Neler Yeni

Yardım Türk Telekom Fiber İnternet

Herrscher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arif DALGALI
Türk telekom fiber internet desteği evime kadar geliyor burada bir sıkıntı yok. 4 yıl once taşındık ve o zamandan beri sıkıntısız kullanıyorum.
Fakat 4 yıldır modem salonda oldugu ıcın masaüstü pc mde bile wifi kullanmak zorunda kalıyorum sebebi annem evde kablo kalabalıgını pek sevmiyor ve ikna edemiyorum birtürlü.
Modemi kendi odama taşımak istiyorum fakat sarı kablo yani fiberin odamın oldugu tarafdan geçip geçmediğini nasıl öğreneceğimi bilmiyorum. Hemde benım odama taşınıp taşınamayacagınıda bılmıyorum. Anlayan birileri varsa resimleri atıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. 2. resimdeki benım odamdaki kablo giriş kısmı.

Ekler

• 26ee8e85-da2e-4e9c-a3a0-763216a14b43.jpg
    26ee8e85-da2e-4e9c-a3a0-763216a14b43.jpg
    84.9 KB · Hit: 81
  • f5777d8c-e170-447f-ac24-7ec961394540.jpg
    f5777d8c-e170-447f-ac24-7ec961394540.jpg
    66.1 KB · Hit: 86

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Türk telekom fiber internet desteği evime kadar geliyor burada bir sıkıntı yok. 4 yıl once taşındık ve o zamandan beri sıkıntısız kullanıyorum.
Fakat 4 yıldır modem salonda oldugu ıcın masaüstü PC mde bile wifi kullanmak zorunda kalıyorum sebebi annem evde kablo kalabalıgını pek sevmiyor ve ikna edemiyorum birtürlü.
Modemi kendi odama taşımak istiyorum fakat sarı kablo yani fiberin odamın oldugu tarafdan geçip geçmediğini nasıl öğreneceğimi bilmiyorum. Hemde benım odama taşınıp taşınamayacagınıda bılmıyorum. Anlayan birileri varsa resimleri atıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. 2. resimdeki benım odamdaki kablo giriş kısmı.
Oradan internet kullanılamaz diye biliyorum.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Fakat 4 yıldır modem salonda oldugu ıcın masaüstü PC mde bile wifi kullanmak zorunda kalıyorum sebebi annem evde kablo kalabalıgını pek sevmiyor ve ikna edemiyorum birtürlü.
o modemin altındaki cihazdan çıkan kablonun senin odana gitmesi lazım ki sen odandan internet alabilesin.
aynı zamanda o duvardaki 2. fotodaki çıkış cat3 standartlarındaki telefon kablosunun takıldığı yer. oradan internet alamazsın.
kısacası tek çözüm odana kablo çekmek oluyor.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Kablo gizleyici kullan kötü kablo görüntüsünü yok ediyor aile bireylerinin ona karışacağını sanmam

Herrscher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arif DALGALI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o modemin altındaki cihazdan çıkan kablonun senin odana gitmesi lazım ki sen odandan internet alabilesin.
aynı zamanda o duvardaki 2. fotodaki çıkış cat3 standartlarındaki telefon kablosunun takıldığı yer. oradan internet alamazsın.
kısacası tek çözüm odana kablo çekmek oluyor.
CAT 3 CAT 5 CAT 6 .. Farklı forumlarda okumuştum ne işe yaradıgını kısaca anlatabilir misin. Teşekkür ederim bu arada bilgilendirme için üzüldüm aslında bi yandan bayadır aklımdaydı odama getirmek modemi.. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablo gizleyici kullan kötü kablo görüntüsünü yok ediyor aile bireylerinin ona karışacağını sanmam
Kablo gizleyici kullanmak sanki daha kötü bir görüntü oluşturur gibime geliyor. Uzaklık çok fazla çünkü yaklaşık 8 metreden fazla ki buna kabloya dökersek 10 12 metre kablo ve gizleyici harcanır ki masrafı çok olur..

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
CAT 3 CAT 5 CAT 6 .. Farklı forumlarda okumuştum ne işe yaradıgını kısaca anlatabilir misin. Teşekkür ederim bu arada bilgilendirme için üzüldüm aslında bi yandan bayadır aklımdaydı odama getirmek modemi.. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablo gizleyici kullanmak sanki daha kötü bir görüntü oluşturur gibime geliyor. Uzaklık çok fazla çünkü yaklaşık 8 metreden fazla ki buna kabloya dökersek 10 12 metre kablo ve gizleyici harcanır ki masrafı çok olur..
teknoloji işte.
Mesela CAT3 daha alt seviye, CAT5 100Mbps'e kadar destekler CAT6 ort. 1000Mbps'e kadar destekler buna işte kabloların folyo koruması falan bir sürü olay var.
Ayrıca onun masrafı çok olmaz. Ben 10 Metrelik CAT6 Kabloyu 30TL'ye aldım.
Kablo kanalının metresi de 2TL'ye falan bulunabilir.

Herrscher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arif DALGALI
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki şuanda modemime göre CAT 6 Kablo almalıyım değil mi odama internet çekmek istersem? Ha birde kablolar kapılardan geçtiği için ezilme durumu olur mu kablo nasıl bir sertlikte bilmediğim için..
teknoloji işte.
Mesela CAT3 daha alt seviye, CAT5 100Mbps'e kadar destekler CAT6 ort. 1000Mbps'e kadar destekler buna işte kabloların folyo koruması falan bir sürü olay var.
Ayrıca onun masrafı çok olmaz. Ben 10 Metrelik CAT6 Kabloyu 30TL'ye aldım.
Kablo kanalının metresi de 2TL'ye falan bulunabilir.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Peki şuanda modemime göre CAT 6 Kablo almalıyım değil mi odama internet çekmek istersem? Ha birde kablolar kapılardan geçtiği için ezilme durumu olur mu kablo nasıl bir sertlikte bilmediğim için..
kapıların altında bir boşluk olması lazım. büyük ihtimal evin koridoru mermer fayans bir şey odalar parkedir.
o arayı birleştiren bir kromumsu parça olmalı. arada boşluk vardır. oradan geçirebilirsin. ezilme olmaz.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,929
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Fakat 4 yıldır modem salonda oldugu ıcın masaüstü pc mde bile wifi kullanmak zorunda kalıyorum sebebi annem evde kablo kalabalıgını pek sevmiyor ve ikna edemiyorum birtürlü.
Kanka bi arkadaşada yazdım tavandan geçirin kabloyu biz bi dönem öyle yapmıştık sonra gerek kalmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Oğuzhan ak
Instagram
oguzhanaak
Twitter
1oguzhanak
Farklı modem alıp router yapabilirsin

Top Bottom