Neler Yeni

🚨 Tüm Kamu Kurumlarına Tasarruf Emri̇ Geldi!

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Valla tasarruf güzel bir şey. Ama gereksiz makam araçlarından, seçim zamanlarında vs. parti belediyelerin yapmış olduğu seçim propagandası giderlerinden kıssalar zaten yeter. Normal memur olarak çalışan personelinden ne istiyorsun. Devlet memurunu rahat ettirecek ki devlet işlesin. Personel servisini kaldırırsa ne olacak? Belki emekliliği gelen on binlerce memur o yaştan sonra toplu taşıma ile uğraşmak istemeyeceği için emekliliğini verecekler. Bu kimine göre iyi bir şey gibi gelebilir ama işini bilen memur var bir de bilmeyen. Kadrolara yeni memurlar atansa eyvah işi öğrenene kadar devlet dairelerinde kuyruklarda bekleriz.
O sarayı kapatsalar Çankaya'ya taşınsalar bile yeter ya

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,680
İsim
Orkun
Kılıçdaroğlu kazansaydı 2-3 yıl zamlar gelecekti dolar artacaktı diyen çomar kitle şimdi ekonomi kötüye gidiyor diyor. Hani 2-3 yıl bekleyecektiniz kemalin ülkeyi düzeltmesini bekleyin bakalım ne olacak. Eminim ki herkese koltuk sözü veren kemal gelseydi daha kötü olurdu
Bu ülkede boş koltuk bile ekonomiyi daha iyi yönetti. İşte ne dersen boş. Anlamak istemiyorlar çünkü işlerine gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,221
İsim
Burak Karadağ
O sarayı kapatsalar Çankaya'ya taşınsalar bile yeter ya
Tayyip adamlarına açıkça dedi yerel seçimlerde (8 ay sonra) İstanbul ve Ankara'yı ne yapın ne edin geri alın demişti. Bakalım bu gidişatla ne olacak. Herhalde suriyeli doldururlar.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından kamu kurumlarına tasarruf genelgesi gönderildi. Buna göre kurumlardan deprem kaynaklı maliyetler haricinde tüm harcamaların gözden geçirilmesi istendi. İdareler elde ettikleri tasarrufları 28 Temmuz'a kadar Hazine ve Maliye Bakanlığına resmi yazıyla bildirecek.

HEDEF, HARCAMALARDAN TASARRUF SAĞLANMASI

Bakan Şimşek'in, G20 dolayısıyla Hindistan'a gitmeden önce cuma günü imzaladığı ve bugün tüm kamu kurumlarına gönderilen genelgede, 30 Haziran 2021 tarihli kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin "Tasarruf Tedbirleri" konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımlandığı hatırlatıldı. Söz konusu genelge kapsamındaki kamu kurum ve kuruluşlarının, kendi bütçeleri veya tasarruflarındaki diğer kaynaklardan yapacakları yurt içi ve dışı harcamaları ile taşınır ve taşınmazların kullanılmasında genelgeyle belirlenen tedbirlere uymakla talimatlandırıldığı ifade edildi.

"DEPREM HARİCİNDEKİ TÜM HARCAMALAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ"

YAPILAN TASARRUFLAR BAKANLIĞA BİLDİRİLECEK

Bunun yanı sıra kamu kurumları, temsil, tören, ağırlama, tanıtım ve personel giderleri, enerji ve su alımları, personel servisi hizmetine ilişkin giderler ve diğer hususlarda genelgede belirlenen kurallara uymakla yükümlü olacak.
KAYNAK

kulis-sadece-erdogan-degil-mehmet-simsek-de-sikisti.jpg
Olacakları söyleyeyim.
Böyle gidecek milltevekili , bakan , başkan gibi bu yöntemlerle para yiyenler rahatsız olacak trolleri ile halkı o kadar zam içinde uyuttukları uykularından uyandıracaklar ve sonucunda iki yol olacak
Ya istifası gelecek ya duruşunu bozmayacak.
Ki RTE bir duruş sergilemek isterse bu kadar kavga edip yol ayırdığı adamı bakanlığa atayıp arkasında durmalı ki durmaması çok mantıksız olur.
Kırk yılın başı bir şey bekliyorum onu da ne yapar bilmiyorum :)
Kısacana sonumuz Hayır olsun ne diyeyim artık .

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Tayyip adamlarına açıkça dedi yerel seçimlerde (8 ay sonra) İstanbul ve Ankara'yı ne yapın ne edin geri alın demişti. Bakalım bu gidişatla ne olacak. Herhalde suriyeli doldururlar.
İstanbulu bilmem ama Ankara için adam akıllı bir aday koymaları yeterli bence.
Mansur gözden düştü seçimden sonra bence ki düşmese bile belediyesini bırakması benim gözümde düştü he kılıçdaroğlu diye ısrarcı olması daha daha düşürdü zaten sussa düşmeyecekti.
Benim tek bir sorunum vardı onu çözdüğü için kötü diyemeyeceğim ancak eğer bilindik bir başkan sunarlarsa kaybetme olasılığı yüksek diyebilirim.
He bu adam Melih Gökçek olmamalı mesela . olursa öyle bir araday gider mevcut başkana veririm

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dünyada örneği görülmemiş bir şahlanma politikası sergiliyoruz. :)

Hoope

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
ad soyad
Kim ne derse desin adam şimdilik süreci iyi yönetiyor. Zorla istifa ettirilmezse veya görevden alınmazsa ülke ekonomisine uzun vadede katkı sağlayabileceğini düşünüyorum şahsen.
aynen, zamların ardı arkası kesilmiyor maşallah. süper yönetiyor.

Hasan344

80+ Gold
Kim ne derse desin adam şimdilik süreci iyi yönetiyor. Zorla istifa ettirilmezse veya görevden alınmazsa ülke ekonomisine uzun vadede katkı sağlayabileceğini düşünüyorum şahsen.
Tabi vergileri arttirarak harika bir cozum yoluna girdi keltoş.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dünyada örneği görülmemiş bir şahlanma politikası sergiliyoruz. :)
Bu adımın atılması bile şükür dedirttirdi bana artık bu rezil bakanalrdan sonra .
Aşırı geç kalınmış bir karar.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Bu ülkede boş koltuk bile ekonomiyi daha iyi yönetti. İşte ne dersen boş. Anlamak istemiyorlar çünkü işlerine gelmiyor.
Hepsi tam bir çürük elma bakınız Levent Gültekin 5 gün medyascope diye bir YouTube kanalına konuk oldu Kemal Kılıçdaroğlu ile olan bir görüşmesini anlatıyor hatta CHP'yi kimin kontrol ettiğini kim tarafından Kemal Kılıçdaroğlu'nun kalmasını istendiğini vs. hepsini anlatıyor hepsi kontrollü muhalefet @Yavuz Sultan Selim @marilyn @55superx

Aşağıdaki videoyu dakika 11:40'dan itibaren izleyin ya da tamamını izleyin size kalmış

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,821
İsim
Can BOZKURT
DOSTUM AKP ADAMLARINDAN ay pardon adamlarından adam olmaz tşk.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,680
İsim
Orkun
Hepsi tam bir çürük elma bakınız Levent Gültekin 5 gün medyascope diye bir YouTube kanalına konuk oldu Kemal Kılıçdaroğlu ile olan bir görüşmesini anlatıyor hatta CHP'yi kimin kontrol ettiğini kim tarafından Kemal Kılıçdaroğlu'nun kalmasını istendiğini vs. hepsini anlatıyor hepsi kontrollü muhalefet @Yavuz Sultan Selim @marilyn @55superx

Aşağıdaki videoyu dakika 11:40'dan itibaren izleyin ya da tamamını izleyin size kalmış

Kaydettim akşam eve geçtiğimde izlerim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
930,351
Üyeler
145,597
Son üye
berkebekts
Top Bottom