Neler Yeni

türk telekom hız sorunları ÇÖZÜLDÜ

xxefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
460
İsim
Efe Aksu
Merhabalar ben türk telekom 35 mbpslik internet paketi kullanıyorum daha önceden forumda konusunu açmıştım.
ben internet hızımda sorun yaşıyorum modemimi geçen yaz keenetic extra dsl (KN-2111) modelini satın aldım. Fakat buna rağmen internet hızımı düzgün alamıyorum dün 17 mbps aldığım için aradım güncelleme yapacağız 30 dkka sürebilir dediler (sözde güncelleme). ardından hızım 13 mbps download 3.9 upload a düştü dünde 17mbps download 5.9 upload alıyordum. Bugün aradım alt yapınızda problem yok isterseniz modem falan verelim dediler ben bu işten anlamadım sinirden yüzüne kapadım müşteri hizmetlerinin
burayada alt yapı ve hız testlerimi bırakacağım.
hız testi 1 hız testi 2
altyapı sorgulama 1 altyapı sorgulama 2
ayrıca bina alt yapısı sıkıntılıydı cat6 kablo çektirdim hala hız sıkıntılı

Son düzenleme:

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,137
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
hocam internet hız testini https://fast.com/tr/ bu siteden yapar mısın ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Server'a göre hızlarda değişiklik olabiliyor daha az önce türk telekom sitesinden test yaptım izmir tt sunucusunda 16 mbps verirken balıkesir rekornet sunucusunda 26 mbps verdi olması gerektiği gibi.

fast sitesi netflix sunucularına bağlanıyor en doğru sonucu onun vereceğini düşünüyorum

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
ismail
demek ki altyapında problem gözükmüyormuş sorunu ankastrede ara bide mümkünse kabloyla ölç hızını

xxefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
460
İsim
Efe Aksu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam internet hız testini https://fast.com/tr/ bu siteden yapar mısın ?

Server'a göre hızlarda değişiklik olabiliyor daha az önce türk telekom sitesinden test yaptım izmir tt sunucusunda 16 mbps verirken balıkesir rekornet sunucusunda 26 mbps verdi olması gerektiği gibi.

fast sitesi netflix sunucularına bağlanıyor en doğru sonucu onun vereceğini düşünüyorum
13 veriyor
alt yapı ve hız testlerini ekliyorum bir sorun oluştuda

demek ki altyapında problem gözükmüyormuş sorunu ankastrede ara bide mümkünse kabloyla ölç hızını
kabloyla ölçüyorum ethernet kablosuyla müşteri hizmetlerine ankastrede sorun var diyorum o zaman alt yapınız bir problem yok hızınızı sistemde iletiliyor gözüküyor diyo

etnetalw

80+ Bronze
Merhabalar ben türk telekom 35 mbpslik internet paketi kullanıyorum daha önceden forumda konusunu açmıştım.
ben internet hızımda sorun yaşıyorum modemimi geçen yaz keenetic extra dsl (KN-2111) modelini satın aldım. Fakat buna rağmen inter hızımı düzgün alamıyorum dün 17 mbps aldığım için aradım güncelleme yapacağız 30 dkka sürebilir dediler (sözde güncelleme). ardından hızım 13 mbps download 3.9 upload a düştü dünde 17mbps download 5.9 upload alıyordum. Bugün aradım alt yapınızda problem yok isterseniz modem falan verelim dediler ben bu işten anlamadım sinirden yüzüne kapadım müşteri hizmetlerinin
burayada alt yapı ve hız testlerimi bırakacağım.
hız testi 1 hız testi 2
altyapı sorgulama 1 altyapı sorgulama 2
ayrıca bina alt yapısı sıkıntılıydı cat6 kablo çektirdim hala hız sıkıntılı
192.168.1.1 hat değerlerini atın.

xxefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
460
İsim
Efe Aksu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hat zayıflaman fazla. İç tesisat yenilet. 14 e sabitli hattın ondan 12 download alırsın.

Snr 8e indirirmisin sonra modemi yeniden başlatıp tekrar atarmısın.
snr oto da duruyor ayrıca ankastreden modeme cat 6 kablo çektirdim zaten ankastrede 15 e 15 dbm veriyor snr 8 alıp atarım

xxefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
460
İsim
Efe Aksu
çözüldü galiba hız testi yaptım 25 26 alıyorum

Snr düşürüp max hızınız artar sonrada mevcut hızınızı artırma talebinde bulunun.
uploadda biraz kayıp var halen 4.3 geliyor normalde 5.9 gelirdi

etnetalw

80+ Bronze
çözüldü galiba hız testi yaptım 25 26 alıyorum

uploadda biraz kayıp var halen 4.3 geliyor normalde 5.9 gelirdi
Hat zayıflaman daha artmış ama hızın artmış eğerki azda olsa çözüldü ise. Çözüldü işaretlemesi yapman yeterlidir. Aynı zamanda upload sorunu içinde müşteri hizmetleri ile goruşun.

xxefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
460
İsim
Efe Aksu
Hat zayıflaman daha artmış ama hızın artmış eğerki azda olsa çözüldü ise. Çözüldü işaretlemesi yapman yeterlidir. Aynı zamanda upload sorunu içinde müşteri hizmetleri ile goruşun.
evet fark ettim
ne yapmalıyım peki

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,212
Üyeler
140,788
Son üye
trk2818
Top Bottom