Neler Yeni

UPS fanına yavaşlatma yaptım (Fan tavsiyesine de ihtiyacım var)

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
GARANTİ DIŞI kalsa da umurumda değil, içini açtım UPS'i uzun uzadıya inceledim ileride belki akülerini değiştirmem gerekirse diye, çok basit değişim yapılabilir, iyi tasarlamışlar. İç düzeni mükemmeldi, Online-UPS olduğu için fan amperinin denk gelmesi gerekiyor yoksa devreler arıza sinyali veriyor fan hareket etmezse. O kadar da ince düşünmüşler. Gerçekten çok kaliteli bir ürün ancak fanını öyle kötü koymuşlar ki kafa ütülüyor resmen.
Ben bilgisayarım için Noctua fan sipariş ettim, içerisinde fan hızını yavaşlatan LNA kablosu çıkıyor. Bu kabloyu modifiye ettim ve UPS sistemindeki fanın kablosuna dahil ettim. Böylece UPS fanı daha düşük hızda çalışıyor, gereksiz yere fazladan bir hızla dönüp de ısınmayan UPS'i buz gibi yapmakla uğraşmamış oluyor.
UPS model: İnform Sinus EVO 1kVA

Sonuç: 1 haftadır kafamı ütüleyen UPS artık 4 kat daha sessiz çalışıyor. Ancak yine de yalpalama sesini duyuyorum az da olsa.

Bir de yeni fan almam gerekiyor ve sessiz fan tavsiyesine ihtiyacım var. 12 volt 0.5 amper olması gerekiyor yoksa fan çalışmıyor, her fan uymuyor. Ben bulamadım internette buna uygun fan, bulabilen olursa tavsiyelere açığım.
Bütçe belirtmiyorum çünkü uygun fan bulabilirsem alacağım, fiyat önemli değil.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kimsenin fikri yok mu yahu 0,5 amper sağlayan bir fan lazım. Nereden bulabiliriz?
Bunu satan yer yok mudur acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürünü sonunda yurtdışında buldum, TR'de yok malesef. UPS sessizleştirmek isteyenler için yakında bir rehber video ile destekli bir makale de yazmayı düşünüyorum. Tüm güvenlik önlemlerinden de bahsedeceğim.

Son düzenleme:
Top Bottom