Neler Yeni

Turkcell internetten hat almak

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Araştırmacı
Biliyorum tekrar tekrar konu açtım hat ile ilgili ama bu gerçekten son. Turkcell internetten almak istiyorum. Ama aklımda bazı sorular var :
1) Hiç kullanılmamış hat gönderirler dimi
2) Hangi kargoyla gönderiyorlar?
3) Ad soyad ve kimlik no istiyor. Yaşım 17 olduğundan annemin bilgilerini mi yazmam gerekiyor?
4) GNÇ paletleri var faturalılar için ama ben faturasız almak istiyorum. Ne yapmam lazım

1) Daha önceden kullanılmış bir hat yani numara olabilir.
2) Kargo konusunda bilgim yok
3) Yaş ile alakası yok istersen sen de kendi üzerine alabilirsin hattı. Ama kimin üzerine alacaksan o kişinin kimliği yanında olması gerek.
4) Annen GNÇ den yararlanamaz yaş sınırı var. O yaş sınırı da 25.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Araştırmacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GNÇ faturalılar için değil mi ama ben faturasız hat almak istiyorum

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
Sinan İ.
Hangi kargo getiriyor unuttum ama bilindik firma değildi ve randevulu geliyor. Gelen yetkili hat sahibinin 4-5 kez fotosunu çekiyor bazen daha fazla bile oluyor biraz sıkıntılı. İmza onay falan derken yarım saat uğraştırıyor oda elindeki tablette sorun çıkmazsa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Araştırmacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani bayiye gitmek daha mı mantıklı???

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
1) Daha önceden kullanılmış bir hat yani numara olabilir.
2) Kargo konusunda bilgim yok
3) Yaş ile alakası yok istersen sen de kendi üzerine alabilirsin hattı. Ama kimin üzerine alacaksan o kişinin kimliği yanında olması gerek.
4) Annen GNÇ den yararlanamaz yaş sınırı var. O yaş sınırı da 25.
3. Madde olmamış, muvafakatname olmadan hat sahibi +18 olmak zorunda daha alt yaş olmuyor. Ama GNÇ gibi şeylerden yararlanmak için anne baba üstüne olan hatta senin TC ni tanımlayabiliyorsun. O şekilde de genç tarifeleri kullanılıyor.

Son düzenleme:

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,100
İsim
Taha Efe
3. Madde olmamış, hat sahibi +18 olmak zorunda daha alt yaş olmuyor. Ama GNÇ gibi şeylerden yararlanmak için anne baba üstüne olan hatta senin TC ni tanımlayabiliyorsun. O şekilde de genç tarifeleri kullanılıyor.
Bence olmuş dostum. 18 yaş altı bir kişi velisi ile birlikte velisinin verdiği muvafakatname ile yani kısaca senin anlayacağın şekil de yasal velisinin izni olduğu taktirde hat sahibi olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

GNÇ faturalılar için değil mi ama ben faturasız hat almak istiyorum
GNÇ faturasız için de geçerli sana sunduğu faturasız özel paketler oluyor.
Yani bayiye gitmek daha mı mantıklı???
Bayiye gidersen daha kolay olur. Yalnız eklemeyi unutmuşum yanında yasal velin ve yasal velinin verdiği muvafakatname olması gerek.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
https://www.turkcell.com.tr/yardim/...-olmak/yasim-18den-kucuk-nasil-hat-alabilirim
Verdiğim linkte anlatıyor buradan da bakabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun ya da kısa sonuç olarak oluyor.
Hat çıkarmak için anne+baba+çocuk notere gidip belge çıkarmaya uğraşacaklarsa bana yapanlara kolay gelsin demek düşer. Hattın kimin adına olduğu çok çok önemli ise belki uğraşılır. Sonuç olarak oluyor evet. Bunu uğraşıp yapan var orası şüpheli.

Hat çıkarmak için anne+baba+çocuk notere gidip belge çıkarmaya uğraşacaklarsa bana yapanlara kolay gelsin demek düşer. Hattın kimin adına olduğu çok çok önemli ise belki uğraşılır. Sonuç olarak oluyor evet. Bunu uğraşıp yapan var orası şüpheli.
Dostum adam bir soru sormuş mesele uğraşmak vs değil o arkadaşın kendi bileceği iş. Sonuç evet oluyor yapan var mı peki ? Var neden olmasın.

Top Bottom