Neler Yeni

Torrent'ten sanırım virüs kaptım. (ÇÖZÜLDÜ)

Ceasar123

80+ Bronze
Windows 10 mu kullanıyorsun hocam windows sürümün nedir ?
Son kullanıcıya çıkan edisyonu kullanıyorum.
İnsider yada önizleme sürümü vs. değil.

Windows 10 Home 22H2 19045.4780
Windows update'de şuan windowsum tamamen güncel. Pc yi 2 kere yeniden başlatıp yine denetledim.
Microsoft Update güncellemeleride tam.

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Kaan
Torrentten oyun indirecektim hatta direkt söyliyim Cyberpunk 2077.
Cyberpunk torenitinide ilk çıkan sitelerin birinden aldım.
Yanlış siteleri kullanmışsınız hocam öncelikle hiç bir zaman yeşil linklere tıklamamanız gerekiyor birde mümkün olduğunca az torrent oyun indir gibi platformları kullanın onun yerine ova games veya fitgirl repack kullanın utorrent kullanıyorsanızda qbittorrente geçin direkt linkler için de jdownloader 2 indirin.

Ceasar123

80+ Bronze
Yanlış siteleri kullanmışsınız hocam öncelikle hiç bir zaman yeşil linklere tıklamamanız gerekiyor birde mümkün olduğunca az torrent oyun indir gibi platformları kullanın onun yerine ova games veya fitgirl repack kullanın utorrent kullanıyorsanızda qbittorrente geçin direkt linkler için de jdownloader 2 indirin.
sağolun hocam. Normalde torrent vs. işlere uğraşmıyordum. Heves ettim bi elimde patladı.

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
Halil Karagöz
Son kullanıcıya çıkan edisyonu kullanıyorum.
İnsider yada önizleme sürümü vs. değil.

Windows 10 Home 22H2 19045.4780
Windows update'de şuan windowsum tamamen güncel. Pc yi 2 kere yeniden başlatıp yine denetledim.
Microsoft Update güncellemeleride tam.
Windows 10 da bazen %100 işlemci kullanımı sorunu oluyor hocam aygıt yöneticisinde o da olabilir pc yi yeniden başlatıp bidaha bakar mısın ?

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Kaan
10 yıldır torrent kullandım bir kere virüs kapmadim karsperkte var yani oyun indirirken daha güvenilir siteler tercih edin yoksa Chrome de gezinirken bile virüs kapabilirsiniz.
Kesinlikle katılıyorum üstteki mesajımda verdiğim sitelerden indiriyorum ben kaspersky açık ama iyi site olduğu için bir şey olmuyor tabii.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Arda Akel
Valla en temizi, ''format aşısı'' yaptırtmak. Önce dosyalar DNA şeklinde 1-2TB'lik HDD'ye sonra aşıyı yapın.
Hooop tertemizzzzz. Geçmiş olsun hocam. Bundan sonra FitGirl, Skidrow Repacks falan kullanınız. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Alp
Ben o siteden ghost of tsushima last of us falan indirdim bir sıkıntı yaşamadım şanssızlık olmuş

sontoxic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Semih Nas
Güvenli modda tam tarama yaptım
Birde normal modda yine tam tarama yaptım.
3 tane dosya sildi. Başkada bişey demedi.
Sorun hala devam ediyor.
demekki virüs yok her işlemci kullanım sorununun bir sürü sebepleri var genellikle virüslü torrentlerde trojan gibi basit şeyler olur bunu da kaspersky bulmama ihtimali yok sana özel virüs hazırlayacak değiller önü açık bir sorun bu

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Gökay
Torrentten oyun indirecektim hatta direkt söyliyim Cyberpunk 2077.
Cyberpunk torenitinide ilk çıkan sitelerin birinden aldım.

Bende önceden birkaç program ile rat, virüs yapmayı denemiştim. Orda kullandığım programda eğer istersem virüsü görev yöneticisinden gizleyebiliyodum.

Bu torrenten sonra CPU'um sürekli %100.
Ve görev yöneticisinde görevlere baktığımda kullanımda en yüksek görev %20 yani o cpuyu sömüren görev yok.

Sanırım virüs yedim.
Ama malwarebytes ile tarama falan yaptım bişey çıkmadı. Bikaç regedit kaydı vs. vs.
Önceden yaşayan biri söyleyebilir mi, nasıl çözdü?
Ben tarama yaparım daha bişey çıkmazsa format atarım.
Ama şuan atamam.
fit bir ablamiz var oradan indirin guvenli

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
10 yıldır torrent kullandım bir kere virüs kapmadim karsperkte var yani oyun indirirken daha güvenilir siteler tercih edin yoksa Chrome de gezinirken bile virüs kapabilirsiniz.
15 yıldan fazla oldu Spiderman türkçe yaması hariç hiçbir şeyden yemedim fullprogramlarindir in uzantısı olan oneindir ve aynı dosyaları linkleyem oyunindirvip adamdır

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ömer
Attıgınız 2. Linke tıklayınca kaspersky direkt engelledi kasperskyla taratın

Ekler

• Screenshot_20240825_010800_Chrome.png
    Screenshot_20240825_010800_Chrome.png
    224 KB · Hit: 20

Alihanyilmaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Alihan YILMAZ
Torrent'i kapat. Torrent bir paylaşım uygulaması. İndirdiğin dosyayı başkaları da indirebilsin diye ortak sunucu üzerinden paylaşıyor. Veya indirdiğin dosyayı sil.

Top Bottom