Neler Yeni

{TUF} vs {VİCTUS} vs {LOQ} vs {NİTRO} vs {G15} #35.000TL-40.000TL#

Emsal

80+ Silver
sırf bu sene 7 laptop aldım 4'ü iade.
toplamda 100'den fazla laptop, kasa, telefon vb. aldım,
telefon iadesi hele açılmışsa imkansız gibi artık
ama laptop iadesi için 2 adres güvenilir, hb ve amazon, n11'de düzgün satıcılarda ikiletmiyor ama tek tek şu güvenilir bu değil diye uğraşmaya gerek yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hp victus bu arada max 4060 alınır, 4070 olunca ısınma coşuyor ve o kasa onu -böyle bir laptop uzun vadeli kullanım için düşünülür- kaldırmaz.
+hp victus panel,
+hoparlör
+mikrofon ve kamera olarak bariz geride asus'tan
sadece ssdsi daha iyi.
+değişmeyen özelliklere bakın, ram takılır, ssd ikinci yuva mutlaka olmalı , hp de yok bu.
kötü ekranlı, ssd takılmayan, kasası -değiştirmek mümkün değil, uzaya montaj yapmak zorundasınız üretim hatalı ise- ürünlerin zaten 5-10k ucuz olması gayet normal çünkü yurtdışı fiyatları da 300 usd aşağıda.

Emsal

80+ Silver
Lenovo loq tabii ki
Acer daha açar açmaz bios bile bağırıyor monster & Casper hallice, her modelin adaptörü bile Fason üstünde doğru düzgün Acer bile yazmaz ve takoz…
Ama aynı fiyatlar!!
Garanti hak getire
Dell garanti olarak iyi ürünler hep sağlam ama ses vb bitmez

Bu listedeki Asus 7735 yazılım sorunlu ( 7535’de benzer)
7640 hs ve üstünde ryzen ai var
Numaralandırma sizi yanıltmasın
7535, 7735 7640’ın altında ürünler
7840 roket, genelde 4060 ve 4070 ile karşımıza çıkan 7940 vb ise muazzamlar.

Lenovo her şeyiyle net önde ve pahalı zaten.
Bir ara fark 10k’yı geçmişti ( yd fark min 200 usd 4050 modeller için)

Fırsat varken lenovo alın keyfinize bakın.
Tek fanlı 45watt msi övenler burada lenovo taşlamasın
Zaten atmışsınız hocam:) sizmişsiniz alıntıladığım da

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
Mete C. E.
Zaten atmışsınız hocam:) sizmişsiniz alıntıladığım da
anladım, diğer konuda lenovo loq kapsamdışı çünkü işin içine 4070 girince lenovo legion başlıyor
siz bunlardan hangisini aldınız bilmiyorum ama
lenovo loq 4050 ve 4060'ı baya bir kişiye aldırdım, forum ve tanıdıklarla.
şu an piyasadaki fp tek ürün,
Hepsinin ya işlemcisi ya biosu ya kasası sorunluyken lenovo loq bariz hepsinden fp ve daha iyi. (4050 ve 4060 için)
i5 13420h yerine de 13500 olsaydı zaten çoktan stoğu bitmişti.

Emsal

80+ Silver
anladım, diğer konuda lenovo loq kapsamdışı çünkü işin içine 4070 girince lenovo legion başlıyor
siz bunlardan hangisini aldınız bilmiyorum ama
lenovo loq 4050 ve 4060'ı baya bir kişiye aldırdım, forum ve tanıdıklarla.
şu an piyasadaki fp tek ürün,
Hepsinin ya işlemcisi ya biosu ya kasası sorunluyken lenovo loq bariz hepsinden fp ve daha iyi. (4050 ve 4060 için)
i5 13420h yerine de 13500 olsaydı zaten çoktan stoğu bitmişti.
Hocam ben direk genel olarak konu açtım

Zaten başına da yazdım tecrübelerin paylaşılması için

Oyun oynamıyorum ben ancak açılan laptop başlıklarını takip ediyorum
ve gördüğüm üzere hemen en yüksek işlemcili ya da ekran kartlı ürün ne olursa bazı arkadaşlar onu tavsiye ediyor marka fark etmeksizin bunlar da HP ya da dell oluyor genelde

Lakin bence çok doğru bir yönlendirme olmuyor,
Bana göre bunun sebebi de arkadaşların tüm laptopları görüp tecrübe edinmemiş olması
Zira kaliteli bir şey kullanan genelde tekrar kalitesizi tavsiye etmez diye düşünüyorum

Onun için böyle bir konu olsun google de arayanlar illa ki karşılaşır diye düşündüm

Şimdiye kadar da victus ve dell ile ilgili olumlu-olumsuz konuya bir şey yazan olmadı

Emsal

80+ Silver
Kullananlar victus dell acer asus ile ilgili tecrübelerini paylaşabilir

Emsal

80+ Silver
hocam cihaz o kadar iyi ki eksik bulamıyorum ilk geldiği gün direk windows 11 home kurdum lenovoyu aradım sürücüleri nasıl kurabilirim diye arkadaş cihazıma bağlanıp herşeyi kurdu ben sürücü kurmasına kötüyüm biraz soğutması çok iyi boşta fanlar çalışmıyor oyunlarda ekran kartı 68 dereceyi geçmedi işlemci hep 70 75 civarında gezindi eksi olarak bi tek kutu içeriğine laf edebilirim insan hediye çanta filan yollar ve şuan cihaz 42k olmuş 🙃
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam nedense cihazın ekranı hiç kötü gelmedi gözüme ideapad gaming 3 kullanmıştım onun ekranı %100 srgb idi ama arada bir fark yok aynı

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hocam Dell in gaming ürünleri pek iyi değil Ailenware var bir tek oda aşırı pahalı HP Victus 7640hs lerinde limit fazla problem çıkarmıyorda 7840hs de aynı şeyleri söyleyemem limit problem çıkartıyor onda burda nitro 16 tercih ederdim asus da güzelde işlemcisi iyi değil Nitro 16 daha iyi ekran vs. özellikleri aynı zaten

Son düzenleme:

NZXT

80+ Bronze
Bütçeye az daha ekleyip Acer nitro veya lenovo loq bakın HP Victus limitli bir cihaz, limitleri kaldırmaya kalksan kaldıramazsın çünkü anakart buna müsade etmiyor kilitli çünkü. Ben neden limiti kaldıramayacağım bir cihazı tercih edeyimki. Genelde victuslarda Power Limit türünden bir limit var.

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
hayır durun bu nitro 16 farklı 500 nit ekranı var 165 hz nitro 16 alın düzeltiyorum yorumumu

Emsal

80+ Silver
Bütçeye az daha ekleyip Acer nitro veya lenovo loq bakın HP Victus limitli bir cihaz, limitleri kaldırmaya kalksan kaldıramazsın çünkü anakart buna müsade etmiyor kilitli çünkü. Ben neden limiti kaldıramayacağım bir cihazı tercih edeyimki. Genelde victuslarda Power Limit türünden bir limit var.
Genel bilgilendirme konusu aralıkta açmıştım hocam oradaki laptoplar örnek olsun diye koydum
hayır durun bu nitro 16 farklı 500 nit ekranı var 165 hz nitro 16 alın düzeltiyorum yorumumu

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
Hocam LOQ güzel bir model ama Nitro 16 performans vs. olsun açık ara önde ekran kaliteside öyle yani tercihim Nitro 16 olurdu 500 nit ekran nimet nimet yüksek ihtimal 1ms yada 3ms ekranı var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,134
Üyeler
152,619
Son üye
spectral799
Top Bottom