Neler Yeni

Tv önerisi ps5 için kafam karıştı

furknx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Furkan çiçek
Herkese hayırlı günler .
Ben Playstation 5 işin tv arayışına girdim .
Araştırırken vatan da Philips 55PUS8108 I 20.900 TL ye satın aldım . Tv Şuan vatan da getirecekler . Eve geldiğim de arkadaşın biri 120 hz iyi diye PML9008 önerdi . Oda Şuan 28 küsuratlı .

Kafam çok karıştı . PML9008 test vs bir şey de bulamadım . Sizce hangisi almalıyım ne önerirsiniz .
Ambiligh teknolojisini de denemem istiyorum .

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
Hocam benim şahsi önerim 4K 60Hz, sağlam marka bir Tv almanız, LG, SONY gibi. Hem 4K hemde 120Hz almaya çalışırsanız fiyat yükseliyor. Eğer fiyatı düşük olursa illaki başka yerden kısıyorlar. Ayrıca 120 Hz oynayabilmek için çözünürlüğü otomatik düşürüyor PS5, ve ona rağmen sabit 120 Fps değil. Ayrıca bu yüzden arada görüntü netliği hafif kayboluyor. Kendim 4K 120Hz bir Tv ile kullanıyorum ve çok bir şey kaybetmezsiniz emin olun. Zaten rekabetçi oyunlar dışında pek 120Hz desteği olan oyun yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde Ambiligh teknolojisi başta cazip gelir fakat sonradan pek kullanmazsınız gibime geliyor. Donanım Arşivi'nin bu konu hakkında bir videosu var.

furknx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Furkan çiçek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam benim şahsi önerim 4K 60Hz, sağlam marka bir Tv almanız, LG, SONY gibi. Hem 4K hemde 120Hz almaya çalışırsanız fiyat yükseliyor. Eğer fiyatı düşük olursa illaki başka yerden kısıyorlar. Ayrıca 120 Hz oynayabilmek için çözünürlüğü otomatik düşürüyor PS5, ve ona rağmen sabit 120 Fps değil. Ayrıca bu yüzden arada görüntü netliği hafif kayboluyor. Kendim 4K 120Hz bir Tv ile kullanıyorum ve çok bir şey kaybetmezsiniz emin olun. Zaten rekabetçi oyunlar dışında pek 120Hz desteği olan oyun yok.

Birde Ambiligh teknolojisi başta cazip gelir fakat sonradan pek kullanmazsınız gibime geliyor. Donanım Arşivi'nin bu konu hakkında bir videosu var.
Deneyimlemek istiyorum ondan dolayı düşünüyorum . O zaman sizin dediğiniz 60 hz olanı kullanıyım. Şu tv işi bıktırdı beni ya . Alacam dedikçe alamadım gitti .

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
Deneyimlemek istiyorum ondan dolayı düşünüyorum . O zaman sizin dediğiniz 60 hz olanı kullanıyım. Şu tv işi bıktırdı beni ya . Alacam dedikçe alamadım gitti .
Eğer rekabetçi oyun oynamıyorsanız 60Hz alın gitsin, hiçbir kaybınız olmaz. Hevesiniz kursağınızda kalmasın alın gitsin :)

furknx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Furkan çiçek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer rekabetçi oyun oynamıyorsanız 60Hz alın gitsin, hiçbir kaybınız olmaz. Hevesiniz kursağınızda kalmasın alın gitsin :)
Valla ne yalan söyleyeyim onu da oynamak istiyorum . Ama gel gör 28 bin de çok gibi 😂 bug a girmiş gibiyim ya .

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
Kanka laptop var bende . Monitör yok maalesef .
Tercih sizin fakat 120Hz çok nadir kullanacağınız bir şey PS5'te. O artan 8K ile onlarca oyun + Dualsense + PS Plus alabilirsiniz.

Fakat o 120Hz TV ileride pahalanabilir. Eğer pahalandığında üzülecekseniz, alın derim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,582
Üyeler
141,315
Son üye
eray31
Top Bottom