Neler Yeni

Uygun Vites ve Fren Kolu

Kroxking

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Kerem
Merhaba arkadaşlar. Bisikletimi yenilemeyi düşünüyorum. Bunun içinde arka tarafı komple değiştirmem gerek. Bende parçaları seçtim ve şöyle bir sorunla karşılaştım seçtiğim rublenin vites sayısına uygun (10) güzel gözüken ve orta halli bi vites-fren kolu yok(birleşik olanlardan,ayrıklardanda göremedim ama birleşik olması tercihimdir). Alacağım ruble bu "Shimano CS-HG 500 10 Vites Ruble Kaset 11-32T"
Bunun için birde zinciri değiştirmenin vakti geldiğini düşünüyorum o yüzden birde şöyle bir zincir seçtim "Shimano HG-X Zincir XT CN-HG95 10 Vites". Bana uygun bir vites-fren kolu bulabilirseniz ve birde herhangi uyumluluk sorunu olup olmayacağını söylerseniz çok mutlu olurum.Şimdiden teşekkürler, hörmetler.

hid_ibrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil İbrahim
İlgilendiği Kategoriler
Borsa
bu forumun en büyük eksiği böyle konuları gözardı etmesi. bu tür konuları technopat sosyalde bisiklet bölümünde daha fazla danışacak adam bularak çözebilirsin. ikinci el temiz deore alınabilir buarada. sram da aynı şekilde bulunabilir.

Kroxking

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu forumun en büyük eksiği böyle konuları gözardı etmesi. bu tür konuları technopat sosyalde bisiklet bölümünde daha fazla danışacak adam bularak çözebilirsin. ikinci el temiz deore alınabilir buarada. sram da aynı şekilde bulunabilir.
knk bir tane sram linki atıversene beya ;D

hid_ibrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil İbrahim
İlgilendiği Kategoriler
Borsa
yorumuma üzgün atınca sorun çözülmedi. halen burda bisikletle ile bilgili adam göremiyorum @FERRUM

hid_ibrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil İbrahim
İlgilendiği Kategoriler
Borsa
bunu atıyorum ama sadece gözüme çarpan ilk ilan olduğu için atıyorum.
araştırıp bulman gerekir. ayrıca arkaya 10'lu ruble takdığında arka jant göbeğini de değiştirmen gerekebilir. sana önerim technopata geçmen ben yeteri bilgiye sahip olduğumu düşünmüyorum. zaten ürünlerin üstünde 10'u 11'li 8'li uyumlu gibi bir şey yazar. bisikletin üst düzey değilse genelde fabrikanın verdiği göbek üstünde halihazırda takılı olan vitese ve rubleye uygun olur. özet: göbeği de değiştirmek zorunda kalabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

en iyi cevap seçersen memnun olurum buarada : )))

Kroxking

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Kerem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o zaten değişecek ya arka tarafta jant bi gitti full pert bende jantı değiştirmişken hepsini bir arada halledeyim dedim :))
araştırıp bulman gerekir. ayrıca arkaya 10'lu ruble takdığında arka jant göbeğini de değiştirmen gerekebilir. sana önerim technopata geçmen ben yeteri bilgiye sahip olduğumu düşünmüyorum. zaten ürünlerin üstünde 10'u 11'li 8'li uyumlu gibi bir şey yazar. bisikletin üst düzey değilse genelde fabrikanın verdiği göbek üstünde halihazırda takılı olan vitese ve rubleye uygun olur. özet: göbeği de değiştirmek zorunda kalabilirsin

k

onu açtığım için olmuyor bea kb. benim gönlümde birinci sensin amma :)

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bu parçalardan yarış yada yol bisikleti gibi gözüküyor bisikletin vites kolu olarak seri bir kola ihtiyacın var .
Bu modeli MTB de kullanıyoruz. Bisikleti ters çevirince yıkama lastik değişimi vs için üstündeki yazılar siliniyor deforme oluyor. Onun haricinde iyi bir arka attırıcı ile çok seri vites atabiliyorsun. Bastığın an yükseltiyor düşürmek için iki sefer filan iteklemen gerekebilir.

Bisiklet forumda sor bu konuları videodaki arkadaşı Maerkk adıyla bulabilirsiniz

Top Bottom