Neler Yeni

Öneri türk net e neden geçmeliyiz veya geçmemeliyiz

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,594
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
Öncelikle herkeze merhaba bayramınız mübarek olsun

Sizlere çevremde ve şahsen türknet kullananan birsi olarak neden geçmemeniz veya geçmeniz gerektini madeler halinde söylicem burda size türk neti övmicem iyi ve kötü yanlarını söylicem.

Geçmemeniz için nedenler
1.komşu ile ortak kullanıcak iseniz kessinlikle geçmeyin türk nete bunun için en iyisi türk telekom kullandım deneyimin çok iyi oldu ama fiyatı yüksek onuda göze almalısınız.
(arkadaşım ortak olarak komşu ile kullaniyor internete 5 6 kişi aynı anda bir bağlanıyor 50 mps lik internet hoop 8mps ye düşüyor)

2.evde fazla cihaz bağlı olucak ise 1. Sorun dedim gibi fazla cihazda türk net çok sıkıntı yaratıyor 4 cihaz dan sonra aynı anda bağlanmak internette ping çok çıkıyor

3. Genel olarak alt yapıları türk telekom gibi fazla değil kendim de türk telekom alt yapısı ile bağlıyım (yapılan en büyük hata alt yapınız eğerki 35 mps altı veriyorsa ve siz türk nete geçiyorsanız ping değerleri çok oluyor bununla çok karşılaştım arkadaşlarımda bu olay oluyor türk net en iyi hizmeti fazla cihaz baglanmiyacak ve alt yapısı uygun olan yerlerde en iyi hizmeti verebiliyor )

Geçmeniz için nedenler

1. diğer internet sağlayıcılarına göre verdikleri fiyat ile sundukları mps değerleri çok iyi (alt yapıya göre değişiyor türk net veya iyi alt yapısı olanlar için gecerli)

2. Verebildikleri en iyi değerleri sonuna kadar veriyorlar.
(Şahsen tanık oldum benim alt yapım türk telekom türk nete ve türk telekoma alt yapı sorgulamadan baktımda max verebilicek değer 50 deniliyordu hatta millenicom 12 mi 16 mi öyle bir şey dedi başka başka sorgulama yerlerinden de baktım onlar hep 16 18 12 o aralıkta değerler verd.i
(En başta 85 tl ye 35 mps kullanıyordum 10 tl fark ile 75 mps geçmek çok mantıklı geldi çok fazla bir fiyat değildi alt yapım 50 mps verdini bilerek pakete geçtim ve bana alt yapımın desteğinin üstünde bir değer veriyorlar bazen 78 79 mps oldu zaman da oluyor.)

3.eğerki alt yapınız türk net alt yapısı ise 85 tl ye 100 mps olayı sizin alt yapınız oluyorsa ve evde fazla cihaz bağlanmıyor ise direk geçtin derim çok iyi bir fiyat çünkü.

4. Bağzı internet sagliyicali fatura gününe 1 hafta kale veya son günlerde interneti yavaşlatiyor türk net faturanin (son gün) uyarı amaclı interneti 2 dk lina kesiyor ve internetin ping oluyor ödemeniz için uyarı amacı (ödendikten 5 dk içinde eski haline geri dönüyor) mesela ttnet 1 hafta kala 16 mps lik interneti 7 8 mps ye düşürüyor buna denk geldim

(Telefondan yazıyorum yazım yanlışlari için özür dilerim)

EmreBey52

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,200
İsim
EmreBey
Eline sağlık :)

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,594
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
1. Olarak türknet YAPA altyapısı yoksa ttnet'in altyapısını kiralayarak kullanıyor.
2. İnternet hızı kullanıma göre düşer bağlanan kişi sayısına göre değil çok saçma geldi.
3. Fiyat olarak rekabet içerisinde olduğu Millenicom ve Netspeed var.
4. Verilebilecek maksimum hız ttnet altyapısının desteklediği hız olur. (YAPA varsa zaten direkt olarak 100/100 verilir.)
5. Faturanın son günü de olsa hız azaltması, kesmesi yaptığını hiç görmedim diğer sağlayıcıların.

LenKys

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,594
İsim
Osman Trifilli
Instagram
trifilli_osman
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Olarak türknet YAPA altyapısı yoksa ttnet'in altyapısını kiralayarak kullanıyor.
2. İnternet hızı kullanıma göre düşer bağlanan kişi sayısına göre değil çok saçma geldi.
3. Fiyat olarak rekabet içerisinde olduğu Millenicom ve Netspeed var.
4. Verilebilecek maksimum hız ttnet altyapısının desteklediği hız olur. (YAPA varsa zaten direkt olarak 100/100 verilir.)
5. Faturanın son günü de olsa hız azaltması, kesmesi yaptığını hiç görmedim diğer sağlayıcıların.
1. Dedin bilinen bir şey ona lafım yok bende bahsettim türk telekomdan örnek verdim
2. Dedin kendim test ettim 5 kişi aynı anda interneti kullandınız zaman internet hiz değerleri türk nette düşüyor ama türk telekom ona göre daha iyi fazla cihazda türk net gibi olmuyor
4.Dedin 100 mps lik türk net paketi sadece türk net alt yapısı olanlar için 85 tl di ondan bahsediyorum
5.ben çok gördüm ttnet ve türk telekoma rastladım özellikle ttnet eski paketlerden birini kulanan komşumuzda oluyordu dediklerimin hepsini deneyimlerim sonucu aktardim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,326
Üyeler
156,904
Son üye
kiyu4
Top Bottom