Neler Yeni

Undervolt Zaralı Mı ?

Wade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Alperen Cengiz
Daha önceden bir konu açmıştım drop yemekten vs şikayetçiydim. Ancak az önce bir GTA5 girdim ve sıcaklığın 90 küsür dercenin üstüne çıktığında işlemcinin frekans düşürdüğünü ve fps nin o yüzden düştüğünü gördüm. İşlemci Boost kapattım işlemcim 10300h ve frenaksı fazla aşağıya kilitliyor 2500mhz civarına. Bende Undervolt yapmak istiyorum ancak bir zarar verirmi laptopa ? Ya da garanti dışı kalır mı ? Garanti dışı kalacağını pek sanmıyorum çünkü geri düzeltebiliyoruz.Peki bilgisayara format attığımda undervolt gidiyormu ? Son bir soru laptopum undervolt destekliyormu ?

Laptopum : https://www.hepsiburada.com/asus-tu...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00001CD9TY

memz

80+ Silver
En İyi Cevap
2
hayır doğru yaparsan zarar vermea
Mesaj otomatik birleştirildi:

@RevDeisDou

Wade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Alperen Cengiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

alex jensen

80+ Silver
  • Beğen
Reaksiyonlar: Wade

Farway

80+ Silver
Daha önceden bir konu açmıştım drop yemekten vs şikayetçiydim. Ancak az önce bir GTA5 girdim ve sıcaklığın 90 küsür dercenin üstüne çıktığında işlemcinin frekans düşürdüğünü ve fps nin o yüzden düştüğünü gördüm. İşlemci Boost kapattım işlemcim 10300h ve frenaksı fazla aşağıya kilitliyor 2500mhz civarına. Bende Undervolt yapmak istiyorum ancak bir zarar verirmi laptopa ? Ya da garanti dışı kalır mı ? Garanti dışı kalacağını pek sanmıyorum çünkü geri düzeltebiliyoruz.Peki bilgisayara format attığımda undervolt gidiyormu ? Son bir soru laptopum undervolt destekliyormu ?

Laptopum : https://www.hepsiburada.com/asus-tu...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00001CD9TY
Undervolt zararlı değildir hatta ömür uzalttığını söyleyenler mevcut.
Bios'tan yaparsanız format atınca gitmiyor diye biliyorum ama Ryzen Masterdan felan yapınca program silindiği için muhtemelen gidecektir.

Wade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Alperen Cengiz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Top Bottom