Neler Yeni

Üniversite Okurken Devlet Memurluğu Yapmak

flitttermice

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Eray Yılmaz
Aynen öyle yıllardır deneyen var kpss yks den kat kat zor çünkü ülkemizde alım yok yks de barajı geçince üniye giriyosun
mülakat var hocam puan alınsa bile sen bizim adam değilsin diye eliyorlar 97 alan tanıdıklarım var...

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Cidden merak ettim bir insan niye bilgisayar mühendisliği okuyup devlette çalışmaya uğraşır?

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
715
İsim
Berat fatih
Cidden merak ettim bir insan niye bilgisayar mühendisliği okuyup devlette çalışmaya uğraşır?
özel sektora gir bakiyim sana 30k fazla mı verıyor bu saatden sonra iş devlete bakıyor.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Mehmet Eyüp Atan
özel sektora gir bakiyim sana 30k fazla mı verıyor bu saatden sonra iş devlete bakıyor.
Freelancer çalışıyorum. Bireysel şirketim var. Devletten çok daha fazlasını kazanıyorum. Kalıba sokarsan kendini hiç bir şey yapamazsın bu hayatta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birine bir şey söylerken biraz daha düşünün. Bilgisayar mühendisliği maaşda sınır olmayan bir meslek. İlla mezunda olmaya gerek yok bu arada ben daha bitirmedim. Bitirsemde bir şey değişmez.

Freelancer çalışıyorum. Bireysel şirketim var. Devletten çok daha fazlasını kazanıyorum. Kalıba sokarsan kendini hiç bir şey yapamazsın bu hayatta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birine bir şey söylerken biraz daha düşünün. Bilgisayar mühendisliği maaşda sınır olmayan bir meslek. İlla mezunda olmaya gerek yok bu arada ben daha bitirmedim. Bitirsemde bir şey değişmez.
Hocam hangi üniversitede okuyorsun

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Hocam hangi üniversitede okuyorsun
Ondokuz Mayıs Üniversitesi sorun şu Türkiye deki üniversitelerin genel sorunu çoğu akademisyen rahat maaş için öğretmen oluyor. Müfredat milattan önceden kalma. Slayt okuyorlar anca. Kendini geliştirmekte bitiyor her şey onu anlamış oldum öğrenciliğimin 2 yılında zaten kendimi geliştiriyordum. Sonra öylede devam etti.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,748
İsim
Can BOZKURT
Şuan bilgisayar mühendisliği düşünüyorum inşallah bir sıkıntı olmazsa gelicek.Annem kpss yede girersin memur olur dışarıdan bitirirsin diyor.Öyle bir şey oluyormu? Oluyorsa sizce hem iş hem okul zor olurmu? Hem motorumuda alırım diyorum
Lise KPSS'ine girerek yapabilirsin evet.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi sorun şu Türkiye deki üniversitelerin genel sorunu çoğu akademisyen rahat maaş için öğretmen oluyor. Müfredat milattan önceden kalma. Slayt okuyorlar anca. Kendini geliştirmekte bitiyor her şey onu anlamış oldum öğrenciliğimin 2 yılında zaten kendimi geliştiriyordum. Sonra öylede devam etti.
Kendini nasıl geliştirdin mesela ufak tavsiyeler verebilirmisin nereden başlamalıyım nereden çalışmalıyım ne yaparsam öne geçerim vs.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
205
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Kendini nasıl geliştirdin mesela ufak tavsiyeler verebilirmisin nereden başlamalıyım nereden çalışmalıyım ne yaparsam öne geçerim vs.
Aslında olay şu her insanın bir şeye hevesi vardır bir şey yaparken hemen para kazanıyım diye bakmayacaksın. İşini iyi yaparsan ve eğlenmeye bakarsan seversen o işi eninde sonunda sana getirisi olcaktır. Çalışan gibi sabahtan erken kalkıcaksın oturacaksın neye hevesin varsa o işi öğrenmek için çabalıyacaksın. Ben dijital oyun geliştiricisiyim. Başlarda 1-2 kurs bitirdim sonra kendimi geliştirmeye çalıştım bir şeyler yaptım durdum. Bir süre yerel bir şirkette çalıştım az maaşı vardı fakat bir şeyler öğretti azda olsa son zamanlarda saçma olmaya başladı bana bir şey katmıyordu ayrıldım. Bir süre iş kovaladım freelancer sonra güzel bir teklif geldi şu anda uzaktan Londra da bir oyun şirketinde çalışıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,752
Üyeler
141,887
Son üye
turkerkasta
Top Bottom