Neler Yeni

Uykuya dalmak için ne yapılabilir

CVaRy

80+
Merhaba, atipik antipsikotik ilaçları aniden kesmenin sonucunda ciddi bir uykusuzluk yan etkisi ortaya çıktı. 4 gün önce bıraktım. ilk 3 gün zor da olsa uykuya dalabildim. Fakat, dün gece ne olduysa sabah 07:30 gibi saatine kadar yatakta dönüp durdum. Şimdi üzerimde 1 sene öncesine kadar deneyimlediğim dayanılmaz yorgunluk, halsizlik, sersemlik, baş ağrısı var. Gene uyku tutmaz diye korkuyorum ne önerirsiniz?

07:30 gibi uyuya kalmışım 14:00 da uyandım.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,413
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Konya Galatasaray maçını izleyebilirsin

Dostum şaka bi yana seninki normal bir durum değil bunu forumdan öneri almak yerine doktorunla konuş en münasibini o bilir.

CVaRy

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konya Galatasaray maçını izleyebilirsin

Dostum şaka bi yana seninki normal bir durum değil bunu forumdan öneri almak yerine doktorunla konuş en münasibini o bilir.
Futboldan hiç haz etmem :D

Böyle doktorun allah bin belasını versin. Şizofreni, bipolar bozukluk ilaçları reçete ediyo yahu be kadın benim Şizofren veya bipolar bozukluğuna sahip olduğumun kanatine nereden vardın. Sen nöroloji uzmanısın Psikiyatristin koyması lazım tanıyı. Senin böyle ilaçlar reçete etmek ne haddine?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mantıklı ama 8 ay boşa gider :D

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,289
İsim
C Ş
Bir film aç telefondan onu izle ama telefonu elinle tutacaksın. Filmi karanlık ortamda izle yatağına yatarak. Filmi ciddi ciddi izle olayları anlamaya çalış. İstemsiz şekilde aralıklarla dalacaksın. Kendini bırakmadan filmi izlemeye devam etmeye çalış. Uykun çok yoğun olduğunda artık telefonu bırakıp uyuyabilirsin.

CVaRy

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir film aç telefondan onu izle ama telefonu elinle tutacaksın. Filmi karanlık ortamda izle yatağına yatarak. Filmi ciddi ciddi izle olayları anlamaya çalış. İstemsiz şekilde aralıklarla dalacaksın. Kendini bırakmadan filmi izlemeye devam etmeye çalış. Uykun çok yoğun olduğunda artık telefonu bırakıp uyuyabilirsin.
Mantıklı. eskiden anlattığınız gibi bir şeyler izlerken uykuya dalabiliyordum.

Pukiina

80+ Bronze
Merhaba, atipik antipsikotik ilaçları aniden kesmenin sonucunda ciddi bir uykusuzluk yan etkisi ortaya çıktı. 4 gün önce bıraktım. ilk 3 gün zor da olsa uykuya dalabildim. Fakat, dün gece ne olduysa sabah 07:30 gibi saatine kadar yatakta dönüp durdum. Şimdi üzerimde 1 sene öncesine kadar deneyimlediğim dayanılmaz yorgunluk, halsizlik, sersemlik, baş ağrısı var. Gene uyku tutmaz diye korkuyorum ne önerirsiniz?

Hocam bahsettiğiniz ilaçlar bir anda bırakılacak ilaç değil. Doktor kontrolünde doktoruunuzun onayı ile yavaş yavaş bırakılması gereken bşr anda kesilmemesi gereken ilaçlar. İlla bırakmak istiyorsanız doktorunuza görünün. Bu süre zarfında bazı sakinleştirici bitki çayları (melisa, papatya vs) çaylar rahatlatarak kasalarınızkm geveşemesine uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır. Yine onun dışında süt ve süt ürünleri, ılık duş biraz egzersiz de işinizi görecektir.

CVaRy

80+
Hocam bahsettiğiniz ilaçlar bir anda bırakılacak ilaç değil. Doktor kontrolünde doktoruunuzun onayı ile yavaş yavaş bırakılması gereken bşr anda kesilmemesi gereken ilaçlar. İlla bırakmak istiyorsanız doktorunuza görünün. Bu süre zarfında bazı sakinleştirici bitki çayları (melisa, papatya vs) çaylar rahatlatarak kasalarınızkm geveşemesine uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır. Yine onun dışında süt ve süt ürünleri, ılık duş biraz egzersiz de işinizi görecektir.
Sağdan soldan bir takım olumsuz bilgiler duyunca aniden kesmek zorunda kaldım. Böyle bir yan etkisinin olacağını bilemezdim. Bu saatten sonra tekrar başlanmaz diye düşünüyorum ya.

Belli oldu sebebi
Aman aman, en son isteyeceğim şey :D

Hangi dua?

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Recep ali
İlgilendiği Kategoriler
Donanım

ayran iç

Top Bottom