Neler Yeni

Uyku kalitesizliği ve yorgun uyanma

Napoli

80+
Arkadaşlar merhaba, ben 2023 YKS hazırlanıyorum gece 12 de yatıyorum sabah 6 ya veya 7'ye alarm kuruyorum fakat hiç kalkamıyorum. Biraz detay vereyim şöyle ki yatağa yattığımda en az 1 saat uykuya dalamıyorum. Sanki uykumun en derin anı olan REM evresine sabaha karşı giriyor gibiyim ve bu da uyanma saatlerime denk geliyor gibi çünkü hep uykunun en güzel yerinde rüya anında alarm sesine uyanıyorum bu da çok yorgun şekilde kalkmama hatta alarmı ertelememe neden oluyor. Sizler ne önerirsiniz erken ve dinç kalkmak istiyorum?

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Arkadaşlar merhaba, ben 2023 YKS hazırlanıyorum gece 12 de yatıyorum sabah 6 ya veya 7'ye alarm kuruyorum fakat hiç kalkamıyorum. Biraz detay vereyim şöyle ki yatağa yattığımda en az 1 saat uykuya dalamıyorum. Sanki uykumun en derin anı olan REM evresine sabaha karşı giriyor gibiyim ve bu da uyanma saatlerime denk geliyor gibi çünkü hep uykunun en güzel yerinde rüya anında alarm sesine uyanıyorum bu da çok yorgun şekilde kalkmama hatta alarmı ertelememe neden oluyor. Sizler ne önerirsiniz erken ve dinç kalkmak istiyorum?
11 de yatıp 7 de kalkmayı denedin mi

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ahmet Şeker
Odan havasız bir yerse uyku kalitenizin düşüklüğü bu olabilir. Üşütmeyecek şekilde camı açmayı deneyin veya uyku kalitesini arttıran bitkiler oluyor etkisi ne kadar olur bilmiyorum ama onlardan almayı deneyenilirsiniz.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Aynı durumu bende yaşıyordum.
YKS 2022 yolcusuyum. :) 12.sınıf olunca bak bakalım nasıl kalkıyorsun. :D

tClown

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ekrem Çakır
B
bende senin gibi hazırlanırken uykuda problem yaşıyordum bunun için biraz beyninine laf geçirmen gerekiyor gibi düşün daha çok dene üst üste ayarladığın zaman dışında uykuya yer verme gün içinde bir süre sonra alarmsızda uyanacaksın zaten

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Yatarken yorganı her tarafına kapat. Ben hep öyle yatıyorum baya etkili oluyor. Sıcakta insan mayışıyor ve daha güzel dinleniyor.

omiccc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Osman can Müftüoğlu
Yatmadan bir beş on dakika kadar odanı havalandır sigara kullanıyorsan yatmadan 1 saat öncesine kadar içme yatmadan dişlerini fırçala yatarken daha da kaliteli bir uyku için nem cihazı alabilirsin içine ekstradan istediğin esansı veya doğal yağı ekle hem ferahlık katar hemde daha rahat nefes alırsın odada sürekli kaloriferler yanıyosa bu odadaki havayı kurutur kapatmayı deneyebilirsin birde rahatlamak için hafif bir tütsü yakabilirsin

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Bir bacak yorgan battaniye her neyse onun üstüne. Sağa doğru dön. diğer bacak yatağın içine. Kolunun bir tanesini yastığın altına koy. diğer kolunu serbest bırak. Gözlerini kapat ve sadece nefes almaya odaklan. Ben böyle yapıyorum ve işe yarıyor.

KoppuK

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
OrkunBaysal
ZMA kullanabilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR