Neler Yeni

V4.5 Sistem Donuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Abdurrahim
seninki direk driver problemi valorantta driver olmadığında bu hatayı veriyor her seferinde. bu arada yaptığım işlemleri sıralayım.
1. temiz windows kuruldu.
2. Bütün windows güncellemeleri alındı
3.Ddu ile driverların hepsi silindi.
4.Bios Güncellendi
5.Driverlar kuruldu Google üzerine R5 5600G Driver yazıp direk amd sitesinden.
Bunların Ardından hiçbir çözüme ulaşılmadı Ardından.
MemTest 86 ile test yapıldı hiçbir sorun çıkmadı
sonra Sağdaki Slottaki rami söktüm ve ramsiz bir şekilde bilgisayarı çalıştırdım. hiçbir kapanma vb bir sorun yaşanmadı driver problemi bile vermedi.
ardından ram değişti. driverler tekrar kuruldu ve şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Ayrıyetten Monitör 144Hz ve hep o şekilde kullanılıp test yapıldı.
hocam agzınıza saglık bu dedıgınız herseyı yaptım.bırden fazla bıos,amd,5600g surumlerını de denedım.memtest yaptım.gene hataları alıyoreum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Abdurrahim

myasin18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
105
İsim
Yasin Aydın
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayarlar
bilgisayar ramsız acılıyor mu bır bılgım yok da.ona göre akşam bende yapacagım
Mesaj otomatik birleştirildi:

kullanıcıların cogunda ram hatası cıkmıs :sick:
Tek rami Söktüğünde bilgisayar açılır. .Çift rami sökersen gene açar ama bios ekranında kalırsın. dediğim gibi 120 hz olayı felan fasa fiso bizzat yaşadım. şuan hiçbir sorunum problemim yok , tek çare ram değişimi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Abdurrahim
Tek rami Söktüğünde bilgisayar açılır. .Çift rami sökersen gene açar ama bios ekranında kalırsın. dediğim gibi 120 hz olayı felan fasa fiso bizzat yaşadım. şuan hiçbir sorunum problemim yok , tek çare ram değişimi.
akşam deneyeceğim hocam teşekkür ederim .

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Hasan Can Doğru
monıtor samsung odessy g3 144hz ..hdmı ıle baglamısım ekran ayarını 120 hz yaptım 119 yaptım ıkısındede hata verıyor.
Hz ile alakalı değil ya benim power kablosundaymış problem mesela. Onu değiştirince düzeldi. Ansızın kitlenip kalıyordu. Xboxdada aynısını yapınca ekrandan şüphelendim. Ekranı değiştirdim oldu. Sonra power kablosunu değiştirdim. oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
ahmet
o ramlerde problem var. başka bir ram takın hiçbir sorun almazsınız.bende aynı süreçten geçtim ramleri değiştirdiler problem kalmadı. ki sistemi de sattım zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen ÖZGÜL
senin dediğini bende yapıcam bakalım ne olacak hocam. Ne sıkıntı çektik harbi ya sil si yükle bıktım artık

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Abdurrahim
rica ederim deneyip buraya yazarsanız. iyi oyunlar dilerim
Hocam hayırlı akşamlar,ben once bir rami cikardim saat 22 civari ,biriyle bu saate kadar oynadim.hicbir sorun cikmadi.Az önce yeter diyip bu rami cikarip diger rami taktim ,ilk oyunda siyah ekran ve ekran karti hatasi verdi.V4.5 sisteminde hatayla karsilasan her arkadasa tavsiyemdir,Memtest falan palavra.Memtestten benimkilerde gecti,sorun yok diyodu.Ama teker teker ramlari kullaninca aha gorduk .Herkes bence teker teker denesin

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Abdurrahim

Obsession

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ozi
Usb belleginin miktarina bagli degisiyir hocam,ortalama 3 saat sürüyor
hocam benim denediğim yöntemleri görseydin keşke aklına gelebilecek herşeyi denedim her parçayı farklı farklı programlarla teste soktum hiçbir sorun görünmüyordu. ram testlerindede bir problem çıkmadı. 2 hafta uğraştım düzeltemedim en son gönderdim itopyaya. ramleri değişip yolladılar sorun çözdüldü. boşa uğraşıpta vaktinizi ayırmayın yollayın değiştirsinler bu problemi yaşayan herkeste ram arızalı çıktı.

Top Bottom