Neler Yeni

Türknet paketlerini bir türlü anlayamıyorum

Türknet paketlerinin garip bir sıralaması var. Gigafiber 140tl yazıyor ama biz özgür iletişim 75 mbps 170 tl kullanıyoruz. 1000 mbps internet nasil bizimkinden ucuz olabilirki ve onda ücretsiz modem desteğide var. Altyapı 70 mbps destekliyor altyapı gigafiber destekleseydi bizde mi 1000 mbps hiz alacaktık. Yani almasak bile arada 30 tl fark var abone olurken önerilen paket diye kabul ettim. Konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilir mi

Türknet paketlerinin garip bir sıralaması var. Gigafiber 140tl yazıyor ama biz özgür iletişim 75 mbps 170 TL kullanıyoruz. 1000 mbps internet nasil bizimkinden ucuz olabilirki ve onda ücretsiz modem desteğide var. Altyapı 70 mbps destekliyor altyapı gigafiber destekleseydi bizde mi 1000 mbps hiz alacaktık. Yani almasak bile arada 30 TL fark var abone olurken önerilen paket diye kabul ettim. Konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilir mi
Gigafiberlilere özel 140tl diğerlerine 180tl normalde yalın internete geçince (ev telefonu iptal edince -10tl düşüyor 170tl oluyor).Yapacak bir şey yok bende ilk başta dedim 1000mbps nasıl veriyorlar 140tlye + fiber modem vs her şey var bende iptal ettirmeyi düşünüyorum sırf fiyatı fazla diye diğer sağlayıcılara bakıyorum.50mbps var 38 alıyorum şaka gibi ilk başta 52 53 dü hız düştü iyice tutupta 38mbps internete 170tl veremem enayilik oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gigafiberlilere özel 140tl diğerlerine 180tl normalde yalın internete geçince (ev telefonu iptal edince -10tl düşüyor 170tl oluyor).Yapacak bir şey yok bende ilk başta dedim 1000mbps nasıl veriyorlar 140tlye + fiber modem vs her şey var bende iptal ettirmeyi düşünüyorum sırf fiyatı fazla diye diğer sağlayıcılara bakıyorum.50mbps var 38 alıyorum şaka gibi ilk başta 52 53 dü hız düştü iyice tutupta 38mbps internete 170tl veremem enayilik oluyor.
5 yıldır türknet kullanıyorum iptal edeceğim ama fiyatı saçmaladı iyice.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 yıldır türknet kullanıyorum iptal edeceğim ama fiyatı saçmaladı iyice.
Şimdi hocam bu 1000 mbps hiz alanlar 140 tl mi veriyor sadece? Hayır yani ben 1000 mbps peşinde bile değilim bende 140 tl vereyim 70 mbps kullanayım yani benden daha hızlı kullanan adam nasıl daha ucuza kullanıyor aklım almıyor üstelik modem kablo kurulum ücreti falan 1300 tl pars harcadım

Şimdi hocam bu 1000 mbps hiz alanlar 140 TL mi veriyor sadece? Hayır yani ben 1000 mbps peşinde bile değilim bende 140 TL vereyim 70 mbps kullanayım yani benden daha hızlı kullanan adam nasıl daha ucuza kullanıyor aklım almıyor üstelik modem kablo kurulum ücreti falan 1300 TL pars harcadım
gigafiber belli yerlerde var talebe göre bağlanıyor bizim halk genelde tt kullanıyor 16mbps :D yeniletmiyorlar talep bile yok.Ben İzmirdeyim üst mahallde bayraklıda komple gigafiber var ben alt mahalledeyim konakta gigafiber yok mesela ,talep ne kadar çok olursa öyle bağlamaya geliyor ,ama böyle devam ya adamlar diyor talep yok niye uğraşayım boşuna kullansınlar 16mbps adsl interneti :D gerek yok yorulmaya diyor binevi enayi avı millette ucuz ödüyorum diyor halbuki taahütlü kullanıyorsun internet hızın leş adam akıllı bir şey açmıyor .

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gigafiber belli yerlerde var talebe göre bağlanıyor bizim halk genelde tt kullanıyor 16mbps :D yeniletmiyorlar talep bile yok.Ben İzmirdeyim üst mahallde bayraklıda komple gigafiber var ben alt mahalledeyim konakta gigafiber yok mesela ,talep ne kadar çok olursa öyle bağlamaya geliyor ,ama böyle devam ya adamlar diyor talep yok niye uğraşayım boşuna kullansınlar 16mbps adsl interneti :D gerek yok yorulmaya diyor binevi enayi avı millette ucuz ödüyorum diyor halbuki taahütlü kullanıyorsun internet hızın leş adam akıllı bir şey açmıyor .
Ben zaten turkcell 16 mbps den turknete geçip aydinlanmis köylü gibi hissediyorum kendimi. Turkcell bildiğin tefeci hem taahhüt yapıyor hem kafasına göre zam yapıyor hiz desen zaten yok. 4 senedir kullandığımız modemi geri istiyor birde yine 170 tl veririm turknete bunlara geçmektense. Bu arada şuan turkcellin 8 mbps hızdan fazla hiz veremeyiz dediği yerden turknet ile 70 mbps hiz aliyoruz

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,192
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Gigafiber kendi altyapısı, VDSL ise Türktelekom. VDSL fiyatlarını bir nevi Turktelekom belirliyor desek yeridir.

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
971
İsim
Sadettin Y
hocam aynı şekilde bucadayım yaklaşık 250-300 metre altımdaki sokakta gigafiber var ama bizim sokakta yok, apartmandaki üç arkadaşla basvurduk gigafiber gelsin diye ama bişey olmayacak gibi :(

hocam aynı şekilde bucadayım yaklaşık 250-300 metre altımdaki sokakta gigafiber var ama bizim sokakta yok, apartmandaki üç arkadaşla basvurduk gigafiber gelsin diye ama bişey olmayacak gibi :(
Siirtten İzmire geldim orada alt yapım bile fiberdi 45 yıllık ev koskoca İzmirde altyapı yok paraların nereye gittiği az çok belli zaten anlamışsınızdır İzmiri biliyorsunuz :)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,192
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Siirtten İzmire geldim orada alt yapım bile fiberdi 45 yıllık ev koskoca İzmirde altyapı yok paraların nereye gittiği az çok belli zaten anlamışsınızdır İzmiri biliyorsunuz :)
Neyi ima ettin bilmem ama altyapıyı döşeyenler %55 katarlı turktelekom ve %25 Lüksemburglu Superonline. Az çok belli zaten anlamışssınızdır.

EXELANS23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Yusuf Çinar
Gigafiber kendi altyapısı, VDSL ise Türktelekom. VDSL fiyatlarını bir nevi Turktelekom belirliyor desek yeridir.
hocam konu açılmışken benimde bir sorum olcaktı geçen hafta türktelekom apartmana turuncu fiber kabloyu çekti ama fiber kutusu koymadı hala ne zaman koyar acaba ve ben türktelekom fiber altyapısı ile türknetten 1000mbs alabilir miyim

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,192
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
hocam konu açılmışken benimde bir sorum olcaktı geçen hafta türktelekom apartmana turuncu fiber kabloyu çekti ama fiber kutusu koymadı hala ne zaman koyar acaba ve ben türktelekom fiber altyapısı ile türknetten 1000mbs alabilir miyim
Turknet max 100 verir tahminimce.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
975,521
Üyeler
154,246
Son üye