceyi geçmedi 49 derecede takılıyordu
bir BİLGİSAYARCI bana şöyle dedi zaten senin fan çoğğ ii değl 75 TL'ye sana intele amdye uyan bir soğutucu takiim dedi ama dandik mi dandik ve çok kullanıldığı belli olan bir şeye senin fanından daha iyi dedi :)
adamla biraz tartıştık sonra çıktım
bugünde böyleydi yoruldum kahvaltı bile yapmadım hala :)
önerdiğiniz cpu testi varmıdır

BMW_M4

80+ Bronze
arkadaşlar hatırlarsanız eskiden cpu 94 derece gördü diye konu açmştım sonra dandik bir termal macun alıp (rampage) sürdüm ama 1 derece bile düşmedi
bugün ise sipariş ettiğm artix xm4 termal macunum geldi fan amd wraith max tı çıkardım ama kablolarını çıkarmadım termal macunu sürdüm fakat takarken fan ayağını kırmışım nasıl oldu anlamadım bile bunu daha önce 2 kez yapmıştım yaklaşık 2 saat boyunca aynı ayağı aradım ama bulamadım en sonda bir yerde ryzen3 3100 ün ayaklarını buldum ümidimi kesmedim geldim denedim uğraşlar sonucu yaptım :)
valorantta bile 94 dereceyi gören işlemcim 2 spike hücüm attım 53 dereceyi geçmedi 49 derecede takılıyordu
bir BİLGİSAYARCI bana şöyle dedi zaten senin fan çoğğ ii değl 75 TL'ye sana intele amdye uyan bir soğutucu takiim dedi ama dandik mi dandik ve çok kullanıldığı belli olan bir şeye senin fanından daha iyi dedi :)
CPU-Z'nin kendi Benchmark'ı var, CJ onu deneyebilirsin.

Venom35

80+ Bronze
önerdiğim cpu testi yok fakat bilgisayarcıya bi daha gitmicem onun sürdüğü termal macun sürdüm dedi açtım laptopu bi baktım sürmemiş fanları da temizlememiş diyorum niye 90 dan inmiyor temizlemdim termaql macunu bi sürdüm 75 derece oldu benimde

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,642
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
İyiki Bulmuşun Ryzen 3 3100'ün ayaklarını
Azimle Arayan Neticeye Ulaşır sözünü hatırlattırdın

Excator23cm

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyiki Bulmuşun Ryzen 3 3100'ün ayaklarını
Azimle Arayan Neticeye Ulaşır sözünü hatırlattırdın
bir de kullandığım ayaklardan biraz daha büyük ama sorun çıkmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

önerdiğim cpu testi yok fakat bilgisayarcıya bi daha gitmicem onun sürdüğü termal macun sürdüm dedi açtım laptopu bi baktım sürmemiş fanları da temizlememiş diyorum niye 90 dan inmiyor temizlemdim termaql macunu bi sürdüm 75 derece oldu benimde
bazıları malesef öyle formata 50tl alıyolar bu işi şerefiyle yapan az kaldı

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
prime 95 testini başlat 1 saat sonra işlemcin 100 derece
1saate benim 94 derece oldu r3 2300x

Excator23cm

80+ Gold

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
kanka pek bilmiyorum prime 95 açtığımda ayarları nasıl yapcağımı anlamadım
Prime 95i açınca ekrana bi kutucuk çıkacak sağdaki butona basıcan Just Stress gibi bir şey yazar onda bastıktan sonra sol belond above yazana tıklayıp ok dicen sttres testi başlıcak ilk başlarda derece fazla yükselmeyebilir fakat test kademe kademe gidiyor 1 saat boyunca test et o zaman anlarsın gerçek yük altındaki derecesini. Ben 1 saatte 94 derceyi gördüm stok fanla.

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram