Neler Yeni

Öneri Termal Macunun Önemi! Yeni Termal Macun Testi

Merhaba, oldukça eski Casper Nirvana laptop kullanıyorum. Laptop son zamanlarda aşırı ısınmaya başladı ve fan sesi de oldukça arttı. Bende internet üzerinden kargo dahil 9 TL ye en ucuz termal macunu sipariş ettim. Kargo bugün geldi ve laptop un arkasını açıp hem temizleme işlemini hemde yeni termal macunu sürme işlemini yaptım. Sonuçlar gerçekten şaşırttı.
Testleri buraya paylaşmak için değil sadece kendim görmek için yapmıştım ancak sonuçları görünce sizi de bilgilendirmek istedim. Testler amatörce yapılmıştır.

Test yaparken işlemciyi tam yüke sokmak için PRİME 95 uygulamasını kullandım. Isıyı ise CORE TEMP uygulamasından baktım.
Fotoğraflar kalitesiz olabilir telefondan çektim ekran görüntüsü almadım.

!! ESKİ TERMAL MACUN İLE CPU TAM YÜKTE 85 DERECE OLUNCA BİR ANDA KENDİ GÜCÜNÜ TAMAMEN KISTI VE HER ŞEY DONMAYA BAŞLADI MOUSE BİLE HAREKET ETMEDİ FANDA ÇOK HIZLANDIĞI İÇİN DEĞERLER BİR TIK DÜŞÜK ÇIKTI AMA 75/85 DERECE ARASINDA GEZİYOR !!

ESKİ TERMAL MACUN (CPU TAM YÜKTE)

ESKİ TERMAL MACUN TAM YÜKTE.jpg

ESKİ TERMAL MACUN (CPU BOŞTA)
ESKİ TERMAL MACUN BOŞTA.jpg

YENİ TERMAL MACUN (CPU TAM YÜKTE)
YENİ TERMAL MACUN TAM YÜKTE.jpg

YENİ TERMAL MACUN (CPU BOŞTA)

YENİ TERMAL MACUN BOŞTA.jpg

Daha kaliteli termal macun alırsanız sonuçlar daha iyi olacaktır. Eski termal macunun boştaki değerleri ile yeni termal macunun yükte ki değerleri neredeyse aynı.

Bu değerler anlık olmakla birlikte amatörce yapıldığı için öyle test olmaz tarzında yorumlar gelmesini istemiyorum. Farkı fotoğraflarda pek göremeseniz bile günlük kullanımda gerçekten çok fark etti.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
MX-4 Alırsan zaten 100% düşer. 5TL lik macun bile doğru sürüldüğünde işe yarıyor bende.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
MX-4 Alırsan zaten 100% düşer. 5TL lik macun bile doğru sürüldüğünde işe yarıyor bende.

Ben sadece belki birilerine fikir olur diye deneyimimi aktarmak istedim. Yorumunuz için teşekkürler.

Deeplack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Ali Sayar
Termal macun tabii ki önemli ama soğutma peteğinin temizliği en önemli etken. Çünkü çok küçük ve hemen tıkanıyor. 6 ayda bir falan temizlemek lazım.

Top Bottom