Neler Yeni

Yardım TÜRK TELEKOM İLE YAŞADIKLARIM V2

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bu arada büyük ihtimal yeni taahhüt imzalatırlar, eğer birkaç ay varsa biraz böyle kullan başka firmaya geç derim.

TALHA MURAT

80+ Silver
Evet başvuracaktim, ancak bana 14 gün dedikleri zaman ben düşüneceğim deyip kapattım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır yapmayı düşünüyorum.
KApatmasaydın ah güzel kadeşim ne güzel 14 günde millenicom falan kullanırdın olur biterdi.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bu arada büyük ihtimal yeni taahhüt imzalatırlar, eğer birkaç ay varsa biraz böyle kullan başka firmaya geç derim.
Başka firmalarda hız testi yapınca da Türk Telekomdaki hızlar ile aynı çıkıyor. Ha şu ayrı ki Türk Telekomda vaadedilen hızları alamiyorum onların bahanesi ise bizim kendi altyapımız kötüymüş hangi internete geçersek geçelim hızlar böyle düşük olurmuş.

KApatmasaydın ah güzel kadeşim ne güzel 14 günde millenicom falan kullanırdın olur biterdi.
Öyle firmalarda günlük olarak internet kullanabiliyormuyuz?

TALHA MURAT

80+ Silver
Başka firmalarda hız testi yapınca da Türk Telekomdaki hızlar ile aynı çıkıyor. Ha şu ayrı ki Türk Telekomda vaadedilen hızları alamiyorum onların bahanesi ise bizim kendi altyapımız kötüymüş hangi internete geçersek geçelim hızlar böyle düşük olurmuş.

Öyle firmalarda günlük olarak internet kullanabiliyormuyuz?
ilk ay ücretsiz şeklinde evet.

Sonra iptal ederdin.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Mevzu hız değil firmaların sağladığı routing vb. durumlar.

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
Adem Türk
Merhaba öncelikle, uzun süredir tt 16 mbps adsl paketini kullanıyorum ve yaklaşık 6-7 aydır hızlardan memnun değilim. 16 olması gereken download 5 upload ise 0.3. en sonunda canıma tak etti ve değiştirme kararı aldım. aradığımda 250 TL gibi bir cayma bedeli çıkardılar ve düşük hız sorunundan arıza kaydı açtırdım. 1 saat sonra biri beni arayıp internette sorun olmadığını binanın altyapsında sorun olduğunu altyapı değişmediği sürece her zaman böyle olacağını söyledi. sonrada yakın zamanda fiber geleceğini hızların yükseleceğini söyledi ilk başta inanmasamda 2 gün sonra çalışmalar başlayınca tt de durma kararı aldım. çalışmalar ertesi gün birden durdu ve herkes gitti. ben beklemeye devam ederken dün tt çalışanları gelip fiber için kazdıkları yerleri kapattılar. ben neden kapattınız deyincede fiber çalışması iptal oldu dedi. şaka gibi gerçekten. ondan sonra internetten altyapı testi yaptığımdada adsl olarak en fazla 16 mbps alabildiğimi gördüm. ama vdsl olarak 30 mbps a kadar alabildiğimi gördüm.(yani binamızda vdsl varmış). sonra tekrar türk telekomu aradım ve vdsl e geçmek istediğimi söyledim. 24 ve 35 mbps paketler varmış sizin altyapınız en fazla 30 olduğu için 24 paket öneririm dedi ve bende kabul ettim. şuanda lafta 16 gerçekte 5 olan internetime 100 lira ödüyorum zaten. 24 mbps vdsl de 110 liraymış tamam her şey güzel. tam onaylacakken dediler ki adsl den vdsl e geçerken 14 güne kadar internet kesintisi olur dedi. bunu duyunca iptal ettim ve düşüneceğim dedim. şimdi bana söyleyin. 5 mbps internete 100 TL ödemeye devam mı edeyim? yoksa vdsl e geçip 14 gün internetsiz mi kalayım? yardımlarınızı bekliyorum. (tek sorunum hız değil,sürekli kopuyor yüksek ping çıkıyor vb.)
normal bir tt bayiisine gidip vdsl pakete geçmek istediğini söyle altyapına bak internetten ne kadar destekliyor diye kendin bak buna ve paketi ona göre seç bana tt il müdürlüğünde 16mbps adsl den başka alamazsın dediler ben sıradan bir tt bayiisine gidip aynı gün 50/8 lik paketi aldım 135tl gibi bir fiyata şimdi daha uygun fiyata da bulabilirsin araştırarak hallet işini güvenme hiç bir tt çalışanına beni kandırmaya çalışmıştı müdürlükteki yetkililer yutmadım numaralarını

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Mevzu hız değil firmaların sağladığı routing vb. durumlar.
ilk ay ücretsiz şeklinde evet.

Sonra iptal ederdin.
Tamamdır arkadaşlar hepinize tekrardan teşekkürlerimi sunarım. İyi geceler
normal bir tt bayiisine gidip vdsl pakete geçmek istediğini söyle altyapına bak internetten ne kadar destekliyor diye kendin bak buna ve paketi ona göre seç bana tt il müdürlüğünde 16mbps adsl den başka alamazsın dediler ben sıradan bir tt bayiisine gidip aynı gün 50/8 lik paketi aldım 135tl gibi bir fiyata şimdi daha uygun fiyata da bulabilirsin araştırarak hallet işini güvenme hiç bir tt çalışanına beni kandırmaya çalışmıştı müdürlükteki yetkililer yutmadım numaralarını

Top Bottom