Neler Yeni

TR Steam hesabını yurtdışında kullanmak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Hamza Arslan
selam dostlar problemim şu yardımcı olursanız çok sevinirim

yakın zamanda almanyaya taşındım ve pc topladım. Bu sebeple türkiyede aktif olarak kullandığım steam hesabını burda kullanmak istiyorum. Şöyle bişey var ki hesabımı henüz almanyaya geçirmedim ve malum steam kurları yükseltti ve son bi indirim yaptı. o indirimlerden de tr deki kuzenim bana oyunları hediye edecek. Hediye ettikten sonra da hesabımı almanya serverına geçireceğim.
böyke bişey mümkün müdür?
halı hazırda bende olan oyunları ve kuzenimin bana hediye edeceği oyunları oynayabilirmiyim?

NOT: Tekrar söylüyorum hesabım şuan TR hesabı , hediyeyi aldıktan sonra Almanya hesabına geçireceğim.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Tolga
Neden Almanya hesabına çevireceksiniz?

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Doğukan
Discord
cr4ck#2046
Hediye aldıktan sonra çevirirsen bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bizde eskiden aynı şeyi Amerika için yapmıştık bu konuda bir güncelleme gelmediyse rahatlıkla oynayabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden Almanya hesabına çevireceksiniz?
Çünkü Almanya da yaşıyor? :kekw:
Oyunları satın alabilmesi için o ülke biriminde bir hesap kullanabilmesi lazım diye biliyorum. Yani Almanya da yaşayıp türk lirasıyla oyun alamaz, steam buna izin vermiyor.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Tolga
Hediye aldıktan sonra çevirirsen bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bizde eskiden aynı şeyi Amerika için yapmıştık bu konuda bir güncelleme gelmediyse rahatlıkla oynayabilirsin.

Çünkü Almanya da yaşıyor? :kekw:
Oyunları satın alabilmesi için o ülke biriminde bir hesap kullanabilmesi lazım diye biliyorum. Yani Almanya da yaşayıp türk lirasıyla oyun alamaz, steam buna izin vermiyor.

Bende Azerbaycan'da yaşıyorum ama hiç sorun yaşamıyorum :kekw:

Bu forumda amma dalga geçme meraklısıymış arkadaş. Ne artısı var merak ettik sorduk.

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Doğukan
Discord
cr4ck#2046

Bu forumda amma dalga geçme meraklısıymış arkadaş. Ne artısı var merak ettik sorduk.
Dalga geçme amaçlı yazmadım öyle bir algı yarattıysam özür dilerim. Azerbaycan da yaşayıp Türkiyeden mi oyun ya da hediye alıyorsun yani anlamadım?

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Tolga
Dalga geçme amaçlı yazmadım öyle bir algı yarattıysam özür dilerim. Azerbaycan da yaşayıp Türkiyeden mi oyun ya da hediye alıyorsun yani anlamadım?

Türkiye'de kullandığım hesabı hiç bir şey değiştirmeden, 8 aydır, aynı şekilde burada kullanıyorum. Herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadım. Her ay indirimde bir kaç oyun satın alıyorum. Aynı fiyatlarla ve TL ile ödeme yapıyorum. Anladığım kadarıyla Türkiye hesabıyla yurtdışında kısıtlama yok. Hatta hesapların farklı ülke hesaplarına geçirildiğini dahi bilmiyordum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Hamza Arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türkiye'de kullandığım hesabı hiç bir şey değiştirmeden, 8 aydır, aynı şekilde burada kullanıyorum. Herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadım. Her ay indirimde bir kaç oyun satın alıyorum. Aynı fiyatlarla ve TL ile ödeme yapıyorum. Anladığım kadarıyla Türkiye hesabıyla yurtdışında kısıtlama yok. Hatta hesapların farklı ülke hesaplarına geçirildiğini dahi bilmiyordum.
Eyw usta

Eyw knk

Eyw knk

Top Bottom