Neler Yeni

Yardım USB portlarının çalışmama sorunu

s.yunus54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
seyit yunus
Merhaba arkadaşlar. Laptopum (Lenovo Ideapad 510) dizi izlerken beyaz ekran verdi. Sonrasında kapatma tuşundan kapattım bende. Tekrardan açtığımda USB ler okumuyordu. Portlara cihaz bağladığımda elektrik geliyor ama cihazı okumuyor. Bu olaydan sonra laptopu normal bişekilde kapatmaya çalıştığımda ekran kararıyor ama kendisi kapanmıyor. 3-4 yere götürdüm hepsi farklı bir şey dedi. Benim de içime sinmedi vermek. Daha önce başına böyle bi sorun gelen var mı ya da bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı ? Teşekkürler. (Aygıt yöneticisinde bu sarı ünlem var o günden beri)
Ekran Alıntısı.PNG

Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Carl Johnson
Güvenli moddan açıp deneyin ve sonra normal oturumadn usb driverları güncellemeye bakın

Giray Kaya

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
giray
usb girşi bozuktur büyük ihtimalle

Phenoma

80+ Silver
Büyük ihtimalle laptop un usb girişleri bozulmuş ancak laptop un usb girişlerinin aynılarını bulabilirsen içini açıp değiştirerek düzeltebilirsin diye düşünüyorum. Ancak düşük bir ihtimalle aynılarını bulman bu yüzden eğer sorun başka değil ise maalesef laptop mefta. Like atarsan sevinirim

s.yunus54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
seyit yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle laptop un usb girişleri bozulmuş ancak laptop un usb girişlerinin aynılarını bulabilirsen içini açıp değiştirerek düzeltebilirsin diye düşünüyorum. Ancak düşük bir ihtimalle aynılarını bulman bu yüzden eğer sorun başka değil ise maalesef laptop mefta. Like atarsan sevinirim
gittiğim servisin biri usb chip arızası dedi, bi başkasına götürdüm işlemci ile alakalı sorun dedi kafam karıştı bu yüzden lenovo teknik servisi ile görüştüm chip arızası ise anakart değişimi diyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güç geliyorsa yazılımsaldır diye düşündüm
ben de öyle düşünüyordum driver ile çözemeyince w10 u tekrar kurdum yine olmadı. yedek te alamadım usb çalışmayınca

Phenoma

80+ Silver
Bende var birkaç tane usb portu ama ona uymaz ve bence anakarat değişimindense yenisini al. Ancka birkaç bilgisayar cıya daha git ve onlara portun bozuk olduğunu söyle belki çıkma parçaları vardır veya direk internetten portun satılıp saılmadığına bak yoksa yapacak bir şey yok

Yazılımsal olabilir ama o zaman format atınca düzelirdi

s.yunus54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
seyit yunus
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende var birkaç tane usb portu ama ona uymaz ve bence anakarat değişimindense yenisini al. Ancka birkaç bilgisayar cıya daha git ve onlara portun bozuk olduğunu söyle belki çıkma parçaları vardır veya direk internetten portun satılıp saılmadığına bak yoksa yapacak bir şey yok

Yazılımsal olabilir ama o zaman format atınca düzelirdi
ben zaten portun bozuk olduğunu söyledim laptop onlarda 1-2 gün kaldı inceleyip ban döndüler ama hepsi ayrı bişey söyledi. Servisleri de araştırıp gittim. Varsa Antalya da bildiğniz bi yer oraya da gidebilirim :))

eneseng34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
enes engin
bazen usb 3.0 extensible host controller driver orda olmuyor yada benim gibi yanlışıkla siliyorsunuz. aygıt yöneticisinden eylem eski donanım ekle yapıp ordan evrensel veri yolu nu seçin bende mavi ekran verdi biraz bekleyip pc yi kapattım düzeldi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
922,080
Üyeler
143,087
Son üye
ahmetwebm
Top Bottom