Neler Yeni

Yardım UNDERVOLT NASIL YAPARIM?

Farex

80+ Silver
XTU da hangi değerleri nereye kadar çekmem lazım şuan undervolt yapabiliyorum i9-13980hx var en azından çok ısınmasın %2-3 performans kaybıyla ısınmasını engellemek istiyorum.
1722682879458.png

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Halil Karagöz
Tane tane düşürüp stres testi yaparak bulacaksın o değeri. Zaten bir noktadan sonra mavi ekran verip kapanır onun 1 2 tık üstünü kullanacaksın.

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Halil Karagöz
Hangi değerleri yapacağım?
Core voltage offset değerini azaltacaksın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi değerleri yapacağım?
İstersen youtubede rehber videoları vardır. Modelinin 1 e bir aynı olması gerekmez. Bir adet de test programı indir furwark vs throttle stop da da vardır hatta onunla daha kolay undervolt yaparsın ama her açıp kapattığında bilgisayarı yeniden açman gerekiyor xtu da ayarlayıp bırakıyorsun o güzel

Ekler

• secere (1).png
    secere (1).png
    99.1 KB · Hit: 2
Son düzenleme:

Farex

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Core voltage offset değerini azaltacaksın

İstersen youtubede rehber videoları vardır. Modelinin 1 e bir aynı olması gerekmez. Bir adet de test programı indir furwark vs throttle stop da da vardır hatta onunla daha kolay undervolt yaparsın ama her açıp kapattığında bilgisayarı yeniden açman gerekiyor xtu da ayarlayıp bırakıyorsun o güzel
1722685139375.png

Bu değere kadar düşürebildim başka düşürülecek değer var mı çok etki ettiğini sanmıyorum bunun.

Farex

80+ Silver
Başka değer yok hocam. Test ettin mi ? Mavi ekran vermiyor değil mi oyunlarda vs
Hayıur ama işlemci 60w sabitlendi.

Artık eski hali ile yeni hali arasındaki fark bu şekilde :D
1722687525764.png

Bartuu

80+ Silver
Bu değere kadar düşürebildim başka düşürülecek değer var mı çok etki ettiğini sanmıyorum bunun.
Undervolt fazla voltajdan gelen ısıyı önler, laptopun soğutması termal macunu vs. iyi değilse çok fazla soğumasını bekleme ama gözle görülebilir bi sonuç alabilirsin yüksek yükte

Kaç derece düştü sıcaklık

Farex

80+ Silver
Undervolt fazla voltajdan gelen ısıyı önler, laptopun soğutması termal macunu vs. iyi değilse çok fazla soğumasını bekleme ama gözle görülebilir bi sonuç alabilirsin yüksek yükte

Kaç derece düştü sıcaklık
İnan hiçbir şekilde göremedim :D

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Halil Karagöz

Alıntıyı görüntüle
Hocam performansın düşecek zaten sonuçta işlemcinin çektiği gücü kısıyorsun. Ama zamanla oksitlenip yanmasını istiyorsan sonra intele laf etmek için sen bilirsin 😂 ufak %5 %10 performans kaybı normaldir.

Farex

80+ Silver
Hocam performansın düşecek zaten sonuçta işlemcinin çektiği gücü kısıyorsun. Ama zamanla oksitlenip yanmasını istiyorsan sonra intele laf etmek için sen bilirsin 😂 ufak %5 %10 performans kaybı normaldir.
İyide %10 değil bu %20 kayıp var. Isı da değişmedi asla.

Hiç mi olmadı hocam sonuçta watt düşüyo nası halen okadar ısınıyor
%20 performans düştü düşsün sorun değil allahtan onun gücü bana yeter render almıyorum youn oynuyorum ve çok rahat da kaldırıyor ama şuan r23 testinde ısı böyle .
1722688011457.png

TyShame

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Halil Karagöz
Hiç mi olmadı hocam sonuçta watt düşüyo nası halen okadar ısınıyor
Isı yayma kapasitesi 60 w diyor da bence değil o bilgisayarın tam performansta 60 w çekmesi hayaldir. Max performansta 157 w a kadar çıkan bir işlemci. Masaüstüyle aynı wata çıkıyoor neredeyse 😂

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,715
Üyeler
151,112
Son üye
Roxy12
Top Bottom