Neler Yeni

Yardım TTNet'ten Türksat'a mı Türknet'e mi geçmeliyim ?

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
ttnet.PNG

Şu anki Türk Telekom fiber internet deneyimlerim. Ancak beni soğutan birkaç konu var. Birincisi modemden 3-5 metre ötedeyken bile hız 0,1'e kadar düşebiliyor. Bunun nedeni sağlayıcı mı modem mi yoksa duvar mı bilmiyorum. Sağlayıcı ve buna bağlı olarak da modemin değişmesiyle sorunun neyden kaynaklandığı hakkında fikir edinirim diye düşündüm. Gerekirse default gelecek modemi de değiştirebilirim ileride.
Diğer bir konu ise, tam kavga etmelik ama taahhüt az kaldı diye çok umursamadım, sınırsız diye aldığımız internetin bilmem kaç ay veya yıl sonra 200Gb'tı aslındaya dönüşmesi. 200Gb olsaydı benim herhangi bir ayda aşmama durumum olmazdı ancak gel gör ki birkaç ay doldu sadece. Bunun sadece para hilesi olduğunu düşünüyorum, paketi de kendim yaptırmadığımdam %100 emin değilim bu yüzden karalamak istemem.

Velhasılıkelam, ethernet hızı tatmin etse de bu sebepler uzaklaştırdı beni. Türknet ve Türksat Kablonet altyapı testlerini yaptıklarımda 100mbps'e kadar gösteriyorlar ama 35 mi verirler 70 mi 100 mü bilemiyorum. Türknet'in müşteri desteği(!) yüzünden emin değilim, Türksat Kablonet eskiden kötü diye biliyordum ama memnuniyeti iyi gibi duruyor.
Dipnot: Türknet'e geç memnun kalmazsan taahhüt yok iptal eder geçersin demeyiniz çünkü çok fazla internetsiz kalmak ve bir sürü uğraş.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
TT Fiber varsa, yeni anlaşma imzalayıp uygun fiber paketlerden birine geçmelisiniz bence.
Çünkü müşteri hizmetlerini ve teknik saha ekibini çok beğeniyorum, bağlantı kopma problemi yaşıyordum 6 saatte düzelttiler.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
TT Fiber varsa, yeni anlaşma imzalayıp uygun fiber paketlerden birine geçmelisiniz bence.
Çünkü müşteri hizmetlerini ve teknik saha ekibini çok beğeniyorum, bağlantı kopma problemi yaşıyordum 6 saatte düzelttiler.
O açıdan iyi kesilme, kopma yaşamıyorum ama modemleri çok çok kötü ve kota olayı biraz soğuttu firmadan. Güzel fiyatlı teklif ederlerse belki kalırım aksi takdirde söylediğim iki firmadan birine geçeceğim.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
O açıdan iyi kesilme, kopma yaşamıyorum ama modemleri çok çok kötü ve kota olayı biraz soğuttu firmadan. Güzel fiyatlı teklif ederlerse belki kalırım aksi takdirde söylediğim iki firmadan birine geçeceğim.
Modem kaynaklı büyük ihtimal sorununuz, benim de düşüncem eğer iyi fiyat ve hız teklif ederlerse kalmanız.
@alpolojix daha iyi bilir tabi, kendisi de TT Fiber kullanıyordu sanırım.

Orhanaygun41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Orhan Aygün
İlgilendiği Kategoriler
2.EL PC ALIŞ-SATIŞ VE PC TOPLAMA konularına etiketleyebilirsiniz.
Steam
https://s.team/p/ckgf-kndf/VRFNVGJG
Discord
orhanaygun#3804
Taahütünüz bitti mi bitmeden geçemiyorsunuz bilginiz var di mi ?

KirliKill

80+ Silver
oyuncu değilseniz türknet öneririm. 85 tl ye 100/8 vaadediyorlar. ben kablolu olarak 95/5,75 alıyorum

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat

Orhanaygun41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Orhan Aygün
İlgilendiği Kategoriler
2.EL PC ALIŞ-SATIŞ VE PC TOPLAMA konularına etiketleyebilirsiniz.
Steam
https://s.team/p/ckgf-kndf/VRFNVGJG
Discord
orhanaygun#3804

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Modem kaynaklı büyük ihtimal sorununuz, benim de düşüncem eğer iyi fiyat ve hız teklif ederlerse kalmanız.
@alpolojix daha iyi bilir tabi, kendisi de TT Fiber kullanıyordu sanırım.
Modem değişimi yaptılar ilk aylarda ancak değişen bir şey olmadı.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Kendiniz modem alsaydınız keşke, o zaman çözüleceğini düşünüyorum.
Etiketledim zaten bilgili arkadaşı, gelince öneri veya tavsiye verir.
Eğer duvarlardan dolayı ise modem almak da kâr etmeyecekti ve boşuna masraf olacaktı, hâlâ öyle emin değilim.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Turksat zaten TT fiber üzerinden hizmet sağlayamıyor.
Tavsiyem TurkNet'e geçmeniz.
Router olarak aşağıya bırakacağım konumdaki Hepsiburada köşesine bakabilirsiniz. Keenetic Viva önerimdir.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç