Neler Yeni

Yardım TÜRK TELEKOM İLE YAŞADIKLARIM V2

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
aynısını yaşadım beklemedim. iş yerindeyken başvurdum eve gittiğimde (2 saat içinde) geçiş olmuştu
Tamamdır inşallah hallederim eve gidince modeme bakacağım vdsl destekleyip desteklemediğini ona göre yazarım buraya

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam konuyu özet geçerseniz makbule geçer.
Hemen geçiyorum, aslında siz yardımcı olmuşsunuz başta ama ben sizi bunun için etiketledim. Adsl pakette düşük Hız alıyorum. adsl de 16 vdsl de mbps 30 mbps lik altyapım var. Vdsl e geçmek istiyorum. Konunun özeti bu

Gocer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Göktuğ Göçer
Merhaba öncelikle, uzun süredir tt 16 mbps adsl paketini kullanıyorum ve yaklaşık 6-7 aydır hızlardan memnun değilim. 16 olması gereken download 5 upload ise 0.3. en sonunda canıma tak etti ve değiştirme kararı aldım. aradığımda 250 TL gibi bir cayma bedeli çıkardılar ve düşük hız sorunundan arıza kaydı açtırdım. 1 saat sonra biri beni arayıp internette sorun olmadığını binanın altyapsında sorun olduğunu altyapı değişmediği sürece her zaman böyle olacağını söyledi. sonrada yakın zamanda fiber geleceğini hızların yükseleceğini söyledi ilk başta inanmasamda 2 gün sonra çalışmalar başlayınca tt de durma kararı aldım. çalışmalar ertesi gün birden durdu ve herkes gitti. ben beklemeye devam ederken dün tt çalışanları gelip fiber için kazdıkları yerleri kapattılar. ben neden kapattınız deyincede fiber çalışması iptal oldu dedi. şaka gibi gerçekten. ondan sonra internetten altyapı testi yaptığımdada adsl olarak en fazla 16 mbps alabildiğimi gördüm. ama vdsl olarak 30 mbps a kadar alabildiğimi gördüm.(yani binamızda vdsl varmış). sonra tekrar türk telekomu aradım ve vdsl e geçmek istediğimi söyledim. 24 ve 35 mbps paketler varmış sizin altyapınız en fazla 30 olduğu için 24 paket öneririm dedi ve bende kabul ettim. şuanda lafta 16 gerçekte 5 olan internetime 100 lira ödüyorum zaten. 24 mbps vdsl de 110 liraymış tamam her şey güzel. tam onaylacakken dediler ki adsl den vdsl e geçerken 14 güne kadar internet kesintisi olur dedi. bunu duyunca iptal ettim ve düşüneceğim dedim. şimdi bana söyleyin. 5 mbps internete 100 TL ödemeye devam mı edeyim? yoksa vdsl e geçip 14 gün internetsiz mi kalayım? yardımlarınızı bekliyorum. (tek sorunum hız değil,sürekli kopuyor yüksek ping çıkıyor vb.)
Bende vdsl e türk telekom hipernete geçerken 14 gün demişlerdi ne kadar internetsiz kalsakta kabul etmistik ardindan 2 gün sonra gelip bağlamişlardı yoğunluğa göre süre değisebilir maksimum 14 gün diyor onlar

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hemen geçiyorum, aslında siz yardımcı olmuşsunuz başta ama ben sizi bunun için etiketledim. Adsl pakette düşük Hız alıyorum. adsl de 16 vdsl de mbps 30 mbps lik altyapım var. Vdsl e geçmek istiyorum. Konunun özeti bu
Ancak vdsl e geçişte 14 güne kadar internet kesintisi olabilir dediler bende arada kaldım. Oyuzden de bu konuyu açtım. Birde modeminize bakın modem vdsl desteklemiyor olabilir diyenler oldu modemin altında vdsl2 300 mbps wireless modem yazıyor. Bu vdsl desteklediği anlamına mı geliyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende vdsl e türk telekom hipernete geçerken 14 gün demişlerdi ne kadar internetsiz kalsakta kabul etmistik ardindan 2 gün sonra gelip bağlamişlardı yoğunluğa göre süre değisebilir maksimum 14 gün diyor onlar
Evet doğru ama 14 güne kadar çıkarsa 14 gün internetsiz kalmak zor

TALHA MURAT

80+ Silver
Kardeşim şimdi büyük ihtimal bunuport değiştirmeli gerekler port değişmemişse mümkün değil.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,891
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bu kadar basit bir durum için 5 sayfa yazışma fazla olmuş.
VDSL'de boş port varsa paketi 24Mbps'e yükseltip VDSL geçişini başlatabilirsiniz.
Belki bağlantı çeşidi değişikliği için sözleşmede birkaç değişiklik olabilir bu tip durumlarda müdürlüğe gidip detaylı bilgiyi alabilirsiniz.
Birde modeminize bakın modem vdsl desteklemiyor olabilir diyenler oldu modemin altında vdsl2 300 mbps wireless modem yazıyor. Bu vdsl desteklediği anlamına mı geliyor?
Evet VDSL Destekler.

TALHA MURAT

80+ Silver
Keşke kablonet alsaymışsın.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bu kadar basit bir durum için 5 sayfa yazışma fazla olmuş.
VDSL'de boş port varsa paketi 24Mbps'e yükseltip VDSL geçişini başlatabilirsiniz.
Belki bağlantı çeşidi değişikliği için sözleşmede birkaç değişiklik olabilir bu tip durumlarda müdürlüğe gidip detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

Evet VDSL Destekler.
Bana dediler aynı paketten devam edeceğiz (evde internet paketi) aylık 109 tl 24 mbps vdsl internet. Ayrıca vdsl de boş port var diye biliyorum.

Keşke kablonet alsaymışsın.
Altyapım yok :(

TALHA MURAT

80+ Silver
Bana dediler aynı paketten devam edeceğiz (evde internet paketi) aylık 109 TL 24 mbps vdsl internet. Ayrıca vdsl de boş port var diye biliyorum.

Altyapım yok :(
Başvurmuşmuydun?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Altyapı varsa kablonete geç.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,891
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bana dediler aynı paketten devam edeceğiz (evde internet paketi) aylık 109 TL 24 mbps vdsl internet. Ayrıca vdsl de boş port var diye biliyorum.
O zaman pazartesi başvuru yaparsanız 1-2 gün içinde saha ekibinin yoğunluğuna göre geçiş sağlanır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,130
Üyeler
149,846
Son üye
xwquj
Top Bottom