Neler Yeni

Türk Kültürün'ün Sevmediğiniz Özellikleri

Basrii

80+ Bronze
Hocam sadece avrupa tatili değil, bir çok şey yapılabilir ama aileler o kadar saçma düşünüyor ki gidip kalitesiz bir gelinliği kiralamaya 3K para verebiliyorlar. Ayrıca kınada ayrı düğünde ayrı bilmem nesinde ayrı gelinlik.
Hocam bana kalırsa bu dedikleriniz kişinin veya kişilerin maddi durumu ve zevkleri ile alakalı..

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,699
İsim
SANANE
Tarihi eserlere sahip çıkmamaları, korumamaları, Yunanların dediği kadar varız.
bu olabilir ama öyle bişey duymadım hiç.
Mesaj otomatik birleştirildi:

tarihin abartılması
çok hemde çok. Katılıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bana kalırsa bu dedikleriniz kişinin veya kişilerin maddi durumu ve zevkleri ile alakalı..
KÜLTÜR. Genel basediyorum. Herkes için farklı olabilir.

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,079
İsim
Musab
Steam
mfimmel
Elbette benim için yüzlerce var fakat en gıcık olduklarım aşırı dincilik (1930 ve sonrası), müzik anlayışı (Atatürk ve İnönü zamanlarından sonra unutuldu).
Biraz eski olacak ama geçmişteki hükümdarlık seçimleri diyebiliriz.

Saltanata kimin geçeceği tartışmaları ve rekabetleri Osmanlı'yı büyük zararlara sokmuştur daha da geçmişe gidecek olursak bir diğeri;

Devletin hükümdarı öldüğünde tüm kumandanları, kardeşleri, ve oğullarının başkente dönmesidir.

Örnek verecek olursak Bağdat'tan sonra belki Kuzey Afrika ve Anadoluya kadar gidecek olan Hülagü, Mengü Han'ın ölümünden sonra ordusunu ikiye bölmüş ve 150.000 kişilik ordu 75.000 kişi kalmış Hülagü başkente dönmüştür. Arkasında ise ordunun başına en güvendiği komutanını atamasına rağmen ikiye bölünmüş Moğol ordusu Baybars'a yenilmiş ve Moğollar ortadoğudan def edilmiştir.

Moğollar Türk mü tartışması başlatacak varsa da Orta Asya Türklerinin ve Moğolların soylarının bağdaştığına dair kaynaklar ve tartışmalar mevcut.
Ek olarak örnek verdiğim Hülagü ise anne tarafından Türk'tür.

posika

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Enes Akgül
İçimizdeki belli kesimin arap bedevilerine karşı olan düşkünlüğü diyelim

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,079
İsim
Musab
Steam
mfimmel
Biraz eski olacak ama geçmişteki hükümdarlık seçimleri diyebiliriz.

Saltanata kimin geçeceği tartışmaları ve rekabetleri Osmanlı'yı büyük zararlara sokmuştur daha da geçmişe gidecek olursak bir diğeri;

Devletin hükümdarı öldüğünde tüm kumandanları, kardeşleri, ve oğullarının başkente dönmesidir.

Örnek verecek olursak Bağdat'tan sonra belki Kuzey Afrika ve Anadoluya kadar gidecek olan Hülagü, Mengü Han'ın ölümünden sonra ordusunu ikiye bölmüş ve 150.000 kişilik ordu 75.000 kişi kalmış Hülagü başkente dönmüştür. Arkasında ise ordunun başına en güvendiği komutanını atamasına rağmen ikiye bölünmüş Moğol ordusu Baybars'a yenilmiş ve Moğollar ortadoğudan def edilmiştir.

Moğollar Türk mü tartışması başlatacak varsa da Orta Asya Türklerinin ve Moğolların soylarının bağdaştığına dair kaynaklar ve tartışmalar mevcut.
Ek olarak örnek verdiğim Hülagü ise anne tarafından Türk'tür.
Osmanlı'ya örnek vermeyi unutmuşum.

II.Bayezid diyebiliriz Cem Sultan ile yıllarca süren rekabetinden dolayı tam fetih yapılacak zamanda fetihler yapılamamış ve ordu uzun süre pasif kalmıştır.

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,699
İsim
SANANE
Osmanlı'ya örnek vermeyi unutmuşum.

II.Bayezid diyebiliriz Cem Sultan ile yıllarca süren rekabetinden dolayı tam fetih yapılacak zamanda fetihler yapılamamış ve ordu uzun süre pasif kalmıştır.
Katılıyorum.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,494
İsim
Hacı

FurkanIIy

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Furkan Arslan
Zevk değil kankam adam millet ne der diye böyle yapıyor, maddi durumu olmayan bile borca giriyor bunu yapmak için :d

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,546
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Baskıcı bir halk bu kültürde varmı bilmiyorum

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kültürmü bilmem ama köylerde çocuk evliliğin yaygın olması rahatsız edici

FurkanIIy

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Furkan Arslan
Sen annemle mi takılıyon aynı şeyi konuşuyoruz. Benim en gıcık aldığım nokta 1 hafta önceki düğünde 2 saat davul surna için 600 TL ödendi.
Aynen hocam benim annem de aynı şeyleri düşünüyor, her gün tartışıyoruz bu konuda

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Hasan
Bu soruyu cevaplayabilmem için öncelikle türk kültürünü net bir şekilde tanımlanması lazım. Kültür değişken bişey cevaplamak çok zor çünkü şuan arıyorum devletin kutsal görünmesi sana kültürümüz bir parçasıymış gibi gelir ama geçmişi bilemezsin. Soru aslında günümüz Türkiye sinde neleri sevmiyorsunuz olmalı. Yine de cevap vermem gerekirse dini dogmalar nedeniyle çağın her anlamda gerisinde kalmaları derdim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,610
Üyeler
141,319
Son üye
efesq
Top Bottom