Neler Yeni

Türkiyenin İnternet altyapı sorunu.

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
o değilde netspeedden uzak durun

oguzgl12

80+
Türkiye de internet olduğuna şükredin Akp'den önce yoktu (!)
Turgut özalın tşklarına kurban olun
turgut-ozal-in-tassagi_1992383.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

o değilde netspeedden uzak durun
hocam 2 yıl kullandım 2 hafta önce çıktım çok haklısın normalde iyiydi önceden ama hız düşüklüğü ve kopma olmaya başladı

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Anonim
Turgut özalın tşklarına kurban olunAlıntıyı görüntüle

hocam 2 yıl kullandım 2 hafta önce çıktım çok haklısın normalde iyiydi önceden ama hız düşüklüğü ve kopma olmaya başladı
nisanda geçtim geçtigimden beri bi kopma yaşanıo bi yaşanmıyo.. 3 ay sonra değiştirrim tekrar. vodafone netteydim orda boyle bı sorun yoktu 3 yıl boyunca

oguzgl12

80+
nisanda geçtim geçtigimden beri bi kopma yaşanıo bi yaşanmıyo.. 3 ay sonra değiştirrim tekrar. vodafone netteydim orda boyle bı sorun yoktu 3 yıl boyunca
bu kesintiler altyapı sorunu felan değil hocam ben bunu anladım tamamen iss den kaynaklı 3 tane tahhtüsüz iss kulandım 1 inde sorun çıktı şimdi sürekli yapılan zamlardan dolayı Kablonet denicem daha kuruluma gelmediler bugün 4.üncü gün

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
687
İsim
Ömer Keskin
hocam speedtestten ekran görüntüsü atabilirmisin

hocam şaka bir yana bu türk telekomun hiç mi gizli bir ekibi felan yok sosyal medyayı gözetleyen tanıdığım olsa yüksekte ilk bu adsl kullanan arkadaşların altyapısını fiber yapmak olurdu
Şuan aldığım hız bu.

Ekler

• IMG_0980.jpeg
    IMG_0980.jpeg
    83.3 KB · Hit: 25

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
Bizim sokakta fiber var ama evlere dağıtımı yok. 8 9 aydır aynı şekilde duruyor. Sorarsan fiber her yere ulaştı

Heroia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Yusuf Eroğlu
Altyapıyı yapsalara nolacak ki afedersiniz hayvan gibi fiyatlar var sürekli zam geliyor cidden ülkede birşeylerin köklüce değişmesi lazım.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,266
İsim
Mertol
hocam Türk telekom departmanına gidip başvuru yapın ve durumu iletin
ilk döşendiği günlerde gittik 4 5 ay sonra hizmete geçer dediler önceki ayda altyapı çalışmaları şuan için ilerlemiyor müstakil evlere planlama yapılması da zor dendi. Mahallede apartman yok zaten herkesin evi müstakil

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
sene geldi 2023 avrupa daki köylerde bile adamlar utanmasa mağaraya fiber çekicek biz hale yoğun bölgelerede vdsl hızı zor alıyoruz ne diyebilrim ki internet ve altyapı eğitimi almayan almayı geçtim geleceği öngöremeyen insanların yüzünden bunu (siyasi olarak söylemiyorum) ama şu noktaya değinmeden geçmek istemiyorum koskoca telekom 2012 lere kadar avrupada yarışırken 2015 de özelleştirilerek arapların batırmasıyla iflas noktasına geldi piyasaya sonradan katılan türknet bile fiber e yoğunlaşıp biryerlerini yırtarken telekom bir mahalleye fiber çekmek için 1 yıl sonra karar alıyor buyrun yorum sizin istediğiniz gibi sallayın serbest
Türk Telekom 2015'te değil 2005'te özelleştirilmiştir, 2012'lere kadar değil 2002'lere kadar Avrupa ile yarışabilecek seviyedeydik.
Daha sonrasında zaten 2010'lara kadar Avrupa'ya çıkışımızın toplam trafik kapasitesi 1 Gigabit'i geçmiyordu :kekw:
Yapılan basiretsiz özelleştirme ve akabindeki liyakatsizlik hakimiyeti günümüz için bir devletin en kritik kurumlarından olan altyapı telekomünikasyon firmasının içini boşalttı, cumhuriyet tarihinin en yüksek kazanımlı özelleştirme ihalesiyken 2018'de borç batağında bankaların eline düşürülerek 2022'de en kazıklı geri alıma yol açmıştı. Oger'leri tebrik ediyorum bir ülkenin internet altyapısının içinden geçtiler :F:
Neyse ki anti-liyakat telekom firmamız son 5 senedir eski kudretine kavuşmak için çırpınıyor, inşallah eskisi gibi dünyayla yarıştığı zamanları yeniden görmeye ömrümüz yeter :)

oguzgl12

80+
ilk döşendiği günlerde gittik 4 5 ay sonra hizmete geçer dediler önceki ayda altyapı çalışmaları şuan için ilerlemiyor müstakil evlere planlama yapılması da zor dendi. Mahallede apartman yok zaten herkesin evi müstakil

Türk Telekom 2015'te değil 2005'te özelleştirilmiştir, 2012'lere kadar değil 2002'lere kadar Avrupa ile yarışabilecek seviyedeydik.
Daha sonrasında zaten 2010'lara kadar Avrupa'ya çıkışımızın toplam trafik kapasitesi 1 Gigabit'i geçmiyordu :kekw:
Yapılan basiretsiz özelleştirme ve akabindeki liyakatsizlik hakimiyeti günümüz için bir devletin en kritik kurumlarından olan altyapı telekomünikasyon firmasının içini boşalttı, cumhuriyet tarihinin en yüksek kazanımlı özelleştirme ihalesiyken 2018'de borç batağında bankaların eline düşürülerek 2022'de en kazıklı geri alıma yol açmıştı. Oger'leri tebrik ediyorum bir ülkenin internet altyapısının içinden geçtiler :F:
Neyse ki anti-liyakat telekom firmamız son 5 senedir eski kudretine kavuşmak için çırpınıyor, inşallah eskisi gibi dünyayla yarıştığı zamanları yeniden görmeye ömrümüz yeter :)
Özelleştirme Derken arapların eline geçmesinden bahsetmiştim ama neyse :))

Top Bottom