Neler Yeni

Üniversite hakkında bilgi

pilav

80+ Bronze
Merhabalar bu sene sınava girdim ve ilk defa üniversiteye gideceğim. Üniversite akademik tarihimde 16 eylül tarihinde yabancı dil seviye tespit sınavı gözüküyor fakat herhangi bir saat ya da farklı bir şey yok. Okulun öğrenci işlerini aradım. Telefonları açmıyorlar. Bize verdikleri üniversite sitesindeki hesapta da bir bilgilendirme ya da mesaj yok. Bu sınav ne işe yarıyor girmek zorunlu yazmışlar ama bu bilgisizlikle girmesem ne oluru düşünmeye başladım farklı şehirden gideceğim boşa gidip dönmekte istemiyorum bilgilendirebilir misiniz?

gatenhell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hell
Buna girip kazanırsan yabancı dil almıyorsun diye hatırlıyorum. Yani bir nevi fazladan ders almaman için yapılan bir test. Girmeni öneririm ben mal gibi kaçırıp çocuk ingilizcesi görmüştüm. Bu sene 4. üniversiteme gideceğim.

MzK47555

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Mehmet Zahit Keskin
Merhabalar bu sene sınava girdim ve ilk defa üniversiteye gideceğim. Üniversite akademik tarihimde 16 eylül tarihinde yabancı dil seviye tespit sınavı gözüküyor fakat herhangi bir saat ya da farklı bir şey yok. Okulun öğrenci işlerini aradım. Telefonları açmıyorlar. Bize verdikleri üniversite sitesindeki hesapta da bir bilgilendirme ya da mesaj yok. Bu sınav ne işe yarıyor girmek zorunlu yazmışlar ama bu bilgisizlikle girmesem ne oluru düşünmeye başladım farklı şehirden gideceğim boşa gidip dönmekte istemiyorum bilgilendirebilir misiniz?
Bölümünüz ingilizce herhalde?

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,019
İsim
Mehmet Aslan
Seviye tespit sınavı hazırlık vs. okurken senin seviyeni belirlemek için yapılan bir sınav , bu sınavdan aldığın puana göre seviyen belirlenir ve seni ona göre bir ingilizce sınıfına yerleştirirler. Hiç bilgi yoksa derste bilgin olur. İngilizce , İnkılap Tarihi ve Türk Dili derslerinin muafiyet sınavları ise eğitim döneminde ingilizceden , İnkılaptan ve Türk Dilinden muaf olup olmayacağını belirleyen sınavdır. Genelde test olur , sınavdan kalırsan 1 senelik temel İngilizce ve Türk Dili dersi alırsın lise gibi. Geçersen o dersten ömür boyu muaf olursun ve dersin vize finaline girmezsen , ve ders saatinden de tasarruf etmiş olursun boş vaktin olur. Bu sınavlar genelde ilk hafta yapılır. Çalışma konusunda çalışacak bir şeyin yok ne biliyorsan onu yapıcan , genelde kolay oluyor ortalama bir ingilizcen ve edebiyat bilgin varsa rahat geçersin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
a b
Hocam seviye tespit sınavında hazırlıkta hangi kurdan başlayacağınız belirlenir. Başladğınız kura göre bölüme 2. dönem geçme şansınız bulunmaktadır. İngilizceniz iyiyse girin derim.

pilav

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Buna girip kazanırsan yabancı dil almıyorsun diye hatırlıyorum. Yani bir nevi fazladan ders almaman için yapılan bir test. Girmeni öneririm ben mal gibi kaçırıp çocuk ingilizcesi görmüştüm. Bu sene 4. üniversiteme gideceğim.
Bir zaman ya da yer bildirgesi yokki sadece 16 eylül ne yapacağım bilmiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir zaman ya da yer bildirgesi yokki sadece 16 eylül ne yapacağım bilmiyorum
1726237029366.png

sadece bu var elimde

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,019
İsim
Mehmet Aslan
Çömü
Mesaj otomatik birleştirildi:

@-Mehmet-

fakültenin kendi sayfası varsa oraya bak , öğrenci işlerine mail at , öğrenci bilgi sistemini kurcala duyurular vs varsa. Bunların hiç birinden sonuç alamazsan ilk derste haberiniz olur zaten.

gatenhell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hell
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,151