Neler Yeni

Trust GXT280 Benzeri Klavye Önerisi

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Bütçe
300
Merhabalar,

Uzun bir süre Trust GXT280 klavye kullanmıştım. Maalesef klavyemin USB soketinin zorlanması sonucu bozuldu ve bende eski tür bir ofis klavyesi kullanmaya devam ediyorum. Zaten o klavye bozulduktan sonra bir daha klavye ihtiyacı doğmamıştı bende çünkü bir bilgisayar yoktu ve olan bilgisayarlar laptop olduğu için de fazla ihtiyaç duymuyordum açıkcası.

Bir süredir araştırıyorum fakat benzer bir performans gösteren bir klavyeye hiç denk gelemedim ne yazıkki. Performans dediğim ışıklandırma performansı. O kadar iyi ve tam benim istediğim gibi ki size anlatamam. O alttan gelen ışıklar, bilgisayarı açınca etrafta dönüp duran o pavyondan çıkma ışık süzmeleri yerine, minimize ve kullanıcının sadece harfleri farketmesini sağlayan bir ışıklandırması mevcuttu.

Ben böyle bir klavye bulamadım fakat bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek sizlerden de bu konuda öneriler bekliyorum.

Dikkat edilmesini istediğim en önemli iki unsur var.

1 - SESSİZLİK. Öyle çat çut ses istemiyorum ki ne ben rahatsız olayım ne de başkasını rahatsız edeyim. Sanırım bu konuda en makul fiyatlı olanlar kırmızı tuş takımlı olanlarmış. Önerilere açığım tabii. Membran'da olur neden olmasın ama öncelik elbette mekanik bir klavye. ( Lütfen mekanik hisli önermeyin. Membran olup o çat çut tuş sesini çekmek istemiyorum)
2 - Işıklandırmanın sadece harflere özgü olması. Gece kullanım esnasında sağa sola ışık fışkırmasını istemiyorum. Odamda tek başıma kalmadığım için ne ben uyurken kullanımda beni rahatsız etsin, ne de ben kullanırken ışık yayıp etrafa başkasını. Kişisel olarakta hoşlandığım bir şey değil açıkcası. Masa lambası ile aynı görevi görüyor onlar. Benim istediğim sadece harfler. Trust GXT280'de olduğu gibi.
3- Numpad tuş takımı olmasına gerek yok. muhasebeci değilim ne de olsa :)
Bütçeyi eğer ciddi anlamda değecekse 50TL aşarım. Bir klavyeye ciddi anlamda o denli büyük paralar dökmeyi hiç düşünmüyorum çünkü ben günlük kullanım ve eğlence kullanımı için istiyorum. Bir oyunda iddaam vs yok :)

Önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler,

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Merhabalar,

Uzun bir süre Trust GXT280 klavye kullanmıştım. Maalesef klavyemin USB soketinin zorlanması sonucu bozuldu ve bende eski tür bir ofis klavyesi kullanmaya devam ediyorum. Zaten o klavye bozulduktan sonra bir daha klavye ihtiyacı doğmamıştı bende çünkü bir bilgisayar yoktu ve olan bilgisayarlar laptop olduğu için de fazla ihtiyaç duymuyordum açıkcası.

Bir süredir araştırıyorum fakat benzer bir performans gösteren bir klavyeye hiç denk gelemedim ne yazıkki. Performans dediğim ışıklandırma performansı. O kadar iyi ve tam benim istediğim gibi ki size anlatamam. O alttan gelen ışıklar, bilgisayarı açınca etrafta dönüp duran o pavyondan çıkma ışık süzmeleri yerine, minimize ve kullanıcının sadece harfleri farketmesini sağlayan bir ışıklandırması mevcuttu.

Ben böyle bir klavye bulamadım fakat bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek sizlerden de bu konuda öneriler bekliyorum.

1 - SESSİZLİK. Öyle çat çut ses istemiyorum ki ne ben rahatsız olayım ne de başkasını rahatsız edeyim. Sanırım bu konuda en makul fiyatlı olanlar kırmızı tuş takımlı olanlarmış. Önerilere açığım tabii. Membran'da olur neden olmasın ama öncelik elbette mekanik bir klavye. ( Lütfen mekanik hisli önermeyin. Membran olup o çat çut tuş sesini çekmek istemiyorum)
2 - Işıklandırmanın sadece harflere özgü olması. Gece kullanım esnasında sağa sola ışık fışkırmasını istemiyorum. Odamda tek başıma kalmadığım için ne ben uyurken kullanımda beni rahatsız etsin, ne de ben kullanırken ışık yayıp etrafa başkasını. Kişisel olarakta hoşlandığım bir şey değil açıkcası. Masa lambası ile aynı görevi görüyor onlar. Benim istediğim sadece harfler. Trust GXT280'de olduğu gibi.
Bütçeyi eğer ciddi anlamda değecekse 50TL aşarım. Bir klavyeye ciddi anlamda o denli büyük paralar dökmeyi hiç düşünmüyorum çünkü ben günlük kullanım ve eğlence kullanımı için istiyorum. Bir oyunda iddaam vs yok :)

Teşekkürler,
Hocam 300 TL'ye SESSİZ olarak bu var : https://www.hepsiburada.com/rampage...tch-p-HBV000011NPN7?magaza=BİOTECH BİLGİSAYAR

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,885
İsim
göksel yurtcan
Merhabalar,

Teşekkürler,
istekseniz yine gxt280 var 300tlya ama mekanik klavyeler daha mantıklı https://www.hepsiburada.com/trust-g...l-trust-19476-p-BD800696?magaza=milleniumgame

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu bizim sessiz olarak tabir ettiğimiz klavyelerin bütçe aralığı nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arttıralım mı diyosun bütçeyi ?

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu bizim sessiz olarak tabir ettiğimiz klavyelerin bütçe aralığı nedir?
Hocam sizin kullandığınız klavye membran, membran bir klavye için 300 çok gibi, isterseniz membran bir klavye önerisi yapabilirim 200 TL'YE falan.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sizin kullandığınız klavye membran, membran bir klavye için 300 çok gibi, isterseniz membran bir klavye önerisi yapabilirim 200 TL'YE falan.
Olabilir neden olmasın?

Bunun yanı sıra mekanik olarakta sana göre en uygun olanı da belirtir misin?

Bu arada yıllar önce 50TL'lik kuponla ücretsiz almıştım o klavyeyi MediaMarkt'an. O yüzden şu anda 300 olması benim için problem değil. Işıklandırması gayet hoş ve yeterliydi. abartı falan yoktu.

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,885
İsim
göksel yurtcan

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Attığım model var hocam, sessiz mekanik olarak Red öneririm fakat membran klavye çok çok daha sessiz.
Membran önerini bekliyorum.

Birde ne kadar aradıysam bulamadım ama sanırım corsair'in bir modeli vardı. turuncu ışıklandırması vardı ve sadece harfleri ışıklandırıyordu. RGB'si vs var mı bilmiyorum yada membran mıydı mekanik miydi.. Membrandı diye hatırlıyorum ve şu modele çok benziyor fakat harfler arasından ışık süzmeleri gelmiyordu. Letgoda görmüştüm geçen gün. 250TL bir fiyatı vardı ama unuttum modeli.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,885
İsim
göksel yurtcan

Birde ne kadar aradıysam bulamadım ama sanırım corsair'in bir modeli vardı. turuncu ışıklandırması vardı ve sadece harfleri ışıklandırıyordu. RGB'si vs var mı bilmiyorum yada membran mıydı mekanik miydi.. Membrandı diye hatırlıyorum ve şu modele çok benziyor fakat harfler arasından ışık süzmeleri gelmiyordu. Letgoda görmüştüm geçen gün. 250TL bir fiyatı vardı ama unuttum modeli.
https://www.n11.com/urun/rampage-ra...Enk5kv0B18zvQqRZWXluYNJ6i0cbf3t4aAn-LEALw_wcB bu klavyeyi öneririm 9ay kullandım çok memlundum

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1

K55 sanırım hocam.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Bulamazsam doğru dürüst bir şey onu alıcam aklımda. Teşekkür ederim.

K55 sanırım hocam.
Bunun hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Tam sanırım benim aradığım tarz bir klavye. Çok muallakta kaldım bunda.

Mekanik hisliymiş sanırım.... :(

Son düzenleme:
Top Bottom