Neler Yeni

Yardım TÜRK TELEKOM İLE YAŞADIKLARIM V2

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Aeronight

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Steam
https://steamcommunity.com/id/aeronight/
Discord
aeronightv
Merhaba öncelikle, uzun süredir tt 16 mbps adsl paketini kullanıyorum ve yaklaşık 6-7 aydır hızlardan memnun değilim. 16 olması gereken download 5 upload ise 0.3. en sonunda canıma tak etti ve değiştirme kararı aldım. aradığımda 250 TL gibi bir cayma bedeli çıkardılar ve düşük hız sorunundan arıza kaydı açtırdım. 1 saat sonra biri beni arayıp internette sorun olmadığını binanın altyapsında sorun olduğunu altyapı değişmediği sürece her zaman böyle olacağını söyledi. sonrada yakın zamanda fiber geleceğini hızların yükseleceğini söyledi ilk başta inanmasamda 2 gün sonra çalışmalar başlayınca tt de durma kararı aldım. çalışmalar ertesi gün birden durdu ve herkes gitti. ben beklemeye devam ederken dün tt çalışanları gelip fiber için kazdıkları yerleri kapattılar. ben neden kapattınız deyincede fiber çalışması iptal oldu dedi. şaka gibi gerçekten. ondan sonra internetten altyapı testi yaptığımdada adsl olarak en fazla 16 mbps alabildiğimi gördüm. ama vdsl olarak 30 mbps a kadar alabildiğimi gördüm.(yani binamızda vdsl varmış). sonra tekrar türk telekomu aradım ve vdsl e geçmek istediğimi söyledim. 24 ve 35 mbps paketler varmış sizin altyapınız en fazla 30 olduğu için 24 paket öneririm dedi ve bende kabul ettim. şuanda lafta 16 gerçekte 5 olan internetime 100 lira ödüyorum zaten. 24 mbps vdsl de 110 liraymış tamam her şey güzel. tam onaylacakken dediler ki adsl den vdsl e geçerken 14 güne kadar internet kesintisi olur dedi. bunu duyunca iptal ettim ve düşüneceğim dedim. şimdi bana söyleyin. 5 mbps internete 100 TL ödemeye devam mı edeyim? yoksa vdsl e geçip 14 gün internetsiz mi kalayım? yardımlarınızı bekliyorum. (tek sorunum hız değil,sürekli kopuyor yüksek ping çıkıyor vb.)
Sizin yaşadığınızın bir benzerini ben Turkcell'de yaşadım. Türk Telekom altyapısı kullandığım için maksinin 16Mbps alabiliyordum. Benim iptalime 1 ay falan kalmıştı galiba ve bana 10₺ gibi bir fiyat çıkardılar. Evet 10₺. Türk Telekom'dan ben şuan memnunum. 50Mbps'in hepsini alabiliyorum ve 7 upload'a sahibim. Bolu'da gerçekten böyle bir internet alabileceğimi düşünmemiştim. Diğer yandan, Turkcell'den de önce Turknet kullandım. 3 gün boyunca internetim kesikti. Bağladıkları gün 1 saat vardı sonra gitti. Taahhüt olmadığı için hemen çıktım. Kısacası Türk Telekom bence adam seçiyor gibi bir şey. Bizim mahalledeki herkes sorunsuz kullanıyor. Ama forumlara vs. baktığımda çoğu kişi şikayetçi.

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yani diyorlarki bizim anamıza söv😁
şuan benimiçin en iyi yol vdsle e geçmek,ondada 14 gün internetsiz kalmak istemiyorum
Sizin yaşadığınızın bir benzerini ben Turkcell'de yaşadım. Türk Telekom altyapısı kullandığım için maksinin 16Mbps alabiliyordum. Benim iptalime 1 ay falan kalmıştı galiba ve bana 10₺ gibi bir fiyat çıkardılar. Evet 10₺. Türk Telekom'dan ben şuan memnunum. 50Mbps'in hepsini alabiliyorum ve 7 upload'a sahibim. Bolu'da gerçekten böyle bir internet alabileceğimi düşünmemiştim. Diğer yandan, Turkcell'den de önce Turknet kullandım. 3 gün boyunca internetim kesikti. Bağladıkları gün 1 saat vardı sonra gitti. Taahhüt olmadığı için hemen çıktım. Kısacası Türk Telekom bence adam seçiyor gibi bir şey. Bizim mahalledeki herkes sorunsuz kullanıyor. Ama forumlara vs. baktığımda çoğu kişi şikayetçi.

Aeronight

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Steam
https://steamcommunity.com/id/aeronight/
Discord
aeronightv
şuan benimiçin en iyi yol vdsle e geçmek,ondada 14 gün internetsiz kalmak istemiyorum
Hocam ben Turkcell'den Türk Telekom'a geçerken 1 saat internetsiz kalmadım. Adamlar saat 8-9 gibi aradılar ben uyuyordum. İnternetinizi bağlayacağız dediler. Benim taahhüttüm bitmedi dedim. Sonra dediğim gibi iptal ettirdim Turkcell'i ve klasik internet bağlama işlemleri ile Türk Telekom'a geçiş yaptım. Şuan gayet memnunum. Cyberpunk iniyor şuan ve ben de arkadan LoL oynuyorum. EUW sunucusunda 70ms sabit şekilde oyunuyorum.

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
tahatünün bitmesine 1 yıl var. direk cayma bedelini verip geçemezmiyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bana diyorlarki hız sorunu yaşadığınız zaman modemi kapatıp açın. diyorum günde 10 defa bunu yapıyorum o zaman modeminiz bozuktur size yeni modem verelim diyorlar.
Ben de yeni modem almıştım 240 tl verilip değiştirilebilir 5mbps ölüm gibi

Yusufya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
563
İsim
Yusuf H.
Instagram
yhzltrk
Steam
yusufya
Discord
Youfi#1616
Herkes Türk Telekomdan nefret ettiğini söylemiş ama arkadaşlar türk telekomun adsl ve vdsl hizmetleri kötü bende ttnet vdsl vardı ttnet fibere geçtim (50Mbps) şuanda evde 2 pc olmasına rağmen (aktif kullanımda) 50mbpsin 50sini alıyorum Upload 10mbps pakette ben 8 alıyorum

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Tayfun Yılmaz
Ben Turkcell Süperonline tarafından dolandırılmıştım.Evet dolandırıldım.Bize Süperonline'ye geçersek Türk Telekomun bir kaç ayını ödeyeceklerini ve cayma bedelini de tamamiyle ödeyeceklerini söylediler,tamam dedik.Aradan 1-2 ay geçti veya daha kısa-daha uzun zaman,bir baktık Türk Telekom'a da fatura ödüyoruz hala.Aradık işte Türk Telekom kapatılmamış falan dediler,biz de Türk Telekomu iptal ettirecektik 600 TL cayma bedeli çıkarttılar,Süperonline'nin cayma bedelini merak ettik o 400 çıktı biz de Turkcell'i iptal etmiştik.Her sağlayıcı da sorunlar var.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,501
İsim
Enes Bahadır
16 mbps pakedimde almış olduğum aktif hız.

ama onlarında altyapısı yok
ben olsam 250 tl cezayı verir. Geçerim 30 luk milleni coma. TTnetten iyidir...

TALHA MURAT

80+ Silver
https://www.fiberkablonet.com/internet/uydunet-altyapi-sorgulama

burdan bak hocam. Ben 10 yıldan fazladır kablonetteyim. 100 güldüren tarife kullanıyorum. tv ile beraber 79 TL 100 mbps internet sınırsız akşam 19 : 00 ile 23 : 59 arası 25 mbps oluyorç. Aldığım hız zaten 135 mbps , akşamlarıda 35 mbps. vaad ettiğinden fazla hız veriyor yani. pingde değişme yok sabit 28 lolde valorantta.
Ben valorantta 17 min max 22 alıyorum akıllı sınırsız ve normal 100/10 internetim var.

banada 24 mbps hız 109 lira demişlerdi.

vallaha vdsl e geçsemmi bilemedim çünkü 14 gün internetsiz kalmak benim için ölüm demek
Ozaman milleni geç ama taahütsüz kablonete başvuru yap altyapı gelene kadar kullan.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,501
İsim
Enes Bahadır

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,713
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
14 gün kesinti olmaz, 14 gün içerisinde port geçişi yapılır o ara 1-2 saat kesinti olabilir. Ya da bunlar artık farklı şeyler deniyor :D

Top Bottom