Neler Yeni

VA mı IPS mi? AOC Q27G4X mi Samsung Odyssey G6 mı?

Canberk86

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Canberk Canbolat
Bu iki monitör arasında kaldım. Hangisi tercih etmeliyim?
G6'ya en iyi VA'lar diyorlar ama sonuçta VA ve biraz korkutuyor.

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Ryzen
AOC tabii ki

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Kerem Aktaş
Bu iki monitör arasında kaldım. Hangisi tercih etmeliyim?
G6'ya en iyi VA'lar diyorlar ama sonuçta VA ve biraz korkutuyor.

aoc tabii ki hocam.

Ben bir klavyeyim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
Ryzen

eren28tr

80+ Platinum
Neden hocalar? Sebepleri ile yazarsanız mutlu olurum.
oddsyey g6 va panel olmasına rağmen renk kalitesi olarak ips monitörlerle yarışıyor ayrıca va panel olmasına rağmen aralarında gecikme süresi olarak pek fark yok ve oddsyey g6 240 hz o yüzden oddsyey g6 öneririm.

Canberk86

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Canberk Canbolat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
oddsyey g6 va panel olmasına rağmen renk kalitesi olarak ips monitörlerle yarışıyor ayrıca va panel olmasına rağmen aralarında gecikme süresi olarak pek fark yok ve oddsyey g6 240 hz o yüzden oddsyey g6 öneririm.
VA panelin kronik sorunları korkutuyor hocam. Ghosting ve hareketli yazıların bozulması gibi şeyler. Bu monitörde araştırdığım kadarı ile o sorunlar yok ama sonuçta VA

eren28tr

80+ Platinum
VA panelin kronik sorunları korkutuyor hocam. Ghosting ve hareketli yazıların bozulması gibi şeyler. Bu monitörde araştırdığım kadarı ile o sorunlar yok ama sonuçta VA
ghosting her monitörde olur önemli olan ne kadar olduğu oddsyey g6'da ghosting yok denecek kadar az oddsyey g6 alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Kerem Aktaş
hocam ips mi va mı diye soracak olursanız ips derim. ayrıca 240hz 180hz olayına takılıyorsanız bir fark yoktur o ikisi arasında. haberiniz olsun

Canberk86

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Canberk Canbolat
hocam ips mi va mı diye soracak olursanız ips derim. ayrıca 240hz 180hz olayına takılıyorsanız bir fark yoktur o ikisi arasında. haberiniz olsun
Bence 120hz'den sonra bir önemi yok. Zaten 2k'da R6 CS2 gibi rekabetçi oyunlar dışında 240 FPS alamayacağım. Ama galiba VA paneli tercih edeceğim sanırım daha iyi bir model.

Canberk86

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Canberk Canbolat
hocam siz bilirsiniz tabi. ama ips>va şahsen ben aoc tercih ederdim.
Sıradan bir VA'dan bahsediyor olsak haklısınız ama incelemelerden anladığım kadarıyla G6, VA'nın sorunlarından kurtulmuş ve doğal olarak da IPS'in sorunlarına sahip olmayan kaliteli bir VA. Bu yüzden tercih edeceğim umarım incelemeler doğrudur ve pişman olmam.

Top Bottom