Neler Yeni

Yardım Türk Telekom VDSL geçişte saçma şekilde sorun

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
Arkadaşlar bizim internet ADSL 16 mbps idi. Dün akşam VDSL 35 mbps ye geçiş yaptık. Bugün öğlen saatlerinde geçtik. Ancak eve gelip hız testi yaptığımda ise yine aynı 13-14 mbps civarında veriyordu. Ardından ben modemi kapayıp tekrar açtım. İnternete girdiğimde ise "İnternete Ulaşamıyorsunuz" hatasını verdi ve bekledim bekledim açılmadı. Ardından müşteri hizmetlerini aradım anlattım durumu modemi resetleyin dedi. Onu da yaptık ve internet geldi. Ancak tekrar hız testi yaptığımda ise 7 mbps download hızını bile zor veriyordu. Müşteri hizmetleri o halde telefon kutunuzda sorun olabilir arıza kaydı oluşturduk ekiplerimiz 48 saat içerisinde gelip bakacaklar dedi. Tamam dedik kapattık. Ancak modem VDSL desteklediği halde ADSL 16 mbps den VDSL 35 mbps ye geçişte böyle bir sorun neden oldu ve ne yapmam gerekli? Modem VDSL destekliyor. Altyapı desen 75 mbps ye kadar destekliyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Şu an halen daha 7 mbps veriyor. Daha sabah 13-14 idi..

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Santral dolabından ya da varsa binada kutudan işlem yapılması gerekiyor fiziki. Yapıldı mı?
Haklısınız. Bunun için arıza kaydı oluşturduk. Ancak santral dolabında veya binada ne gibi sorun olabilir ki 75 desteklediği halde? 48 saat içerisinde ekipler gelecekler dedi. Eğer sorun yoksa evinize bakacağız dediler. Onları bekliyoruz işte.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Haklısınız. Bunun için arıza kaydı oluşturduk. Ancak santral dolabında veya binada ne gibi sorun olabilir ki 75 desteklediği halde? 48 saat içerisinde ekipler gelecekler dedi. Eğer sorun yoksa evinize bakacağız dediler. Onları bekliyoruz işte.
Ankastre kutunuzdan kablonuzun ADSL porttan VDSL'e porta geçişi yapılması gerekiyor. Fiş çıkar tak mantığında. Ben böyle biliyorum. Yanlış biliyor olabilirim dikkat.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
Ankastre kutunuzdan kablonuzun ADSL porttan VDSL'e porta geçişi yapılması gerekiyor. Fiş çıkar tak mantığında. Ben böyle biliyorum. Yanlış biliyor olabilirim dikkat.
Ankastre kutusunu nerede bulabilirim? Kendim erişebileceğim bir şey ise yapayım dediğiniz şeyi. Yok değil ise ekipleri bekleyeyim.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,429
İsim
Burak Doğan
Ankastre kutusunu nerede bulabilirim? Kendim erişebileceğim bir şey ise yapayım dediğiniz şeyi. Yok değil ise ekipleri bekleyeyim.
ankastre kutusunu tt ekibinden başka kimse açamaz müdahale edemez yasak cezası var ekiplerin gelip yapması lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
ankastre kutusunu tt ekibinden başka kimse açamaz müdahale edemez yasak cezası var ekiplerin gelip yapması lazım
Neden yasak ki? Sonuçta onların yapacağı şeyi ben kendim yapacağım farklı bir müdahale değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence ne olur ne olmaz ekip bekleyin. Zaten 2 gün şuracıkta nedir?
Haklısınız. Bugünde gelebilir dendi ama bu saatten sonra sanmıyorum.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,429
İsim
Burak Doğan
Neden yasak ki? Sonuçta onların yapacağı şeyi ben kendim yapacağım farklı bir müdahale değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklısınız. Bugünde gelebilir dendi ama bu saatten sonra sanmıyorum.
kardeşim ekipler geliyo biri ankastre kutusunda oluyo biri dolabın başında oluyo sinyal alıyorlar port seçiyorlar onaylıyorlar sistemden portunun değiştiğini gösteriyorlar bizzat gördüm bunu 3.bir kişinin yapacağı iş değil adamların kendisi yapması lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alpaslan Alkan
kardeşim ekipler geliyo biri ankastre kutusunda oluyo biri dolabın başında oluyo sinyal alıyorlar port seçiyorlar onaylıyorlar sistemden portunun değiştiğini gösteriyorlar bizzat gördüm bunu 3.bir kişinin yapacağı iş değil adamların kendisi yapması lazım
Anladım. Teşekkür ederim. O halde ekiplerj bekleyeceğim.

Top Bottom