Neler Yeni

Türk Gençleri Dinsizleşiyor

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,398
İsim
Selman
Müslüman olanlar bu düzeyi çoktan atlamış olmalı.
Olay da o ya zaten. Belki de doğru eğitimle müslüman olabilecekken bu duruma gelmelerinden bahsediyorum ben.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Zamanında bilgiye ulaşmak zordu o yüzden herkes dindardı, evet şu an bilgi kirliliği mevcut ama doğru bilgiyi bulmak o kadar da zor değil. İnsanların gözü açılıyor. Türkiye'nin dinden kurtulursa refaha kavuşacağını düşünüyorum. Bu yazdıklarım benim fikirlerim, katılmayabilirsiniz.
Doğru bilgi nedir? Doğru bilginin ölçüsü olarak munzabıt bir nokta belirtir misiniz bana? Doğru bilgi yalnızca sizin fikrinizle örtüşen midir? Doğru bilgiye ulaşan dindar olamaz mı? Dinsizlik cidden refaha mı kavuşturur? Bu kapalı kutu tavrınız ve yazılarınız oldukça taassubi. Kendinizi geliştirme noktasında size büyük bir ket vurur. Dünya sandığınızdan çeşitli.

ahenk'

80+ Silver
bazıları laf etcek ama teknoloji teknoloji ilerlemesi ile insan zekası düşer
kim ne derse desin bu böyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır alakası yok. bence kesnilikle araplara olan kötü bakış ve islamı sadeec araplık sanmak. bu kadar bence
Teknolojiyle dinin alakası ne birader ? Zeka dediğin şey dinle doğru orantılı mı oluyor ?

CemSultan01

80+ Bronze
Son düzenleme:

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,398
İsim
Selman
%15 inandırıcı geliyomu sadece onu soruyorum 100 kişinin 15 i gibi düşün
Bana gayet de geliyor valla. Etrafımda 5 vakit namazını kıldığını bildiğim 1, belki 2 kişi var. Konya'nın ilçesinde oturuyorum üstelik.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,973
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
Geçenlerde Reddit'te şöyle bi tablo gördüm;

Alıntıyı görüntüle

Tablo Ex Muslims of North America adlı gönüllü bir kuruluşa ait. Kuruluşun amacı Müslümanlıktan çıkıp din değiştiren bireylere koruma sağlamak.

Tabloya göre önceki neslin %67.2'si dinine uygun evlilik yapıyor, Z kuşağının ise sadece %17.8'i evlilikte dini kurallara riayet ediyor. Önceki neslin %62'si oruç tutuyor, %32'si dua ediyor. Z Kuşağında ise bu oran %15.7. Ayrıca Z Kuşağının %28.5'i kendini dinsiz olarak tanımlıyor. Tabloda yanlış okuduğum bir yer varsa düzeltin.

Sizce bu dinsizleşmenin sebebi nedir? Diğer dünya ülkelerinde de durum böyle mi yoksa sadece Türkiye için mi geçerli?

Tabloyu yayınladıkları siteye de buradan ulaşabilirsiniz:
LGBT için saygı duymuyorum fakat bu aralar dinle ilgili kafamda soru işaretleri var. İncil, kuran okuyup çevremdeki bilgin kişilerle konuşuyorum. Kendime zaten müslüman diyemem. Namazları düzenli kılamıyorum, ağzımdan istemli istemsiz kötü söz,argo,küfür çıkıyor. Düzenli olarak kuran okuyamıyorum. Nadirde olsa çevreme yalan söyleyebiliyorum. Ayrıca dövmem de var. Yani şuanda sadece kimliğimde müslüman yazıyor. Onun dışında Müslümanlıkla alakam yok gibi.

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,398
İsim
Selman

AS A SKORZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Mustafa Karakuş
Geçenlerde Reddit'te şöyle bi tablo gördüm;

Alıntıyı görüntüle

Tablo Ex Muslims of North America adlı gönüllü bir kuruluşa ait. Kuruluşun amacı Müslümanlıktan çıkıp din değiştiren bireylere koruma sağlamak.

Tabloya göre önceki neslin %67.2'si dinine uygun evlilik yapıyor, Z kuşağının ise sadece %17.8'i evlilikte dini kurallara riayet ediyor. Önceki neslin %62'si oruç tutuyor, %32'si dua ediyor. Z Kuşağında ise bu oran %15.7. Ayrıca Z Kuşağının %28.5'i kendini dinsiz olarak tanımlıyor. Tabloda yanlış okuduğum bir yer varsa düzeltin.

Sizce bu dinsizleşmenin sebebi nedir? Diğer dünya ülkelerinde de durum böyle mi yoksa sadece Türkiye için mi geçerli?

Tabloyu yayınladıkları siteye de buradan ulaşabilirsiniz:
Doğrudur

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Musab
Steam
mfimmel
bazıları laf etcek ama teknoloji teknoloji ilerlemesi bazı kesimlerce zeka gerliğine yol açı bence. tabii bunu adam gibi kullananlar şuanda en iyi yerlerdeler
kim ne derse desin bu böyle. bazıları aptallaştı bazıları bilgisine bilgi kattı. herşeyse bu böyle ne kadar ekmek o kadar köfte
Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarak bence araplara olan kötü bakış ve islamı sadeec araplık sanmak.
teknoloji ilerleyince zeka geriliğine yol açıyora patladım.

Top Bottom