Neler Yeni

Uzaktan alıcı ile bağlanılan internette lag sorunu

loewry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Alper Kaplan
Merhaba olay şu bizim mahallenin internet altyapısı çok kötü olduğu için 1km uzaklıktaki cadde üzerinde olan evimize internet bağlattık 100Mbps Telekom fiber internet o interneti ise uzaktan alıcı verici cihaz yoluyla şu anki evimde kullanmaktayım hız konusunda hiçbir düşme yaşamadım 100 veriyor aynı şekilde fakat oyunlarda ping dalgalanmasi yaşıyorum örneğin 25 ms sabit iken 70'e çıkıp iniyor anlık lag giriyor bunu çözme imkanım var mı

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kablosuz bağlantılarda, bağlantı kalitesini etkileyecek birçok etken olduğu için maalesef bu sorunlar normal.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,444
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Normal maalesef. O mesafe kablosuz bağlantı için yüksek.

loewry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Alper Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normal maalesef. O mesafe kablosuz bağlantı için yüksek.
Hocam ama mesela ordan alıcı ile buraya 100mbs hız hiç düşmeden geliyorda neden ping oluyor pcye ethernetle bağlıyorum bu arada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kablosuz bağlantılarda, bağlantı kalitesini etkileyecek birçok etken olduğu için maalesef bu sorunlar normal.
Suanki oturdgum evde altyapı kötü malesef alıcı ile çekiyorum burdaki modemde sağlam model sanırsam modemdende ethernet ile pc ye bağladım bi ping sorunu var hızda düşme yok

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,444
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Hocam ama mesela ordan alıcı ile buraya 100mbs hız hiç düşmeden geliyorda neden ping oluyor pcye ethernetle bağlıyorum bu arada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Suanki oturdgum evde altyapı kötü malesef alıcı ile çekiyorum burdaki modemde sağlam model sanırsam modemdende ethernet ile pc ye bağladım bi ping sorunu var hızda düşme yok
Pingle hız birbirinden çok farklı şeyler çünkü. Veri sana tam geliyor olabilir ama nasıl bir kaliteyle geliyor önemli olan bu. 1 KM mesafede sokaklarda parazit olur. Geçen arabalar bile senin pingini etkiler.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hız ile ping doğrusal olarak çalışmadığı için buna bir çözüm bulamazsınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,458
Üyeler
141,297
Son üye
Xaont
Top Bottom