Neler Yeni

Turbo Boost nasıl kapatılır?

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
Acer Nitro 5 AN515-55 model laptopumda anlık FPS düşüşleri yaşamaktayım. MSI Afterburner'dan kontrol ettiğimde ekran kartı kullanımı anlık düşüyor. Bana biostan turbo boostu kapatmamı söylediler peki herhangi bir katkısı olur mu? bir de turbo boostu kapatmak performansı daha çok düşürmez mi? Eğer işe yarayacaksa biostan nasıl kapatabilirim arkadaşlar?
Sistem özellikleri.
16 GB 2933 MHz RAM.
GTX 1650 Ti ekran kartı.
i5 10300H işlemci.
512 GB SSD.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Acer Nitro 5 AN515-55 model laptopumda anlık FPS düşüşleri yaşamaktayım. MSI Afterburner'dan kontrol ettiğimde ekran kartı kullanımı anlık düşüyor. Bana biostan turbo boostu kapatmamı söylediler peki herhangi bir katkısı olur mu? bir de turbo boostu kapatmak performansı daha çok düşürmez mi? Eğer işe yarayacaksa biostan nasıl kapatabilirim arkadaşlar?
Sistem özellikleri.
16 GB 2933 MHz RAM.
GTX 1650 Ti ekran kartı.
i5 10300H işlemci.
512 GB SSD.
Kapatma o işlemcilerin stok hızı aşırı düşük. Sorun ısınma ise XTU üzerinden biraz UV deneyebilirsin.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
İşe yarayacağını düşünmüyorum ama bios'tan kapatabilirsiniz.
Biosa girip ne ayarlar var diye bakın, bulursunuz zaten.

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşe yarayacağını düşünmüyorum ama bios'tan kapatabilirsiniz.
Biosa girip ne ayarlar var diye bakın, bulursunuz zaten.
Kapatma o işlemcilerin stok hızı aşırı düşük. Sorun ısınma ise XTU üzerinden biraz UV deneyebilirsin.
Peki ne yapabilirim anlık droplar için? Ekran kartının sürücüsünü güncelledim hiçbir işe yaramadı. İşlemcinin sürücüsüne hiç dokunmadım. Orijinal win10'lu satın aldım sürücüler yüklüydü fakat işlemci sürücüsünün yapacağını da sanmıyorum açıkçası.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isınma sorunum yok max 80 dereceyi görüyor işlemci.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Peki ne yapabilirim anlık droplar için? Ekran kartının sürücüsünü güncelledim hiçbir işe yaramadı. İşlemcinin sürücüsüne hiç dokunmadım. Orijinal win10'lu satın aldım sürücüler yüklüydü fakat işlemci sürücüsünün yapacağını da sanmıyorum açıkçası.
İşlemci sürücüsü diye bir şey zaten yok 😀

MSI Afterburner veya ona benzer bir programla oyun içi bileşen kullanımlarına bak, sorunun kaynağını bul.

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
İşlemci sürücüsü diye bir şey zaten yok 😀

MSI Afterburner veya ona benzer bir programla oyun içi bileşen kullanımlarına bak, sorunun kaynağını bul.
Sorun ekran kartınd oluyor anlık düşüş oluyor ekran kartında

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
Onun düşmesinin de bir sebebi vardır diye tahmin ediyorum.
Hocam her şeyi denedim sürücüsünü gücelledim olmadı. Eski sürücüyü yükledim yine olmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onun düşmesinin de bir sebebi vardır diye tahmin ediyorum.
Geforce experience den özel kurulum mu yapmalıyım yoksa hızlı kurulum mu hocam? Öncekinde hızlı kurulum yapmıştım.

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,035
İsim
Arda
Bu programı indirip
1618317979797.png

Buraya tik atarak Turbo Boost'u kapatabilirsiniz eskiden bu şekilde kapatıyordum.

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ

rapstarjustercik

80+ Bronze
Ekran kartı anlık kullanmından düşüyor demişsiniz de, normalde onu 90-95 derecelerde yapması lazım, siz ise 80 derece demişsiniz. Onunla alakası olduğunu sanmıyorum. Üstteki arkadaşın dediği gibi ThrottleStop ile 0,25 mhz falan düşürebilirsiniz. Bence direk Turbo Boost'u kapatmayın.

Top Bottom