Neler Yeni

Tüketici hakem heyeti kararının uygulanması şart mı?

Merhaba yaklaşık 10 ay önce falan aldığım anakart kargoda hasarlanmıştı, ne satıcı şirket ne de kargo şirketi sorumluluk almak istemedi, hasarlı anakartla kaldım. Tüketici hakem heyetine şikayet ettim falan vs derken aradan baya bir zaman geçti, ben de en sonunda dedim dur bakayım bu anakartı garantiye versem tamir ederler mi. Verdim ve ettiler, çalışır hale geldi, kullandım. Şimdi hakem heyetinden de benim lehime karar çıkmş. Ben kartı vericem onlar da para iadesi yapacak diye. Ama ben kartı şimdi verirsem, aynı kart zaten daha pahalı durumda, tekrardan durduk yere mağdur duruma gelmiş olacağım. Satıcı şirketin avukatı da karar böyle kartı verin para iadesi yapacağız diyor. Bu uygulanması gereken bir şart mı yoksa bana verilen bir hak mı? Yani istersem uygulatmak zorunda değil miyim?

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
Bence hem para iadesi iste hem de kartın sende kalmasını belirt. Belki sana bozuk kart sattılar ve sen onlara düzgün kart vereceksin. Bilemeyiz ki.

nontius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
nontius
Karar kart iadesi ve para iadesi olarak çıktı hocam. Böyle bir hakkım var mı ki?
Şimdi aslında garantiye vermişin bedava yapmışlar. Zaman olarak mağdursun aslında garanti hakkını da kullanmışın. İstersen iade etme, eğer sorun yoksa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi aslında garantiye vermişin bedava yapmışlar. Zaman olarak mağdursun aslında garanti hakkını da kullanmışın. İstersen iade etme, eğer sorun yoksa.
Aynen sorun yok aslında şuan. Kartı vermek istemiyorum. Ama adamların avukatı kartı verin para iadesi yapacağız diyor. Öğrenmek istediğim şey bu kararı uygulamak zorunda mıyım, değilim miyim.

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Salih ÇARDAK
Robot süpürge ile ilgili dava lehime sonuçlandı. Ürünün önceki yıl bedeli ile fiyat ödemesi yapıldı. Pazartesi gidip günümüz güncel fiyatının da tarafıma yansıtılması için tekrar dilekçe vereceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,934
Üyeler
157,304
Son üye
neiczhs
Top Bottom