Neler Yeni

Torrent'ten sanırım virüs kaptım. (ÇÖZÜLDÜ)

Ceasar123

80+ Bronze
Torrentten oyun indirecektim hatta direkt söyliyim Cyberpunk 2077.
Cyberpunk torenitinide ilk çıkan sitelerin birinden aldım.

Bende önceden birkaç program ile rat, virüs yapmayı denemiştim. Orda kullandığım programda eğer istersem virüsü görev yöneticisinden gizleyebiliyodum.

Bu torrenten sonra CPU'um sürekli %100.
Ve görev yöneticisinde görevlere baktığımda kullanımda en yüksek görev %20 yani o cpuyu sömüren görev yok.

Sanırım virüs yedim.
Ama malwarebytes ile tarama falan yaptım bişey çıkmadı. Bikaç regedit kaydı vs. vs.
Önceden yaşayan biri söyleyebilir mi, nasıl çözdü?
Ben tarama yaparım daha bişey çıkmazsa format atarım.
Ama şuan atamam.

ÇÖZÜM:
1724577873677.png

Son düzenleme:

Ceasar123

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
645
İsim
Toprak
😕. Çok yüksek ihtimal ile virüs yediniz. En temizi direk format.boyle bilinmedik sitelerden indirmeyiniz. Heleki tr sitelerinden.
Mesaj otomatik birleştirildi:

U torrentide tamindirden indirmissiniz ordan da yemiş olabilirsiniz

sontoxic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Semih Nas

Bende önceden birkaç program ile rat, virüs yapmayı denemiştim. Orda kullandığım programda eğer istersem virüsü görev yöneticisinden gizleyebiliyodum.

Ve görev yöneticisinde görevlere baktığımda kullanımda en yüksek görev %20 yani o cpuyu sömüren görev yok.

Sanırım virüs yedim.
Ama malwarebytes ile tarama falan yaptım bişey çıkmadı. Bikaç regedit kaydı vs. vs.
Ama şuan atamam.
malware virüs bulamıyor denemek için kaspersky indirdim sayesinde yatıp kalktığım virüsü bi çırpıda buldu

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,467
İsim
Selim

Sanırım virüs yedim.
Ama şuan atamam.
10 yıldır torrent kullandım bir kere virüs kapmadim karsperkte var yani oyun indirirken daha güvenilir siteler tercih edin yoksa Chrome de gezinirken bile virüs kapabilirsiniz.

Ceasar123

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
😕. Çok yüksek ihtimal ile virüs yediniz. En temizi direk format.boyle bilinmedik sitelerden indirmeyiniz. Heleki tr sitelerinden.
Direkt bende böyle düşünüyorum ama belki bi ümit benle aynı duruma düşmüş biri çözmüştür ve söyleyebilir dedim.
Yapacak bir şey yok. Sağolun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

malware virüs bulamıyor denemek için kaspersky indirdim sayesinde yatıp kalktığım virüsü bi çırpıda buldu
kaspersky deniyorum şimdi. Sonuçlarını söylerim.

Ceasar123

80+ Bronze
10 yıldır torrent kullandım bir kere virüs kapmadim karsperkte var yani oyun indirirken daha güvenilir siteler tercih edin yoksa Chrome de gezinirken bile virüs kapabilirsiniz.
Güvenli modda tam tarama yaptım
Birde normal modda yine tam tarama yaptım.
3 tane dosya sildi. Başkada bişey demedi.
Sorun hala devam ediyor.

Top Bottom