Neler Yeni

Üniversite bölüm seçimimi hakkında

Phanzox

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar, yazılım alanında ilerlemek istiyorum ancak sayısal seçmemin beni zorlayacağını düşündüğüm için bu bölümü buldum. Sizce okunur mu yoksa kendim zorlayıp sayısal seçip yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği mi okumalıyım? Ayrıca bu bölüm ne gibi iş imkanları sağlıyor az bir araştırdım sanırım bulut sistemler mi üzerine imiş ancak pek anlamadım detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
Not:Bölüme göre eşit ağırlık veya sayısal seçicem.
Not2:Bölüm Yönetim bilişim sistemleri

milenix

80+ Gold
Merhaba arkadaşlar, yazılım alanında ilerlemek istiyorum ancak sayısal seçmemin beni zorlayacağını düşündüğüm için bu bölümü buldum. Sizce okunur mu yoksa kendim zorlayıp sayısal seçip yazılım mühendisliği veya bilgisayar mühendisliği mi okumalıyım? Ayrıca bu bölüm ne gibi iş imkanları sağlıyor az bir araştırdım sanırım bulut sistemler mi üzerine imiş ancak pek anlamadım detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
bölümün ismini de verseydiniz keşke

milenix

80+ Gold
Pardon dalgınlığıma gelmiş.Yönetim bilişim sistemleri olucak bölüm.
o yazılım veya bilgisayar mühendisliğinden farklı bir alana kayıyor daha çok işletmecilik ile ilgili

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Hocam genel olarak yazılımla alakalı bir bölümde okumak için sayısal okumalısınız.

Servet ünal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Servet
Instagram
Servet._.unal
Steam
1524131080
Discord
servetunal
Hocam genel olarak yazılımla alakalı bir bölümde okumak için sayısal okumalısınız.
Bir şey sorabilir miyim benim matematiğin çalışmadığım halde sınıftakilere göre üst seviye 9. Sınıfım dereceli yani yüksek LGS puanı ile alan bir okuldayım ama biyoloji çok kötü sence sayısalmı seçmeliyim ben öyle düşünüyorum ama biyolojim gerçekten kötü
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir şey sorabilir miyim benim matematiğin çalışmadığım halde sınıftakilere göre üst seviye 9. Sınıfım dereceli yani yüksek LGS puanı ile alan bir okuldayım ama biyoloji çok kötü sence sayısalmı seçmeliyim ben öyle düşünüyorum ama biyolojim gerçekten kötü
Bu arada bende yazılım düşünüyorum inş

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ethem altuntaş
11.sınıf olarak yazıyorum eğer matematik temelin var ise matematik yapabiliyorsan ve günde en az 3 saat sayısal ders çalışabileceğini düşünüyorsan sayısal seç sayısalda 2 sene boyunca her gün düzenli çalışman gerekiyor

Phanzox

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
11.sınıf olarak yazıyorum eğer matematik temelin var ise matematik yapabiliyorsan ve günde en az 3 saat sayısal ders çalışabileceğini düşünüyorsan sayısal seç sayısalda 2 sene boyunca her gün düzenli çalışman gerekiyor
Maalesef o çalışacak disiplin yok bende.

Bu arada bende yazılım düşünüyorum inş
Biyoloji kolay konu anlatımı okusan yetiyor.Ayrıca 9'um biyolojide zorlanıyorum ileride hiç yapamam diye düşünme 10 biyolojisi çok daha kolay.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Ethem altuntaş

Biyoloji kolay konu anlatımı okusan yetiyor.Ayrıca 9'um biyolojide zorlanıyorum ileride hiç yapamam diye düşünme 10 biyolojisi çok daha kolay.
o zaman şunu söyliyeyim eğer çalışacağına inanmıyorsan eşit seç şöyle diyeyim sayısal sınıfların eşitin gördüğü dersleri de görüyorlar şöyle sayısalda fizik bio kimya tarih felsefe var
eşitte tarih coğrafya medeniyet tarihi felsefe var aslında tek far coğrafya

Servet ünal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Servet
Instagram
Servet._.unal
Steam
1524131080
Discord
servetunal

Teşekkür ederim ben de fizik ve kimyayı yapabiliyorum ama biyoloji bana sözel gibi geliyor sözelimde bir tık kötü o yüzden olabilirmi ve 9. Sınıf olarak günde 2 saat düzenli çalışsam yeterlimi var sence nasıl çalışmalıyım

jalm0o0e1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Oğuzhan
Eğer şirketlerde IT departmanında çalışmayı düşünüyorsan bilgisayar mühendisliği yada yazılım mühendisliği okumak zorunda değilsin. Okulda sana yazılımla alakalı hiçbirşey öğretmiyorlar. Kaldı ki iş hayatında senin okuduğun okuldan veya bölümden ziyade yazılımla ilgili ne bildiğine bakıyorlar. Benim eski çalıştığım fabrikanın IT departmanının yöneticisi açıköğretimden işletme bitirmişti. IT de çalışan başka birinin ise fizik mezunuydu. O yüzden eğer yazılım alanında kendini geliştirmek istiyorsan iyi kötü bir üni bölümünü bitir bu açıköğretimde olabilir. Sonrasında yazılımda hangi alanda ilerlemek istiyosan o alanda kendini geliştir. Sana nacizane tavsiyemdir.

Phanzox

80+ Silver
Teşekkür ederim ben de fizik ve kimyayı yapabiliyorum ama biyoloji bana sözel gibi geliyor sözelimde bir tık kötü o yüzden olabilirmi ve 9. Sınıf olarak günde 2 saat düzenli çalışsam yeterlimi var sence nasıl çalışmalıyım
Konu eksiğin olmasın yeterli.Matematiği sıkı tut 9 matematiğini çok umursamadığım için şimdi acısını çekiyorum sınavlarda.

Servet ünal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Servet
Instagram
Servet._.unal
Steam
1524131080
Discord
servetunal
Konu eksiğin olmasın yeterli.Matematiği sıkı tut 9 matematiğini çok umursamadığım için şimdi acısını çekiyorum sınavlarda.
Ben bu matematiği 8. Sınıftaki dershane hocama borçluyum Allah razı olsun hoca dersi anlatmadan soruları çözebiliyorum orta düzeydekileri

En son açtığım konuya bakarmısın anlıyorsun harhalde

Top Bottom