Neler Yeni

Türkçe dublaj neden sevilmiyor?

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,275
İsim
Ahmet Sevinç
ya da bana mı öyle geliyor? Çok boş gömüyorlar sanki.
1) bence animasyon filmlerini dublajlı izlemek güzel hepsi değil ama ters yüz çılgın hırsız vs. dublajları çok iyi bence ( 4. filmin sonundaki sahne bile yüzünden dublaja küsebilirdim ama hala seviyorum )
2) Daha yetişkinlere yönelik filmlerde ise bence doğal gelmiyor ve sürekli aynı sanatçıyı kullanıyorlar misal harun can veya klasik amerikan filmi dublajcıları olur

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Ad
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses tonları mesela. Genelde dublajda dümdüz söyleniyor.
hiç hissettirmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

1) bence animasyon filmlerini dublajlı izlemek güzel hepsi değil ama ters yüz çılgın hırsız vs. dublajları çok iyi bence ( 4. filmin sonundaki sahne bile yüzünden dublaja küsebilirdim ama hala seviyorum )
2) Daha yetişkinlere yönelik filmlerde ise bence doğal gelmiyor ve sürekli aynı sanatçıyı kullanıyorlar misal harun can veya klasik amerikan filmi dublajcıları olur
Evet aynı ses sanatçısı olayı var. Bir de çocuk ses sanatçısı da pek yok sanırım.

Son düzenleme:

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Ad
Bir de türkçe dublajın sesi niyeyse daha yüksek oluyor bunun sebebi ne acaba

EsdeathSama

80+ Bronze
Animasyon harici asla izleme cesareti göstermek istemediğim türdür kendisi
orijinaldeki o vibe'ı veremiyor duygusuzluk akıyor resmen, sadece konuşuyorlar

The Semih

80+ Silver
ya da bana mı öyle geliyor? Çok boş gömüyorlar sanki.
Eski filmlerde dublaj çok başarılı, ama sevilmemesinin sebebi orjinal sese edit yapıldığı için, filmin ses kalitesi düşüyor, mesela aksiyon sahnelerinde dublajdan bir anda altyazı geç baya fark var basslara kadar. Dublaj yapan firmalar filmin sesini koruyamıyor.

Top Bottom