Neler Yeni

USB ile bios güncelleme !!

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
umut doyuran
1659096668781.png

Selamlar herkese , yeni hazır sisteme usb ile bios güncellemesi yapacağım , böyle 2 tane dosya var daha önceden kullandıkları pc ye güncelleme yaparken önce uygulamayı açıp sonra cap dosyasını usbye atıyorlar , ben nasıl bir adım izlemem gerekiyor . Sadece cap dosyasını atsam bir sorun çıkar mı ayrıca usbye bir işlem yapmam gerekiyor mu yoksa direkt atıp kursam okey midir ?
Teşekkür ederim

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
Alıntıyı görüntüle
Selamlar herkese , yeni hazır sisteme usb ile bios güncellemesi yapacağım , böyle 2 tane dosya var daha önceden kullandıkları pc ye güncelleme yaparken önce uygulamayı açıp sonra cap dosyasını usbye atıyorlar , ben nasıl bir adım izlemem gerekiyor . Sadece cap dosyasını atsam bir sorun çıkar mı ayrıca usbye bir işlem yapmam gerekiyor mu yoksa direkt atıp kursam okey midir ?
Teşekkür ederim
Cap dosyasını atman yeterli, usb de baska islem yapmana gerek yok. Bios'a girip f7>Tool kısmından EZ FLASH UTILITY kısmına girip dosyayı seçmeniz yeterli

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
umut doyuran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cap dosyasını atman yeterli, usb de baska islem yapmana gerek yok. Bios'a girip f7>boot kısmından EZ FLASH UTILITY kısmına girip dosyayı seçmeniz yeterli
1659098472923.png

Çok teşekkür ederim , bir de şey soracaktım size , güç kablolarını sağdaki gibi takınca kasamın camı kapanmıyor , bende soldaki gibi 2 kabloyu kullanıp 1 er tane 8 pinlik yerlerini boş bıraktım . bu sıkıntı yaratır mı yoksa tek kabloda 8+8 yapmam mı doğru olanı , şüpheye düştüm

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Hasan
Çok teşekkür ederim , bir de şey soracaktım size , güç kablolarını sağdaki gibi takınca kasamın camı kapanmıyor , bende soldaki gibi 2 kabloyu kullanıp 1 er tane 8 pinlik yerlerini boş bıraktım . bu sıkıntı yaratır mı yoksa tek kabloda 8+8 yapmam mı doğru olanı , şüpheye düştüm

Zaten normalde soldaki gibi olması gerekiyor. Sağdaki gibi yanlış.

Flash belleğini fat32 olarak formatla dosyayı atmadan önce.

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
753
İsim
Caner
Alıntıyı görüntüle
Bunu yapmanızın sisteme bi zararı olacağını sanmıyorum ama ekstradan görüntü kirliliği oluşturabilir, hem camın kapanması hemde düzgün görünmesi için psudan çıkan kabloyu ekran kartına çıkan en yakın yerden çıkartmak ve ekran kartının yakınına kabloyu plastik kelepçe vs ile sabitlemek

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
umut doyuran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten normalde soldaki gibi olması gerekiyor. Sağdaki gibi yanlış.

Flash belleğini fat32 olarak formatla dosyayı atmadan önce.
Çok teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu yapmanızın sisteme bi zararı olacağını sanmıyorum ama ekstradan görüntü kirliliği oluşturabilir, hem camın kapanması hemde düzgün görünmesi için psudan çıkan kabloyu ekran kartına çıkan en yakın yerden çıkartmak ve ekran kartının yakınına kabloyu plastik kelepçe vs ile sabitlemek
Teşekkür ederim

Top Bottom