Neler Yeni

Türkiyenin en büyük 2 minecraft sunucusunun kullanıcı bilgileri çalındı

Rutherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
İlhan Mert
İlgilendiği Kategoriler
Minecraft ve Speedrun
Instagram
ilhanxmert
Steam
ilhanxmert
Discord
liluziilhxn#2013
"Rakunlar diyarı (!)" adındaki minecraft sunucusunun kullanıcı bilgilerini hacklendiğini Mayıs 2023'de şu konumda anlatmıştım o yüzden tekrar anlatmayacağım.

Fakat en büyük 2 sunuculardan olan "İlk Oyuncu (!)" nunda kullanıcı bilgileri çalındı (Kullanıcı adı veya e-posta, şifre).

Orijinal video:

www.youtube.com/watch?v=wNZwHT8ZiVw

Eğer video kaldırılırsa, veya forum kurallarını kırıyorsa diye bu da kendi eklediğim sansürlü video:

11 Şubat 2024'de bu kullanıcı youtube'a "İlk Oyuncu (!)" nun kullanıcı verilerini çaldığıyla alakalı bir video yükledi. Videoda 4.7 Milyon kullanıcısının kullanıcı adı veya e postası ve şifresi gözüküyordu. Kendi discord sunucusunda da bu dataları verdiğini söylüyordu. Ayrıca birisi bu datayı github'a yükleyip kısa bir süre sonra silmiş. Bu konu, minecraft sunucusunun içinde de konuşulmaya başlandığında bu sunucunun da büyük ihtimalle diğer büyük sunucu gibi bilgilerinin çalındığını anlıyoruz.

"Rakunlar Diyarı (!)" sunucusu hakkında ek bir not:

Discord'da "Rakunlar diyarı (!)" sunucusunda baya bilindik oyuncuların olduğu bir sunucuda konuşuyordum ve bir kişi bana "Hesap ismin güzelmiş bilgisayarını hackleyeyim mi?" dedi. Bende "Yapamazsın, bilgisayarıma korsan uygulamalar indirmiyorum" dedim ve bilgisayarımda virüs yoktu. Sonra kendisi bana "X adlı yetkili çok yakın arkadaşım. Bir çok kişiye bunu yaptık. Eğer istersem, ona kullanıcı adını verip senin bilgisayarınla alakalı bütün bilgileri ve verileri elime geçirebilirim" dedi. Bu cidden olabilecek bir şey çünkü bu "Rakunlar diyarı (!)" sunucusunda eskiden illegal işlere bulaşmış bir üst yetkili tutuluyordu. Bu yetkili, sahte e-devlet sitesi, türk telekom fatura ödeme sitesi vb. gibi dolandırıcı siteleri kurarak insanların kredi kartı bilgilerini ve kimlik bilgilerini çalıyordu. Çok kısa bir süre sonra da bu kişiyi yetkililikten attılar. Size önerim, eğer bu 2 sunucunun launcheri bilgisayarınız da bulunuyorsa ve hala bunlarda oynuyorsanız bilgisayarınıza derinlemesiye bir format atın. Anakartınıza bile. Ve bir daha bunları yüklemeyin.

Dexes

80+ Bronze
Eskiden oynuyordum ancak şuanda oynamıyorum, launcherlarıda yüklü değil bilgisayarıma. Bir problem olurmu sizce?

Rutherr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
İlhan Mert
İlgilendiği Kategoriler
Minecraft ve Speedrun
Instagram
ilhanxmert
Steam
ilhanxmert
Discord
liluziilhxn#2013
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

DonanımFikir

Beta Berk Bayındır 'ı Rahmetle Anıyoruz
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,585
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Yakın zamana kadar oynadığım sunuculardı, umarım sorun çıkarmaz çalınan verilerde.
Sadece uygulamayı kalıcı sildim, yeterli olurmu?
Format atın garanti olsun

Top Bottom