Neler Yeni

Üniversite bölüm tercihi yaparken neyi dikkate almalıyım?

ilteris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uluç
Sözel 10,20K arası bekliyorum. EA ise berbat halde. Sözelde bana hitap eden bölüm bulamıyorum çünkü sözel bölümlerde öğretmenlik haricinde meslek ünvanı veren bir bölüm yok. EA kötü yapıyor olacağıma rağmen istediğim Kamu Yönetimi bölümünü Bursa,Eskişehir ya da İzmir'de kazanabilirim. Bu dediğim bölümün de yorumları pek iç açıcı değil. Bu bölüme gidersem devlette çalışmayı düşünüyorum. 1.sınıftan itibaren KPSS ve dil kassam hiç mi oluru olmaz? Bir yandan da sözel sıralama iyi gelecek o da var. Anlayacağınız kararsızım. Yorumlarınız nelerdir?

Nutrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Eren Ergün
Kamu Yönetimi KPSS kaç puan istiyor?

ilteris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uluç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kamu Yönetimi KPSS kaç puan istiyor?
Alan sınavı oluyor yani uzman memur gibi bir şey oluyorsun. İİBF olduğu için birçok devlet kurumu yönetici olmak üzere alım yapıyor. Belirli bir puanının olduğunu bilmiyorum tek bildiğim çok çalışılması gerektiği.

Nutrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Eren Ergün
Alandan atanman çok zor. (bkz:torpil)
Merkezi atamalarda 90 puan üstü yapman lazım. Ben şuan KPSS çalışan biri olarak bu bölümü okumanı tavsiye etmem. Çok zor çünkü o puanlar.
2 yıllık atama puanları 80-85 olan önlisans kpss ile alım yapan memurluk dalları var onlara bir göz gezdir çünkü 10-20k sözel ile hatrı sayılır bir yere gidemezsin.

ilteris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uluç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alandan atanman çok zor. (bkz:torpil)
Merkezi atamalarda 90 puan üstü yapman lazım. Ben şuan KPSS çalışan biri olarak bu bölümü okumanı tavsiye etmem. Çok zor çünkü o puanlar.
2 yıllık atama puanları 80-85 olan önlisans kpss ile alım yapan memurluk dalları var onlara bir göz gezdir çünkü 10-20k sözel ile hatrı sayılır bir yere gidemezsin.
Hocam iki yıllıkların atanma puanıyla sözellerin puanları benzer zaten. Benim asıl sıkıntım bölüm bulmak aslında çünkü sözelde kendime uygun bir şey bulamıyorum buna ilave olarak önlisansta hiç yok. Her türlü zaten kpss çalışacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sözel için aslında 5K-10K bekliyorum 10K-20K kurtarma payı :) Ankara Üni Tarih var ama tarih malum.

RONALDINHO

80+ Bronze
Seneye denemeye ne dersin. Biraz daha çalışıp tabii.

Nutrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Eren Ergün
O zaman bir bölüm yahut alan belirleyip 1 sene daha çalışmak daha uygun olacaktır.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Furkan Demirtaş
Severek okuyacağın ve yapacağın bir bölüm olması, ve mezun olduktan sonraki iş imkanları.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
demir
sözelde 10k yaparsan güzel bir üniye yerleşmeye bak, çap yandal sertifkalar vs yürür gidersin.memur olacağım diyorsan çok masraf yapmadan aöfden önlisansa kayıt ol.mezun olduğunda önlisans kpss olacak ona yetişirsin.memur olacaksan lisansa çok da gerek yok.sonra 4 yıllığa saydırırsın maaşfarkını alırsın bi şekilde

ilteris

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uluç
sözelde 10k yaparsan güzel bir üniye yerleşmeye bak, çap yandal sertifkalar vs yürür gidersin.memur olacağım diyorsan çok masraf yapmadan aöfden önlisansa kayıt ol.mezun olduğunda önlisans kpss olacak ona yetişirsin.memur olacaksan lisansa çok da gerek yok.sonra 4 yıllığa saydırırsın maaşfarkını alırsın bi şekilde
Hocam işte bende böyle düşünüyorum. Herkesin koklayarak bile kazanacağı bir bölüme girmektense sözelde iyi bir üniversiteye gidersem orada bir şekilde kendimi geliştiririm diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Özellikle memur olmak gibi bir hedefim yok sevdiğim işi yapayım biraz da parası olsun ve ilerleyebileceğim bir alan olsun yeterli.

Top Bottom