Neler Yeni

Yardım TÜRK TELEKOM İLE YAŞADIKLARIM V2

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhaba öncelikle, uzun süredir tt 16 mbps adsl paketini kullanıyorum ve yaklaşık 6-7 aydır hızlardan memnun değilim. 16 olması gereken download 5 upload ise 0.3. en sonunda canıma tak etti ve değiştirme kararı aldım. aradığımda 250 tl gibi bir cayma bedeli çıkardılar ve düşük hız sorunundan arıza kaydı açtırdım. 1 saat sonra biri beni arayıp internette sorun olmadığını binanın altyapsında sorun olduğunu altyapı değişmediği sürece her zaman böyle olacağını söyledi. sonrada yakın zamanda fiber geleceğini hızların yükseleceğini söyledi ilk başta inanmasamda 2 gün sonra çalışmalar başlayınca tt de durma kararı aldım. çalışmalar ertesi gün birden durdu ve herkes gitti. ben beklemeye devam ederken dün tt çalışanları gelip fiber için kazdıkları yerleri kapattılar. ben neden kapattınız deyincede fiber çalışması iptal oldu dedi. şaka gibi gerçekten. ondan sonra internetten altyapı testi yaptığımdada adsl olarak en fazla 16 mbps alabildiğimi gördüm. ama vdsl olarak 30 mbps a kadar alabildiğimi gördüm.(yani binamızda vdsl varmış). sonra tekrar türk telekomu aradım ve vdsl e geçmek istediğimi söyledim. 24 ve 35 mbps paketler varmış sizin altyapınız en fazla 30 olduğu için 24 paket öneririm dedi ve bende kabul ettim. şuanda lafta 16 gerçekte 5 olan internetime 100 lira ödüyorum zaten. 24 mbps vdsl de 110 liraymış tamam her şey güzel. tam onaylacakken dediler ki adsl den vdsl e geçerken 14 güne kadar internet kesintisi olur dedi. bunu duyunca iptal ettim ve düşüneceğim dedim. şimdi bana söyleyin. 5 mbps internete 100 tl ödemeye devam mı edeyim? yoksa vdsl e geçip 14 gün internetsiz mi kalayım? yardımlarınızı bekliyorum. (tek sorunum hız değil,sürekli kopuyor yüksek ping çıkıyor vb.)

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Ben de son 1 Yıldır nefret ediyordum TTNET'den.
Daha dün Turksata geçtim. Şu ana kadar çok memnunum. İnanılmaz fark etti. değiştirin bence interentinizi. Kesinlikle değer.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de son 1 Yıldır nefret ediyordum TTNET'den.
Daha dün Turksata geçtim. Şu ana kadar çok memnunum. İnanılmaz fark etti. değiştirin bence interentinizi. Kesinlikle değer.
türksat kablonet mi?

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Evet. Gayet memnunum 5 megabitten 50'ye sıçrayınca çok yüksek geldi internet hızı.
bu paket nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet. Gayet memnunum 5 megabitten 50'ye sıçrayınca çok yüksek geldi internet hızı.
birde kaç gün internetsiz kaldınız geçiş yaparken?

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
bu paket nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde kaç gün internetsiz kaldınız geçiş yaparken?
1 saniye bile internetsiz kalmadım.
Ayrıca altyapınızın Turksat desteklemesi lazım.
yoska Kablonete geçiş yapamazsınız.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
1 saniye bile internetsiz kalmadım.
Ayrıca altyapınızın Turksat desteklemesi lazım.
yoska Kablonete geçiş yapamazsınız.
destekleyip desteklemediğini bilmiyorum
nasıl öğreneceğim?

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,501
İsim
Enes Bahadır
destekleyip desteklemediğini bilmiyorum
nasıl öğreneceğim?
https://www.fiberkablonet.com/internet/uydunet-altyapi-sorgulama

burdan bak hocam. Ben 10 yıldan fazladır kablonetteyim. 100 güldüren tarife kullanıyorum. tv ile beraber 79 TL 100 mbps internet sınırsız akşam 19 : 00 ile 23 : 59 arası 25 mbps oluyorç. Aldığım hız zaten 135 mbps , akşamlarıda 35 mbps. vaad ettiğinden fazla hız veriyor yani. pingde değişme yok sabit 28 lolde valorantta.

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Merhaba öncelikle, uzun süredir tt 16 mbps adsl paketini kullanıyorum ve yaklaşık 6-7 aydır hızlardan memnun değilim. 16 olması gereken download 5 upload ise 0.3. en sonunda canıma tak etti ve değiştirme kararı aldım. aradığımda 250 TL gibi bir cayma bedeli çıkardılar ve düşük hız sorunundan arıza kaydı açtırdım. 1 saat sonra biri beni arayıp internette sorun olmadığını binanın altyapsında sorun olduğunu altyapı değişmediği sürece her zaman böyle olacağını söyledi. sonrada yakın zamanda fiber geleceğini hızların yükseleceğini söyledi ilk başta inanmasamda 2 gün sonra çalışmalar başlayınca tt de durma kararı aldım. çalışmalar ertesi gün birden durdu ve herkes gitti. ben beklemeye devam ederken dün tt çalışanları gelip fiber için kazdıkları yerleri kapattılar. ben neden kapattınız deyincede fiber çalışması iptal oldu dedi. şaka gibi gerçekten. ondan sonra internetten altyapı testi yaptığımdada adsl olarak en fazla 16 mbps alabildiğimi gördüm. ama vdsl olarak 30 mbps a kadar alabildiğimi gördüm.(yani binamızda vdsl varmış). sonra tekrar türk telekomu aradım ve vdsl e geçmek istediğimi söyledim. 24 ve 35 mbps paketler varmış sizin altyapınız en fazla 30 olduğu için 24 paket öneririm dedi ve bende kabul ettim. şuanda lafta 16 gerçekte 5 olan internetime 100 lira ödüyorum zaten. 24 mbps vdsl de 110 liraymış tamam her şey güzel. tam onaylacakken dediler ki adsl den vdsl e geçerken 14 güne kadar internet kesintisi olur dedi. bunu duyunca iptal ettim ve düşüneceğim dedim. şimdi bana söyleyin. 5 mbps internete 100 TL ödemeye devam mı edeyim? yoksa vdsl e geçip 14 gün internetsiz mi kalayım? yardımlarınızı bekliyorum. (tek sorunum hız değil,sürekli kopuyor yüksek ping çıkıyor vb.)
Geçmiş olsun aynı durumu bende yasadim 16 dan 24 e gectim bi kesinti olmadı ama şansa bağlı bi durum 14 gun brkledigine deyebilir bana cok hizlı grlmişti ilk gecince bende tt kullanicısıyım

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
https://www.fiberkablonet.com/internet/uydunet-altyapi-sorgulama

burdan bak hocam. Ben 10 yıldan fazladır kablonetteyim. 100 güldüren tarife kullanıyorum. tv ile beraber 79 TL 100 mbps internet sınırsız akşam 19 : 00 ile 23 : 59 arası 25 mbps oluyorç. Aldığım hız zaten 135 mbps , akşamlarıda 35 mbps. vaad ettiğinden fazla hız veriyor yani. pingde değişme yok sabit 28 lolde valorantta.
yok galiba,çünkü direk oturduğum ilçe yok.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,501
İsim
Enes Bahadır
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,280