Neler Yeni

Yardım Türk Telekom Hız Sınırlaması

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
Yollarlar; hat değerim gözükmüyor diyebilirsiniz. Güncelleme yapabilirler.
Tamamdır tek çözüm Telekomda gibi gözüküyor o zaman yine de teşekkürler yine MH'nin dediği gibi Telekoma uğramak gerekecek...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka fikri olan arkadaşlarımız varsa yazabilirler.

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
Upload tarife veya iss değiştirdiğinde yükselme öncesi değere düşüyor. İss nize talep açın.
Bu mesajınızı görmemiştim şimdi gördüm, söylediğim gibi onlar da Telekom taraflı bir kısıtlama olduğunu bana aktardılar.

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
Güncelleme: Bugün Türk Telekoma gittim ve gayet anlaşılır ve güzel bir şekilde benimle ilgilendiler ve kendilerinin bu durumda bir kısıtlama yapamacayaklarını söylediler, sonrasında Comnet ile bir görüşmemiz oldu, durumu anlattım ve birkaç dakika sonrasında hızımı 75/20 yaptılar. Şuanlık yine beklediğim hız değeri olan 95 i alamasam da enazından upload hızımdaki sınırlamayı kaldırdılar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ahmet Kazancı
Aslında sınırlandırma değil fakat Snr margin değerleriniz çok düşmüş. Snr margin değerindeki düşüş internet download ve upload’ında tutarsızlıklara ve kopmalara sebebiyet verir. Sadece son attığınız resimde Snr değerinizin yükseldiğini görüyorum. Buda kablolama, splitter kutusunda yada ana şebekeden bir sıkıntı olduğunu gösterebilir. Ama eğer modem markanız Asus ise Snr margin değeri düşüşü ve çokca CRC hatası alıyorsunuz. Eğer modeminiz farklı bir markaysa modem kaynaklı bir sıkıntı olacağını sanmam. Bu arada siz siz olun Asus marka modem kullanmayın. İyi forumlar dilerim.

Ayrıca belirteyim Snr margin düşüşünü iss’ ler görüp hızı düşürerek snr margin değerini artırarak internetinizin stabil hale getirmiş olabilirler.

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
Aslında sınırlandırma değil fakat Snr margin değerleriniz çok düşmüş. Snr margin değerindeki düşüş internet download ve upload’ında tutarsızlıklara ve kopmalara sebebiyet verir. Sadece son attığınız resimde Snr değerinizin yükseldiğini görüyorum. Buda kablolama, splitter kutusunda yada ana şebekeden bir sıkıntı olduğunu gösterebilir. Ama eğer modem markanız Asus ise Snr margin değeri düşüşü ve çokca CRC hatası alıyorsunuz. Eğer modeminiz farklı bir markaysa modem kaynaklı bir sıkıntı olacağını sanmam. Bu arada siz siz olun Asus marka modem kullanmayın. İyi forumlar dilerim.

Ayrıca belirteyim Snr margin düşüşünü iss’ ler görüp hızı düşürerek snr margin değerini artırarak internetinizin stabil hale getirmiş olabilirler.
Merhabalar son hat değerlerim bu şekilde, Türk Telekomun verdiği modem olan "TP-Link TD-W9970V3 Modem" i kullanıyorum iyi forumlar.
IMG_0424.png

Ek olarak sizce hattım bu bilgilere bakarak daha fazla hız almama olanak sağlar mı yoksa maksimumu bu mudur ?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ahmet Kazancı
Merhabalar son hat değerlerim bu şekilde, Türk Telekomun verdiği modem olan "TP-Link TD-W9970V3 Modem" i kullanıyorum iyi forumlar.
Alıntıyı görüntüle
Ek olarak sizce hattım bu bilgilere bakarak daha fazla hız almama olanak sağlar mı yoksa maksimumu bu mudur ?
Aslında hızı alabilirsiniz ama tutarlı ve sabit bir verim alamazsınız. SNR değeriniz ortalama düzeyde şuan için. Bu değeri yükseltme metodlarını araştırabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 16db SNR margin değerinde (gürültü oranı olarakda geçer)alacağınız stabil hız 50mbps ise 25 SNR de stabil hız oranı iki katına çıkıyor. Bu sebepden hız stabilitesini sağlamak adı ISS’niz hızı düşürerek ortalama bir değere sabitlemiş. Kablo iyileştirmeleri,modem arayüz iyileştirmeleri SNR değerini artırır fakat ana kablo merkezinde böyle bir kablo sıkıntısı varsa ona bir çözüm bulamayız. Eğer vdsl kullanıyorsanız geçme imkanınız varsa fiber öneririm. İyi forumlar dilerim.

Birde mümkünse CRC hata kısmına bakıp ss alabilirmisiniz.

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
Aslında hızı alabilirsiniz ama tutarlı ve sabit bir verim alamazsınız. SNR değeriniz ortalama düzeyde şuan için. Bu değeri yükseltme metodlarını araştırabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 16db SNR margin değerinde (gürültü oranı olarakda geçer)alacağınız stabil hız 50mbps ise 25 SNR de stabil hız oranı iki katına çıkıyor. Bu sebepden hız stabilitesini sağlamak adı ISS’niz hızı düşürerek ortalama bir değere sabitlemiş. Kablo iyileştirmeleri,modem arayüz iyileştirmeleri SNR değerini artırır fakat ana kablo merkezinde böyle bir kablo sıkıntısı varsa ona bir çözüm bulamayız. Eğer vdsl kullanıyorsanız geçme imkanınız varsa fiber öneririm. İyi forumlar dilerim.
Merhabalar, VDSL kullanıyorum ve maalesef şuan için fibere geçme ihtimalim yok konuyu 1-2 hafta içinde yöneticimizle konuşacağım ve fiber binamıza fiber getirtmek için başvuru yapmasını isteyeceğiz(etrafımızdaki bazı binalarda var) fakat bizim binamız biraz eski olduğu için o zamanlarda getirememişler. Kablo iyileştirmesi için sanırım yeni bir kablo çekmem gerekir ama o zahmete şuan girmek istemiyorum fiber gelirse her daireye çektirilir diye düşünüyorum, modem arayüz iyileştirmesinden kastınız nedir biraz acabilir misiniz?
İyi forumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ahmet Kazancı
Gürültü seviyesi (SNR Margin):

• 6 dB'e kadarsa — hattın kalitesi düşük, problemler meydana gelebilir;
  • 7 dB ile 10 dB arasındaysa — hat kalitesi standart, hatalar ve kesintiler meydana gelebilir;
  • 11 dB ile 20 dB arasındaysa — hattın değerleri iyi, senkronizasyon problemleri yok;
  • 21 dB ile 28 dB arasındaysa — hattın değerleri güzel;
  • 29 dB ve üzerindeyse — hat değerleri mükemmel.
Sinyal zayıflaması (Signal attenuation):
  • 2 dB altı: Harika
  • 2 dB – 5 dB: Çok iyi
  • 5 dB – 10 dB: İyi
  • 10 – 20 dB: Kabul edilebilir
  • 20 dB üzeri: Kötü
Bu değerlere bakıp durumu daha net anlayabilirsiniz

Merhabalar, VDSL kullanıyorum ve maalesef şuan için fibere geçme ihtimalim yok konuyu 1-2 hafta içinde yöneticimizle konuşacağım ve fiber binamıza fiber getirtmek için başvuru yapmasını isteyeceğiz(etrafımızdaki bazı binalarda var) fakat bizim binamız biraz eski olduğu için o zamanlarda getirememişler. Kablo iyileştirmesi için sanırım yeni bir kablo çekmem gerekir ama o zahmete şuan girmek istemiyorum fiber gelirse her daireye çektirilir diye düşünüyorum, modem arayüz iyileştirmesinden kastınız nedir biraz acabilir misiniz?
İyi forumlar.
Elle snr margin değerini biraz yukarı çekmek mümkün. Bunun için biraz arayüzü kurcalamanız gerekiyor

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
Crc hata kısımı nedir? Nerede bulunur pek bir bilgim yok ama bulmaya çalışayım
Gürültü seviyesi (SNR Margin):

• 6 dB'e kadarsa — hattın kalitesi düşük, problemler meydana gelebilir;
  • 7 dB ile 10 dB arasındaysa — hat kalitesi standart, hatalar ve kesintiler meydana gelebilir;
  • 11 dB ile 20 dB arasındaysa — hattın değerleri iyi, senkronizasyon problemleri yok;
  • 21 dB ile 28 dB arasındaysa — hattın değerleri güzel;
  • 29 dB ve üzerindeyse — hat değerleri mükemmel.
Sinyal zayıflaması (Signal attenuation):
  • 2 dB altı: Harika
  • 2 dB – 5 dB: Çok iyi
  • 5 dB – 10 dB: İyi
  • 10 – 20 dB: Kabul edilebilir
  • 20 dB üzeri: Kötü
Bu değerlere bakıp durumu daha net anlayabilirsiniz

Elle snr margin değerini biraz yukarı çekmek mümkün. Bunun için biraz arayüzü kurcalamanız gerekiyor
Merhaba, modemimde öyle bir yer bulamadım ama sanırım telnet ile yapılabiliyormuş ama şahsen hiç denemedim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Ahmet Kazancı
Genelde
Crc hata kısımı nedir? Nerede bulunur pek bir bilgim yok ama bulmaya çalışayım

Merhaba, modemimde öyle bir yer bulamadım ama sanırım telnet ile yapılabiliyormuş ama şahsen hiç denemedim.
CRC hataları sizde pkts olarak gözüküyormuş. Araştırdığımda öğrendim o konuda bir hata meydana gelmemiş. Modeminizin arayüzünü tam bilmediğim için snr değeri artırma konusunda yardımcı olamıyorum kusura bakmayın

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
Genelde

CRC hataları sizde pkts olarak gözüküyormuş. Araştırdığımda öğrendim o konuda bir hata meydana gelmemiş. Modeminizin arayüzünü tam bilmediğim için snr değeri artırma konusunda yardımcı olamıyorum kusura bakmayın
Estağfurullah yine de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Mustafa
@Skytex usta Comnet ile ilgili soru sorucaktım aralık 18 'inde TTNET aboneliğim bitiyor ve bana 35 mbps için ilk 1 yıl 340 ikinci 1 yıl için 370 teklif ediyorlar ben ttnet ' den memnunum genelde fps oyunları oynuyorum ve ping benim için önemli etrafımdaki çoğu insan comnet ' e geçmemi söylüyor bugün comneti aradım 12 ay taahhüt verirsem 35mbps internet için aylık 159 toplamda yıllık 1908 tl peşin para istiyorlar bu konu hakkında senin görüşün nedir ?

Skytex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Eren Özgür
@Skytex usta Comnet ile ilgili soru sorucaktım aralık 18 'inde TTNET aboneliğim bitiyor ve bana 35 mbps için ilk 1 yıl 340 ikinci 1 yıl için 370 teklif ediyorlar ben ttnet ' den memnunum genelde fps oyunları oynuyorum ve ping benim için önemli etrafımdaki çoğu insan comnet ' e geçmemi söylüyor bugün comneti aradım 12 ay taahhüt verirsem 35mbps internet için aylık 159 toplamda yıllık 1908 TL peşin para istiyorlar bu konu hakkında senin görüşün nedir ?
Dostum vallaha şuan için benim de geçeli çok zamanım olmadı ama online oyunlarda bir sıkıntı çekmiyorum hatta yurt dışı çıkışlı oyunlarda ping düşmesi bile oluyor bu biraz da senin olduğun konuma bağlı tabii ki ama performans açısından bugüne kadar hiç bir sıkıntı çekmedim, MH de çok hızlı ellerinden geldiklerini yapmaya çalışacaklardır.

Ben olsam geçerdim ki geçtim, diğer internet hatlarımın da taahüt bitince hepsini comnet e geçirmeyi düşünüyorum sonuç olarak Hepsi Telekom altyapısı kullanıyor

Ha baktın sende sıkıntı çıkardı zaten internet taahütsüz olduğu için hemen iptal edebilirsin

Bu arada eğer geçecek olursan benim referans kodumu kullanabilirsin ikimiz de gün kazanırız.

Sonuç olarak bence Comnete firmasına geçin be deneyin sonrasında herhangi bir sıkıntı olursa Taahütsüz olduğu için iptal ettirip Başka firmalara yönelebilirsiniz

Merhaba, Comnet'e başvuran arkadaşlarım 30 Gün Ücretsiz internet kazanıyor.
https://www.comnet.com.tr/r/CMT532JXW

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,500
Üyeler
154,244
Son üye
Eros7091
Top Bottom